като се качват снимки от какво се определя Permissions

ioio

Member
потрбителите ми като си качват снимки на саита някои са с Permissions rw- --- --- други rw- r-- r-- и съответно тия първите фтп програмата ми не може да ги сваля щото нямала достъп.Някои знае ли какво трябва да се добави в скрипта за качване та да им променя Permissions?
 
то на самата папка съм дал фулл иначе изобщо не могат да се качват снимки в нея.сега пробвах дори в контрол панела на сървъра като съм и се пробвам ръчно да ги променям пак не става щото ги е сложил юзера апач демек уеб сървъра и аз нямам достъп до шибаната функция за промяна.Явно още при качването трябва някак си да им се променя и така да си се записват
 
georgimateev каза:
дай инфо за платформата де
т'ва е като "не ми работи тоалетната" ама кое точно - никой не знае
от FTP клиент ли ги качват или с PHP?

Ето повече инфо за тоалетната ми :lol:

Dedicated server
Plesk version psa v8.1.0_build81070224.19 os_FedoraCore 5
Operating system Linux 2.6.15-1.2054_FC5smp

друго не се сещам но ако трябва някакво по-конкретно инфо ще се поровя.

Иначе ги качват с php :

$filedir = $uploaddir . basename($HTTP_POST_FILES['photo']['name']);

if( $filedir)
{

$filenamee= $loginid . basename($HTTP_POST_FILES['photo']['name']);
$qstr = str_replace(' ', '', $filenamee);
$filenamee = str_replace('+', '', $qstr);
$filenamee = str_replace('%', '', $filenamee);
$uploaddir = '../ph1/';
$filedir = $uploaddir . $filenamee ;

$gotovo=move_uploaded_file ($HTTP_POST_FILES['photo']['tmp_name'], $filedir);
}
 
след move_uploaded_file изпълни
Код:
chmod($filedir, 0777);
Или какъвто permission искаш в крайна сметка. По default мисля, че е 644 с owner - юзъра, който изпълнява скрипта (apache, www-data или каквото дойде там)
За 777 внимавай да не би някой да е качил някой експлойт и да вземе да го стартира, но се надявам, че не разрешаваш да се качват изпълними extensions (.php, .pl) там, където могат да се изпълняват през web ($_SERVER['DOCUMENT_ROOT'])

Т'ва би трябвало да свърши работа, аз отивам на лекции сега.
 
Мале мале, хора като сте се захванали с уеб сайтове прочетете поне някой ред за програмиране. Без да обидя някой но имам чуството че в този случай собственика единствено знаеше този скрипт upload-ва файл, и нищо друго по него. :?
 
ddimitrov каза:
Мале мале, хора като сте се захванали с уеб сайтове прочетете поне някой ред за програмиране. Без да обидя някой но имам чуството че в този случай собственика единствено знаеше този скрипт upload-ва файл, и нищо друго по него. :?

За съжаление си напълно прав :( но аз нямах намерение да ставам девелоупер обаче след 1 година търсене на свестен човек да ми преработи саита и 3-4 неуспешни опита се заех сам.Доста понаучих (това ми е хоби от 7 години) но наи-тънките работи все още ми убягват а и при наличието на форум в които има хора които да ми помагат предпочитам да питам и да оправя проблема за 20 минути вместо да изгубя 2 дена в четене.Нали за това е форума :D .Аз пък съм доста добър в сео-то и винаги съм помагал на хора които имат неясноти в тази област.Абе сам човек е само за тоалетната :?

П.П. georgimateev а на теб Благодаря за сетен път.
 
ioio каза:
ddimitrov каза:
Мале мале, хора като сте се захванали с уеб сайтове прочетете поне някой ред за програмиране. Без да обидя някой но имам чуството че в този случай собственика единствено знаеше този скрипт upload-ва файл, и нищо друго по него. :?

За съжаление си напълно прав :( но аз нямах намерение да ставам девелоупер обаче след 1 година търсене на свестен човек да ми преработи саита и 3-4 неуспешни опита се заех сам.Доста понаучих (това ми е хоби от 7 години) но наи-тънките работи все още ми убягват а и при наличието на форум в които има хора които да ми помагат предпочитам да питам и да оправя проблема за 20 минути вместо да изгубя 2 дена в четене.Нали за това е форума :D .Аз пък съм доста добър в сео-то и винаги съм помагал на хора които имат неясноти в тази област.Абе сам човек е само за тоалетната :?

П.П. georgimateev а на теб Благодаря за сетен път.

Кой сайт се нуждае от преработка че цяла година ненамери човек?
 
То е ясно че доброто е скъпо но все пак да не е нереално скъпо.Иначе саита е http://hellodarling.net но вече почти свършвам с разработването и после трябва малко да му се преправи дизаина.Ако трябва да съм честен вече на това ниво ме е страх да дам на някои достъп до хостинга че хора всякакви а имам 50К+ потребители. Иначе има какво да се пооправи от някои по-добър от мен.Сега примерно 2-ти ден се пробвам да направя при качването на снимките в профила да се ресаизват че хората си качват снимки по 1-2 мегабаита с размер като за билборд :D .Обаче нещо не се получава и това си е :(
 

Горе