най-добрия вариант за изкарване на парички от сайт

roskobe

New Member
Здравейте пичове! Искам да попитам кой според вас е най-добрия вариант за изкарване на парички.Имам сайт(за сега няма да казвам кой е) средно уникални посещения има 17 000 до 20 000.Импресиите (дневно) са 280 000 до 300 000.Използваме единствено EasyTrader.Правеха се добри пари,но от скоро хубавите реклами(на клик - 12 - 15 ст.) заминаха (поради незнайни причини).Останаха само тези,които са по 5 ст.Та знам,че с тези посещения и импресии може да се правят парички,но явно др. не знам...с какво да се захвана и как да ги завъртя...8)

Поздрави: за якото форумче.:p
 
От: Малко съвети :p

Твоята алтернатива е AdSense :)
Чудесна посещаемост, интересно ми е, кой е сайтът и защо не е сред интарактивните???
 
От: Малко съвети :p

Здрасти и добре дошъл тук. Мерси за поздравите отностно форумчете - опитваме се всички да го направиме добро място за хора занимаващи се с онлайн маркетинг. А сега по темата, както каза Izida, AdSense е за сега по-добрата алтернатива. Много се съмнявам за това че EasyTrader ще плати повече от тях на клик за каквито и да е реклами.

А имам и друг въпрос към теб - с такива статистики няма ли начин да се закачиш за някоя група или рекламна агенция, или партьорство с някой голям сайт. Все пак това за бг сайт си е забележително и не е за подценяване. Знам какъв е отговора, но все пак....Успехи;)
 
От: Малко съвети :p

Да и на мен ми звучи най-добре AdSense вече доста ни улесниха и със получаването на плащанията.
Много хора започнаха да се оплакват от трейдъра:mad:
 
От: Малко съвети :p

...А имам и друг въпрос към теб - с такива статистики няма ли начин да се закачиш за някоя група или рекламна агенция, или партьорство с някой голям сайт...

Ами колкото и странно да звучи поне за сега не сме имали добри предложения дори и за реклами.Google AdSense си е добра алтернатива,Но от отдавна имаме бан там.Предполагам заради рекламите от EasyTrader-a.Да попитам имали начин този бан да се махне (или е вечен) по някакъв начин.Съответно и рекламите от Trader-a ще ги отстраним.:wink:
 
От: Малко съвети :p

Никак ни не е чудно, просто питах...за да видя светлина в тунела на рекламното поле в БГ. Както пак се доказа - мизерията е на максимум. Но какво да обясняваш на онези зеленчуци - рекламудателите, че не е само едно Абв или издуханите сайтове на инвестора. Както и да е - тематика е друга.

Имаш възможност да кандидатстваш пак за такъв акаутн, но е хубаво, както знаеш да нямаш адулт контент или такива каквито са против правилата на тази програма. Тук опитните с Google AdSense ще севключат.;)
 
От: Малко съвети :p

Аз също бих те посъветвал за адсенс.С добро позициониране на рекламите ,филтър за mfa сайтовете при толкова посещаван сайт мисля,че ще сте доволни.От личен опит мога да кажа с много експерименти и търпение съм достигнал СТР между 8 и 10 процента.И средна цена на клик 30/35 цента.Така,че работете по въпроса.
 
От: От: Малко съвети :p

Аз също бих те посъветвал за адсенс.С добро позициониране на рекламите ,филтър за mfa сайтовете при толкова посещаван сайт мисля,че ще сте доволни.От личен опит мога да кажа с много експерименти и търпение съм достигнал СТР между 8 и 10 процента.И средна цена на клик 30/35 цента.Така,че работете по въпроса.
Бате, това е по-добре от EasyTrader в силния му период, ако е имал въобще такъв.:)
 
От: Малко съвети :p

От скоро се занимавам с адсенсе и опитвам да водя някакъв блог :) При тези посещения би трябвало да ги сцепиш! Аз с 1000 импресии дневно (средно на ден правя по около 500 до 1000) правя СТР около 5%, не печеля много но това е началото - няма 2 месеца от как съм започнал.


Представи си твоята статистика, може би ще изглежда по-добре :) Напоследък имам и спад на цена на клик, принципно имам доста по силни дни :) Ще се радвам ако поне малко съм прояснил представата, колко може да изкараш теоретично :)
 
Последно редактирано:
От: Малко съвети :p

Ник0, изтрий статистиките за адсенса да не те баннат и тебе.

