колко е редно да струва лицензирана игра в България

колко пари дава българинът за оригинална игра

  • давам 10 лева и нагоре ако съм на кеф

    Votes: 11 50.0%
  • давам от 5 до 10 лева ако ме притиснат децата

    Votes: 2 9.1%
  • повече от 5 лева на правообладатели-кожодери не давам

    Votes: 0 0.0%
  • кви пари бе алооо - торенти бол!

    Votes: 9 40.9%

  • Общо гласове
    22

wmdeals

New Member
интересува ме колко би могла да струва (хипотетично) една hardcore игричка (средно) на пазара в БГ ако се появи такава нали

колко ви се дава от сърце примерно ако я мернете в някой хипермаркет

интересува ме мнението на работещата класа - ясно е че ученик за игри пари не дава :D
 
От: колко е редно да струва лицензирана игра в България

Дефинирай 'hardcore игричка'.

Не вярвам да са много хората дето биха си купили игричка само ако я мярнат в някой хипермаркет. Красивата обложка често крие пълен шитак вътре. Първо се отваря геймспот и се прави рисърч, после се отваря замунда и се сърчва дали я има.

Виж нещо от рода на World of Warcraft или Старкрафт 2 по-може да се купи понеже заглавието е болезнено познато + че се играе онлайн.
 
От: колко е редно да струва лицензирана игра в България

Еми к'во да ти кажа човек, игра не съм купувал никога и може би няма и да купя, просто българина не е узрял достатъчно морално и материално, за да си купува игри. От друга страна софтуер бих си купил и съм си купувал, та даже и съм donate-вал за безплатни и open source софтуери, но винаги, ако е платен първо го тегля кракнат от някъде и работя известно време с него и чак след като ми донесе някакви ползи си го купувам, просто ей така, за да оценя труда на човека/екипа прекарал безсънни нощи в писането му.
 
Последно редактирано:
От: колко е редно да струва лицензирана игра в България

Цаката е да се играе през интернет, че да не може да се кракне, иначе едва ли ще има много продажби.
 
От: колко е редно да струва лицензирана игра в България

Със сигурност над 10 лева трява да е цената ако играта е добра.
Преди като си спомням мой познати по-колко пари даваха за WoW да си купят оригинална ( мисля че цената беше над 100 лв) и всеки месец плащаха на сървърите.
Ама и се кефиха.
 
От: колко е редно да струва лицензирана игра в България

Дефинирай 'hardcore игричка'.

сериозна игра за сериозни пичове! женските флаш-игрички не са хардкорни понеже не искат специални умения с мишката и максимална концентрация (а и нямат кой знае каква художествена ценност - наричат ги още "казуални" игрички)

старкрафт примерно е чист хардкор - там просто "no mercy"
 
От: колко е редно да струва лицензирана игра в България

$15-20, имам 4 купени такива, естествено са купени, щото не върви мулти с друго освен с гламави ботове :D

p.s. преди 2-3 дена отказах един pre-order, беше за $35-40
 
От: колко е редно да струва лицензирана игра в България

Аз съм на мнение, че трябва да се плаща за игри, при положение, че и това е интелектуална собственост.

П.П: Като стана дума, не съм играл игри от 2 години. Лелеле, остарявам и аз. :)
 
От: колко е редно да струва лицензирана игра в България

Цаката е да се играе през интернет, че да не може да се кракне, иначе едва ли ще има много продажби.

еми виж резултатие от анкетата - половината хора са съгласни да плащат - другата и да има защита и да няма - пари не дават

това е нормално - все едно да може човек да свали всички жени по света нали - половината ако му вържат пак е много добър резултат :)
 
От: колко е редно да струва лицензирана игра в България

Доколкото съм чувал тоя бизнес с игрите не е много перспективен. Инвестициите са огромни, а не се изплащат много - примерно ако вземеш един FPS - това се прави 4-5 години с екип от 10ина души поне и накрая повечето хора си го дърпат от нета. Да не говорим, че докато го завършат са излезнали още 2 нови версии на directx и графиката вече е остаряла :)
Реално само няколко компании правят многото пари от това - най вече Близард.

Поне с такова впечатление съм останал де, може и да бъркам.
 

Горе