на каква сотойност в пари бихте оценили 1000 импресии

gshopov

Well-Known Member
значи малко не на място въпрос но ето какво имам предвид

пр 500 уникални на ден правя 2000 импресии
та въпроса ми е на колко да оценя 1000 импресии и да пусна че предлагам реклама не е много ама трябва се храним някак :)
 
Ако е за pojelanie.net - няма да можеш да вземеш повече от 50 стинки. Много зависи и от размера на банера и т.н.

Според мен е рано да се пуска реклама на импресии на сайт с под 2-3К уникални. 2К импресии не са атрактивни за никой рекламодател. Замисли се, че от 2К импресии при CTR 0.20% са 4 клика, едва ли е интерес за някой рекламодател 8)

Според мен трябва да насочиш усилията си в посока трафик!
 
ами да действително трябва още трафик :)
просто бях любопитен :) сега въпросае регистрирането в директории дали води трафик
за в момента разчитам на Голямото Г предимно от него и от старт също
несъм го регистрирал по директории смятам в най скоро време да го направя :)
 
да такае аз се надявам на чудо
:)
да стигна тези потребители без да плащам за реклама
но едва ли ще стане можеби ако вляза в първата десятка на гоогле по ключова дума
може и да стане но за сега съм назад още
 
Да залагаш само гуглето е губеща стратегия! Един ден, като се събудиш и си пуснеш машинката и видиш как палавия гугле те е изхвърлил, ще се върнеш в първи клас. Определено гуглето е генератор на огромен трафик, но не залагай само на него!
 
не е губеща но найстина има изненади затова се внимава за гаид лаинса...

За такъв тип сайт като твоя една размяна на банерчета с други бг сайтове би докарала не лош трафик...
 
ами да искамда правя размяна на линкове и силно се надявам на това
но засега мисля че най добрият вариант е подобни сайтове на моя в смисал магазини за играчки форуми с сходна тематика и сега търся да и пращам всеки ден майли но нещо няма голям ефект още не съм получил отговори на голяма част от изпратените писма :)
ай не съм сигорен че сайт насочен в друга област е доро решение
това също е въпрос който силно ме касае защото имам познати който са сабственици на сайтове но коренно различни по тематика с моя и не съм разменил с тях точно поради тази причина
 
ами като тематиката не съвпада разменете си банери и на линкчета сложете нофолоу така няма проблем за Г.... размяна са само за трафик :) а с другите ще разменяш нормални да ви е от помощ за търсачките :)
 

Горе