испански език

От: От: От: испански език

Как? :shock:
Със софтуер, гледане на документални филми, четене и писане.
Спазвай едно основно правило- слушай речи и чети само писания, които живо те интересуват. Паметта е свързана с интереса!
 
От: От: От: От: испански език

Със софтуер, гледане на документални филми, четене и писане.
Спазвай едно основно правило- слушай речи и чети само писания, които живо те интересуват. Паметта е свързана с интереса!
Аз сега мисля да си взимам някакъв речник и да се опражнявам, но за филми просто нямам време.. сутрин като стана в 6 ям, оправям се, излизам за даскало. прибирам се в 13, ям, седя 1 час пред компютъра, излизам с приятели, прибирам се към 6, гледам тв, седя малко пред пц, уча си уроците, към 19-20 ям, търся си филм, към 9 го пускам, и към 11-12 си лягам..
В седмицата гледам 2 филма, по-някой път и по-малко..
:(
 
От: испански език

Здравейте, как мога да науча испански език в интернет? :)
Незнам дали в интернет можеш да го научиш , но ти препоръчвам да си купиш една книжка на испански език , елементарна , и да го превеждаш , така се учат най - лесно думи и се запомнят.
Иначе можеш да се запишеш на курсове по испански език , поне за 2 - 3 месеца ще си научила основата.
 
От: испански език

като човек, който владе испански ти препоръчвам да се откажеш, защото съм на 90 процента сигурен, че сестра ти бъкел не разбира от езика, а ти няма да го научиш и на супер елементарно ниво по този начин. Дали ще се научиш на израза "как си, кво правиш?" и като някой почне да ти отговаря кел файда, че си му задала въпроса след като не знаеш по-нататък какво ще се случи. Когато си отидеш в Испания си иди като турист и си говори на английски :)
 
От: От: От: От: От: испански език

Аз сега мисля да си взимам някакъв речник и да се опражнявам, но за филми просто нямам време.. сутрин като стана в 6 ям, оправям се, излизам за даскало. прибирам се в 13, ям, седя 1 час пред компютъра, излизам с приятели, прибирам се към 6, гледам тв, седя малко пред пц, уча си уроците, към 19-20 ям, търся си филм, към 9 го пускам, и към 11-12 си лягам..
В седмицата гледам 2 филма, по-някой път и по-малко.. :(
Знаеш ли как ме интересува, къде ходиш и какво правиш ???
Хората ти казаха със слушане и четене, така става номера.Като искаш толкова да го научиш езика, ще отделиш време и ще седнеш да го научиш.
Няма да е лошо и да отидеш за 1-2 часа при учител, да ти обясни основните неща, все ще има нещо специфично, което да не ти е ясно.
 
От: испански език

абе стига сте давали на момичето празни надежди няма как да научи езика без професионална помощ. Доколкото съм запознат с историята само Хайнрих Шлиман е успял самостоятелно да научи даден език.
 
От: испански език

tiger13 не съм те питала теб и не съм писала това за теб така, че не си намирай причина да се заяждаш.
kingrat89 защо си мислиш, че сестра ми не владее испански ? По-голям набор е от теб ( 78-ми набор и е в Испания от 6 години (демекври прави 7), слушала съм я как говори езика, все едно го пее и си е доста добре.
ПС: езика реших да го уча с сестра ми като влиза в скайп.
Едит: kingrat89 то по твоята логика без професионална помощ и английски немога да науча? Може да се каже, че английски си го знам на добро ниво без да съм отваряла учебник до сега в училище и без да слушам какво говорят учителите.
Едит2: kingrat89 то и циганите дето са в Испания от 4-6 месеца говорят езика добре.. :D
 
От: испански език

tiger13 не съм те питала теб и не съм писала това за теб така, че не си намирай причина да се заяждаш.
kingrat89 защо си мислиш, че сестра ми не владее испански ? По-голям набор е от теб ( 78-ми набор и е в Испания от 6 години (демекври прави 7), слушала съм я как говори езика, все едно го пее и си е доста добре.
ПС: езика реших да го уча с сестра ми като влиза в скайп.
Едит: kingrat89 то по твоята логика без професионална помощ и английски немога да науча? Може да се каже, че английски си го знам на добро ниво без да съм отваряла учебник до сега в училище и без да слушам какво говорят учителите.
Едит2: kingrat89 то и циганите дето са в Испания от 4-6 месеца говорят езика добре.. :D
Не виждам някъде да пише : Не питам тигер13.....
Има огромна, ама огромна разлика м/у английски и испански.
Почти всеки филм е на английски, и така също се запомня, и едва ли не си отваряла учебник досега в училище.... ;)
 
От: От: испански език

Не виждам някъде да пише : Не питам тигер13.....
Има огромна, ама огромна разлика м/у английски и испански.
Почти всеки филм е на английски, и така също се запомня, и едва ли не си отваряла учебник досега в училище.... ;)
На теб съм ти гледала постовете и знам, че само се заяждаш и не искам мнение от теб.
Има разлика между английски и испански да.
Не се опитвай да ме изкараш тъпа, че не съм отваряла учебници, отваряла съм спокойно и съм си доволна от оценките. По английски не отварям, защото просто ми върви. Примерно ако госпожата преподава някой урок, аз съм 10-20 урока напред незнайно как.
 
