мнение

didianga

New Member
Здравейте...Вижте какво се случи на едно приятелче..................................... Служители на ГДБОП, сектор "Компютърни престъпления интелектуална собственост и хазарт", съвместно с техните колеги от сектора за борба с организираната престъпност в Ловеч, проведоха операция за противодействие на пиратството в интернет, съобщиха от МВР.

В хода на акцията е установено, че интернет сайтът осигурява достъп до български телевизионни програми без необходимото съгласие на носителя на авторското право. Излъчването на сайта е прекратено с полицейско разпореждане. По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 172а, ал.1 от НК, под наблюдението на Районната прокуратура – Троян. /БГНЕС /...................................
вие като по вещи в занаята какво ще посъветвате как да реагира от тук нататък.... преди три дена са му спрели сайта и не са се свързали с него още..:(
 
Последно редактирано:
От: мнение

ми кво да ти кажа
1. отворен хуиз с телефон имена и приблизителен адрес
2. хостинг в българия
3. нарушаване на авторски права

Как да реагира - да си купи вазелин на едро

Наистина ли не ви идват по-умни идеи да прайте бизнес - ще излъчваш ти сериали на бг хостинг?!! WTF?

А да - не се хаби да сменяш хуиза - те вече го имат, а и той е бял кахър - смсхостинга нали е платен с нещо - смс-че? еми само трябва да се види на кого е регистриран телефона
 
От: мнение

кат ти гледам ника туй ич не е приятелче - много подозрително съвпада с хуиза. как ти дойде тая тъпа идея? че и да хостваш на бг хостинг, да не вемеш едно прайвъси . Тя изначално идеята да се занимаваш с нещо незаконно си е меко казано екстравагантна ама изпълнението напрвао кърти мифки

ти напрво си свалил гащите и си разтворил бузи

абе човек ти майтап си прайш с нас тва не може си го ръгнал в сайта си

2012 Copyright. Всички права запазени. online-tv-web.info Връска с нас:***. Радио на живо | Български тв.на живо |
 
От: мнение

ето ти детайлен правен анализ на члена по който са те подкарали

http://www.popov-partners.com/?p=307

предполагам основно те интересува тая част, ама не е зле да го изчетеш цялото щото аз го минах само по диагонал

лишаване от свобода за срок до 3 години и глоба от 1 000 лева до 3 000 лева
 
От: мнение

Не се научихте , че трябва да се мисли преди да се прави нещо
Здравейте...Вижте какво се случи на едно приятелче..................................... Служители на ГДБОП, сектор "Компютърни престъпления интелектуална собственост и хазарт", съвместно с техните колеги от сектора за борба с организираната престъпност в Ловеч, проведоха операция за противодействие на пиратството в интернет, съобщиха от МВР.

В хода на акцията е установено, че интернет сайтът http:/online-tv-web.info осигурява достъп до български телевизионни програми без необходимото съгласие на носителя на авторското право. Излъчването на сайта е прекратено с полицейско разпореждане. По случая е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл. 172а, ал.1 от НК, под наблюдението на Районната прокуратура – Троян. /БГНЕС /...................................
вие като по вещи в занаята какво ще посъветвате как да реагира от тук нататък.... преди три дена са му спрели сайта и не са се свързали с него още..:(
 
От: мнение

ти и реклами от етаргет си сложил, че си се фалил, че и са ти платили - демек имаш и доказателство за изгода.

Диански, туй без адвокат няма стане и стягай няколко хилядарки за дело, че вариантът с вазелина хич няма да ти хареса

ако си под 18 ще минеш по леко ама няма да се разминеш само със строго мъмрене пред класа. А - крайно време е да кажеш на вашите.

И много ти се моля НЕ ПРАВИ ГЛУПОСТИ!
 
От: мнение

За тези авторски права, аз не съм наясно, например като напипа някаква статия, като „10-те най-популярни звезди в света” и поставям симки, ако пиша от къде са взети снимките (кои сайтове) така всичано нормално ли е?
 
От: мнение

За тези авторски права, аз не съм наясно, например като напипа някаква статия, като „10-те най-популярни звезди в света” и поставям симки, ако пиша от къде са взети снимките (кои сайтове) така всичано нормално ли е?

