как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

От: От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

1. Изтегляш файловете от стария хост.
2. Изтегляш базите данни, които сайтът ползва, от стария хост.
3. Ако има някаква динамична акитновст от страна на потребителите (форуми, торент тракери, социални мрежи), трябва да бъде спряна временно и да се остави някакво съобщение за това.
4. Качваш файловете на новия хост.
5. Внедряваш базите данни в MySQL акаунта си на новия хост.
6. Пренасочваш домейна от IP-то на стария хост към това на новия.
7. Освобождаваш временната неактивност на динамичната активност от страна на потребителите, но не на стария, а само на новия хост.
8. Чакаш да се опреснят DNS-ите на интернет доставчиците на потребителите на сайта ти. След това всичко си продължава от там, от където е било замразено.
Аз когато си сменях хостинга точно така направих.
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Това и на мен ми трябва, тенкс.
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Пишете ми на скайп: noname_dark мисля, че ще мога да ви помогна.
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

То по трудно става местенето на домейна, изискват се ключове и разрешаване за прехвърляне, а иначе за хостинг просто прехвърляш файловете и базите с данни от единия на другия.
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Почти всички Домейн регистратори предлагат и хостинг. Можем ли да регистрираме домейн при една компания, а същевременно да ползваме хостинг от друга? Това изисква ли трансфер на домейна към втората компания? Ако не - как става "снаждането" ?
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Здрасти,
може да ползваш домейн от една компания и хостинг от друга , "снаждането" става посредством днс сърви "name servers" задават се на домейна и по-този начин той разбира на къде трябва да сочи
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Интересува ме по-скоро дали се заплаща това прехвърляне и отнема ли време. Например ако регистрирам домейн при дадена компания, но предпочитам да го хоствам при друга това трансфер ли се води и заплаща ли се? Гледам например пише: " домейн трансфер-5$/год." Това същото ли е или се отнася за друго?! Изобщо ползването на хостинг от друга компания изисква ли трансфер на домейна?
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

няма да плащаш за това свързване
няма нужда да прехвърляш домейна в компанията в която ти е хоста

свързването става за около 24 часа след като направиш всичко необходимо за това
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Малко повече подробности...?! Нямам впредвид трансфер на домейн, а указване че ще ползваш хостинг на друга компания. Тази процедура безплатна ли е и губим ли някои от безплатните опции, които се предлагат при регистрацията на домейна?
Каква е точно процедурата?!
 
Последно редактирано:
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Задавам всички тези въпроси защото наскоро прочетох, че не е хубаво "яйцата да стоят в една кошница". Т.е. ако една компания предлага добри опции за домейна то хостинга 'и не е най-доброто решение за това...и обратно.
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

това не са правилни доводи , една компания или предлага добър хостинг или не предлага такъв
какви безплатни опции с домейните?
коя е компанията от която си купил домейна ,че да сме по-полезни
всичките ти въпроси имат относителни отговори и причина за това е , че различните компании имат различни политики, някой може да ти искат пари и за смяна на днс знае ли човек , но в 99.9999% от случайте задаването на днс е безплатно ,следователно може да ползваш домейна с всяка хостинг компания компания която си избереш
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Опции като "e-mail forwarding" и "Whois privacy".
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

whois privacy си е за домейна няма общо с хостинга - "e-mail forwarding" според това как ще насочиш домейна към хостинга имаш опция да го ползваш от фирмата регистрирала домейна ти или от самия ти хостинг панел на хостинга ти
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

темата е малко стара но ще ми свърши работа - два хоста мои в суперхостинг, как от единия да прехвърля сайт с цялата база данни, в момента сайта си работи, как да стане по най лесния начин, тази работа не съм я правил досега и ще приема съвети от компетентни колеги
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Питай супорта сигурно ще се съгласят да ти прехвърлят без ти да участваш.
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

не искат...
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Здравей ,с удоволствие бих ти помогнал .Самото преместване е елементарно стига да знаеш какво правиш ,ако още не си се справил драсни едно ЛС
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

Правиш backup на фаловете и базата. Местиш ги на другия хост. Добавяш в hosts файла IP адреса на новия хост и зареждаш в браузъра сайта и виждаш дали зарежда нормално. Ако всичко е както трябва пренасочваш домейна към новия хост. По този начин няма да има прекъсване.
 
От: как да прехвърля сайт от хост на хост без да губи свързаност

трябва ли на новия хост да инсталирам уорд прес и на него да кача файловете от стария, може да е лементарно но на мен ми е сефте
 

Горе