@roskobe, понеже говориш в множествено число, вероятно не си единственият, който държи сайта. Просто регистрирайте нов акаунт на чуждо име като първо се уверите, че на сайта няма нищо което противоречи на адсенс ТОС-а
 
От: Малко съвети :p

Ник0, изтрий статистиките за адсенса да не те баннат и тебе.

@roskobe, понеже говориш в множествено число, вероятно не си единственият, който държи сайта. Просто регистрирайте нов акаунт на чуждо име като първо се уверите, че на сайта няма нищо което противоречи на адсенс ТОС-а
Махнати са.
 
От: Малко съвети :p

Ник0, изтрий статистиките за адсенса да не те баннат и тебе.

@roskobe, понеже говориш в множествено число, вероятно не си единственият, който държи сайта. Просто регистрирайте нов акаунт на чуждо име като първо се уверите, че на сайта няма нищо което противоречи на адсенс ТОС-а

Ами да държим го аз,брат ми и един авер...ама не мисля,че това е толкова важно. :wink:
Пичове мерси много ... ще се разчистват май рекламите на Трейдъра.:wink:Ако имате още предложения ще се радвам да ги видя! :roll:
 
От: Малко съвети :p

Как го правите тоя ctr бре хора? :)

- Местоположение
- Цветове

Много е важно да не се прекалява. Преди време се бях поолял малко с оптимизацията и получих предупреждение да си оправя дизайна на сайта, защото рекламите приличат твърде много на част от съдържанието (в миналото това е било разрешено, но сега е забранено). Наложи се да сменя цвета на рекламата да не съвпада с цвета на останалата част от сайта. След корекцията не забелязах сериозна промяна в CTR (нарочно не казвам колко процента е CTR). Рекламата се намира в ляво, в дясно и по средата.

Казват, че добър CTR се получава и когато текста е "излят" около рекламата:

Код:
<div style="float: left ">реклама</div>
<p>текст</p>
<p>текст</p>
<p>текст</p>

Къде в своите страници трябва да разположа рекламите от Google?
general_sm_en.jpg

Например, на страници, на които потребителите обикновено се насочват към четене на статия, рекламите точно след края на текста обикновено са много ефективни. Сякаш щом изчетат текста, потребителите си задават въпроса ,,А какво да предприема сега?". Правилно насочените реклами дават отговор на този въпрос.

Кои цветови палитри са най-успешни?

Английския вариант на тази статия е доста различен:
What color palettes are the most successful?

Разположения в блогове: https://www.google.com/adsense/support/bin/answer.py?answer=43869
 
Последно редактирано:
От: най-добрия вариант за изкарване на парички от сайт

Blinky, бате пак се изказа неподготвен. Не го приемай лично но от гугъл не баннват за това, че имаш кодове на изитрейдър! Аз работя така от почти една година и нямам проблем! Също така комбинация от гугъл + изитрейдър има на много сайтове, като пример ще ти дам няколко голями, като дата.бг, дарик.бг, гонг.бг и т.н.

Най-вероятно на колеката са му баннали акаунта заради някое и друго грешно кликче или заради контента!

roskobe, каква тематика ти е сайта?
 
От: най-добрия вариант за изкарване на парички от сайт

Ами то си пише, че може и други реклами да има, но не трябва да са приличат.
В случая повечето, където ги изброи ги ползват на различни страници, а не заедно.
 
От: най-добрия вариант за изкарване на парички от сайт

Ами то си пише, че може и други реклами да има, но не трябва да са приличат.
В случая повечето, където ги изброи ги ползват на различни страници, а не заедно.

Ivo_, както аз, така и изброените сайтове ги използват заедно, като някои са сложили банерите на 2-те афилиейтки един до друг - отвори някоя статия на гонг и жих как има два квадратни банера един до друг ;)
 
От: най-добрия вариант за изкарване на парички от сайт

не мисля, че въпросът е с вярната информация, но да си кажа: има и много варианти за affiliate продукти, особено при такава посещаемост, които ще ти надуят сметката много повече от адсенс и прочие - виж за инфо на iskamsait.blogspot.com
 

Горе