Не, не е нормално и е нарушение на авторски права. Това, че си се изхитрил да пишеш от къде са снимките, не те оправдава в никакъв случай - гледа се дали имаш разрешение от автора на снимките да ги ползваш!
 
От: мнение

Не, не е нормално и е нарушение на авторски права. Това, че си се изхитрил да пишеш от къде са снимките, не те оправдава в никакъв случай - гледа се дали имаш разрешение от автора на снимките да ги ползваш!
Защото за някои типове сайтове като мода, красота, женски истории това се явява голяма греда, а като гледам повечето сайтове си слагат каквото си искат и за това питах, значи повечето нарушават тези права. Трябва да измисля нещо :?
 
От: мнение

Защото за някои типове сайтове като мода, красота, женски истории това се явява голяма греда, а като гледам повечето сайтове си слагат каквото си искат и за това питах, значи повечето нарушават тези права. Трябва да измисля нещо :?

Всичко е според зависи. А пък точно в тази сфера - мода, красота, жени трябва да се внимава. Примерно доказателството за това е, че в момента Скарлет Йохансон съди френското "Латес", от което иска да спре издаването на книгата, само защото в роман на Грегоар Делакур една от героините е нейна двойничка. За какво тогава си говорим?

Но пък и факт е и нещо друго - много сайтове злоупотребяват със снимките, а всички знаем как се правят тези сайтове и на кого са? :)

Но пък и другото си е факт - има си закон за авторското право, който трябва да се спазва, този закон си е категоричен по отношение на фотографиите, който го нарушава ще си носи последствията. А пък вече има и осъдени.


Има места и начини от където да се вземат снимките, но трябва да се потърси и да се подсигурим за това.
 
От: мнение

Умните престъпници са рядко явление. Който е достатъчно умен не се занимава с престъпна дейност.
 
От: мнение

Благодаря за отговори те значи нищо не мога да направя....
 
От: мнение

Благодаря за отговори те значи нищо не мога да направя....

на колко години си
 
От: мнение

Умните престъпници са рядко явление. Който е достатъчно умен не се занимава с престъпна дейност.

С две изречения отвя цяло направление в литературата.
 
От: мнение

план за действие:

1. кажи на вашите
2. те ще се сетят и сами ама да знаеш, че трябва да си намерите адвокат
3. не прави глупости
 
От: мнение

Стига с тези адвокати, и без това се е наплашило момчето. Само заради "2012 Copyright. Всички права запазени. online-tv-web.info Връска с нас:***. Радио на живо | Български тв.на живо |" всеки служебен такъв би могъл да пледира за частичната му недееспособност.
 
От: мнение

Стига с тези адвокати, и без това се е наплашило момчето. Само заради "2012 Copyright. Всички права запазени. online-tv-web.info Връска с нас:***. Радио на живо | Български тв.на живо |" всеки служебен такъв би могъл да пледира за частичната му недееспособност.

абе аз не случайно питам на колко е щото като нищо ще се окаже напълно дееспособен

Диански, земи кажи на ваште - на тоя етап тва е най-умното, което можеш да направиш. По форумите никой няма да напрваи магия и всичко тва да изчезне. Ще го преживееш - споко
 
От: мнение

Всичко е според зависи. А пък точно в тази сфера - мода, красота, жени трябва да се внимава.
Да така е, за това аз в началото почнах да слагам някакви такива:
рокли.jpg
И повечето ми се чудиха на акъла :mrgreen: Но сега едни момиче взе да ми пиши някакви, нещо като най-хубавите ролки, най-популярните панталони, най.... и е набичила много симки защото темите са такива, че не върви да няма снимки. Друг вариант е с линкове „Виж роклята тук” и най-долу на сайта да напиша. „Любими фенове на сайта, за да не товарим сайта всички снимки ги поставяме с линкове, защото преди време имахме доста оплаквания че сайта бави ” :D
Както виждаш олигофренщината е пълна, до някъде това ми харесва в тази работа, понякога е много забавно :beer:
 
От: мнение

Като се вземат снимките от Google какво нарушение е това? Някой ги е качил, смъкнали са ги няколко милиона абонати, та точно от мен ли ще търсят отговорност? Щом са в интернет и могат да се смъкнат свободно значи всичко си е нормално, отговорност да търсят от този, който е направил снимката. Не съм адвокат, ама специално за снимки едва ли някой може да ти повдигне обвинение :)
 

Горе