От: испански език

Само факта, че имаш претенциите да знаеш английски без да си учила от учебник достатъчно ми говори за познанията ти. Сигурно и идея си нямаш колко времена има в английския без да отвориш гугъл. Испанският език е значително по-лесен, поради факта, че всяка буква си има точно определен звук, но това не значи, че е лесно научаем. Особено без учител. Щом си мислиш, че можеш да го научиш пробвай се, но нито начина ти на живот, нито амбицията, която показваш до момента ми дават надежда, че ще научиш нещо от повече от "ке паса", "комо естас" и така нататък. Относно сестра ти за 7 години е вярно, че може би е понаучила едно друго, но това, което тя знае се опира до ежедневната и работа и битовите и навици. Испанският език, както и всеки друг език има много по-високо ниво от "кво става", "как я караш" затова не виждам смисъл да продължаваме да водим този разговор.
Относно пеенето не испанския: Орландо Блум също пееше не елфски във Властелина на пръстените, но като се замислиш даже такъв език не съществува.
 
От: испански език

и з знам една испанска дума ..... сервеса.......бира означава :)
 
От: испански език

Hola, amigos :D
You quiero beber una cerveza fria o/y fo*llar una mujer guapa :)
Ае стига с простотиите.
Език се учи или на място, или с преподавател.
Може да се понаучи отчасти с разговорници, но те не могат да хванат цял един език, а основите на ежедневието.
А и не виждам, какво толкова се шашкаш (както вече съм ти казвал в skype (говоря за Лисичката)) - ти ще стоиш там 1-2 месеца, няма да живееш, че да ти трябва езикът на говоримо ниво.
Стига ти да знаеш думи като хляб, вода, помощ, кое къде се намира и т.н.
 
От: испански език

Започни от спреженията на основните глаголи.После учи само думи, и когато стигнеш при сестра ти, не се срамувай да общуваш, даже и да са глупости, мъчи се да говориш.Даже и да ти се смеят, пак.С английски трудно ще стане, не се говори масово.След като се прибереш, почвай граматика, и се запиши на курс.След курса пак при сестра ти, и така.:)
ЛЕсно нЕма!:)
 
От: испански език

Аз например всяко лято го прекарвам в Испания и не ми пука, кога правя грешки.
Фъфля на испански и това си е - поправят ме хората, научавам нещата от първа ръка
 
От: испански език

ние българите сме страшно племе ....ама щото ни се отдават чуждите езици :)

представяте ли си някой чужденец да учи български само щото му се налага да дойде за малко в България даже като работих в България с един ирландец трябваше ние да говорим и пишем на английски а не той на български ..........та за две години започна да разбира какво говорим но така и не проговори български за три години престой ..
 
От: испански език

Самоучител по английски струва 20лв.
Самоучител по български струва 75лв.
 
От: испански език

Самоучител по английски струва 20лв.
Самоучител по български струва 75лв.
:)
Нормално що ако се сравняват по граматика съотношението е там някъде.


btw честито нов кмет по точно кметица на софиянци ...
 
От: испански език

Hola, amigos :D
You quiero beber una cerveza fria o/y fo*llar una mujer guapa :)
Ае стига с простотиите.
Език се учи или на място, или с преподавател.
Може да се понаучи отчасти с разговорници, но те не могат да хванат цял един език, а основите на ежедневието.
А и не виждам, какво толкова се шашкаш (както вече съм ти казвал в skype (говоря за Лисичката)) - ти ще стоиш там 1-2 месеца, няма да живееш, че да ти трябва езикът на говоримо ниво.
Стига ти да знаеш думи като хляб, вода, помощ, кое къде се намира и т.н.
Con este español no puedes fu*llar ni una mujer guapa :wink:
Никой да не се залъгва ,че испанския е лесен език.
Много рзличен словоред и изказ.Много смесени диалекти и дори различни езици.Тук официалните езици са кастеяно,еуреска,валенсиано естесвено и каталунски а има и доста други.Виждал съм българи с завършена испанска филология които като дойдат тук дума не могат да обелят.Просто хората си говорят доста жаргонно,литературен испански само по ТВ можеш да чуеш.Най-добре се учи на място аз го научих така.:)
 

Горе