купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

И аз мисля, че е въпрос на късмет. Преди време бях за нещо в кварталната поща и видях как един човек получи кашон с размери около 40-50 см от Deal Extreme. Изненадах се, че такъв голям кашон е пристигнал директно в пощата.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Лошото на това да ти го задържат на митницата е, че отнема време. Аз работя през деня и не мога да ходя да се разправям за всяка поръчка, иначе не ми е проблем да си платя. Поради тази причина не поръчвам по-скъпи неща. Ако имаше начин да си удържат сумата и да го получа директно в пощата, щеше да е много по-добре.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Последния път си мина и си дойде в пощенската станция. :) Само се разписваш и си го вземаш. Нямаше мито.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

От 20юли има някаква нова вътрешна политика в митниците (явно искат да понапълнят бюджета) и почти всяка подобна техника дори и писана 17$ се задържа в митницата и искат да докажеш реалната и стойност с платежно и снимки от сайта .... Най - добре изчакай да отмине тая акция или се приготви и за тази възможност.

От съседната тема (специализирана за това):

Има нова услуга на „Пишман пощи“ от 01.07.2016г., наречена „Митническо представителство“.

Всичко е доста оПРОСТено (т.е. правят получателя на пратките – прост), навярно и заради това излиза по-скъпо as usual. Първи отзиви от ползватели:

16.07.2016 :shock:;
22.07.2016 :mad:;
17.08.2016 :evil:.​

Кеф.
А относно:

„и стойност с платежно, и снимки от сайта“ е коментирано преди месеци също (1 / 2).
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Ако закупуваш нещо то Ибей или Алиекспрес, те си знаят и до сега всичко ми го изпращат като gift.
 
От: купувам стока за 100 долара от китай как да не я обмитя?

Лошото на това да ти го задържат на митницата е, че отнема време. Аз работя през деня и не мога да ходя да се разправям за всяка поръчка, иначе не ми е проблем да си платя. Поради тази причина не поръчвам по-скъпи неща. Ако имаше начин да си удържат сумата и да го получа директно в пощата, щеше да е много по-добре.

И за мен проблема е в загубата на време и формалностите. Ако процедурата беше по-лесна, мисля че повече хора щяха да си плащат митото.
 

Горе