испански език

От: испански език

kingrat89 не си прави изводи за това какво знам и какво не знам, без да ме познаваш. Англииския го знам до такава степен, за да говоря и пиша без проблеми. ;) и не ми пиши в темата.
Колкото до сестра ми в Испания, до сега е работила на 4-5 места, всеки ден излиза (има си приятели там) и отделно приятеля и (от който е бременна и вече роди) е испанец.
Колкото до другите езика нямам намерение да го уча перфектно, а колкото да знам да говоря до някаква степен (ще го уча с сестра ми). :)
 
От: испански език

За да говориш и да пишеш какво?
Да разбереш сонет на Шекспир?
 
От: испански език

За да говориш и да пишеш какво?
Да разбереш сонет на Шекспир?
Ами до такава степен, че да мога да говоря нормално с няколко чужденец. :) Колкото до сонета предполагам, че ще го разбера.
 
От: От: испански език

Con este español no puedes fu*llar ni una mujer guapa...
Si, pero con mi polla granda yo puedo :)
Както казах, не претендирам за правилен испански, а за един, който ще се разбира какво казвам, макар и с грешки :)
А и глаголът е с o - "follar" -> http://en.wiktionary.org/wiki/follar#Spanish
Hasta la proxima
 
От: От: От: испански език

А и глаголът е с o - "follar" -> http://en.wiktionary.org/wiki/follar#Spanish
Hasta la proxima
Глаголът е с "о" на каталан.Аз също не говоря правилно и не ставаше въпрос как ти го говориш ,а за закачката :wink:.Идеята ми беше ,че да го учиш езика с речници,преподаватели и др. като дойдеш тук нещата са много различни.Не отричам предимството на това да знаеш предварително някоя и друга дума.Според мен най-бързо и лесно става като гледаш испански филми с български субтитри.Поне при мен беше така.
Hasta luego :)
 
От: испански език

На живо да не би да говорят по-бавно.В началото имах чувството че пеят а не говорят, после се свиква.Във филмите поне ще се научиш на правилно произношение.
 
От: испански език

Като слушам, какво приказват, разбирам горе-долу.Е, вярно - по-малко от колкото, когато чета, но...
А и когато говоря и някой тръгне да говори бързо, винаги мога да го помоля да позабави темпото
 

Горе