нека да работим заедно...

От: нека да работим заедно...

Още от вторият коментар ми замириса остро на Богат Татко Беден Татко... Книжката не е лоша. Но не ми се изпада в детайли за пасиви и активи защото половината коментари които прочетох бяха единствено подплатени с тази книга.

Сега по темата която е захванал човека. Казваш на едро... да разбирам ли че обекта е по-скоро в покрайнините на града? Или просто няма статут на търговски обект и за това по-скоро да се складира стока и да се разкарва това ли е идеята?
Как ги виждаш нещата да хванеш франчайз на някой? Или да си някакъв търговски представител??


Ако те гони мерака да продаваш. И мислиш че наистина можеш да го правиш мога да ти предоставя много добра оферта при това на този етап гаража ще ти остане свободен :) Ако ти потръгнат нещата ще ти е от голяма полза именно за склад на по-тежички стоки без много добра добавена стойност без които обаче не може да продаваш сладките неща :)
 
От: нека да работим заедно...

2 пъти се споменава богат татко беден татко, някой ще каже ли с 2 думи за кво става въпрос тук тъй като нямам време да я чета :)
 
От: нека да работим заедно...

Така , търся си някой да работим заедно. Какво предлагам млад човек съм , амбициран. От град Хасково. Имам Къща , а отдолу гараж. Гаража е идеален за продажби на едро, ако имате някакъв бизнес, може да го разширите и в моя град, аз ще съм човека за вас. Също така може да наемем някви места... стига бизнеса да върви.. отворен съм за всякакви предложения .. Всеки знае че Хасково е място където текстила е номер 1. в тази насока може би нещата ще вървят повече.

Това написаното ми звучи като имам гараж в Хасково и го давам под наем,,, ток и вода имали и връзка с интирнет
 
От: нека да работим заедно...

2 пъти се споменава богат татко беден татко, някой ще каже ли с 2 думи за кво става въпрос тук тъй като нямам време да я чета :)

Съвети от двама души в живота на автора с различни виждания:

"Бедният" (истинският баща на автора) - административен служител в държавна служба - съветва да учи, намери си работи, спестявай, закупи жилище и т.н.
"Богатият" (баща на приятел на автора) - бизнесмен, инвеститор - съветва да направип бизнес, да влагаш в активи, които да ти докарват пари...

накратко е това :)
 
От: От: нека да работим заедно...

Съвети от двама души в живота на автора с различни виждания:

"Бедният" (истинският баща на автора) - административен служител в държавна служба - съветва да учи, намери си работи, спестявай, закупи жилище и т.н.
"Богатият" (баща на приятел на автора) - бизнесмен, инвеститор - съветва да направип бизнес, да влагаш в активи, които да ти докарват пари...

накратко е това :)

И как свършва?
 
От: От: нека да работим заедно...

И как свършва?

Ми.... не свършва, тоя дето е написъл книгата продължава да пише и пренаписва едни и същи неща в 10 различни книги, изнася семинари, а такива като нас си я купуват :) ..... за него бизнеса процъфтява, а ти тепърва започвай да се сражаваш с вятърните мелници в БГ
 
От: нека да работим заедно...

Invalid Прикрепен файл specified
А гаража на оживена улица ли е?
 
От: нека да работим заедно...

Още от вторият коментар ми замириса остро на Богат Татко Беден Татко... Книжката не е лоша. Но не ми се изпада в детайли за пасиви и активи защото половината коментари които прочетох бяха единствено подплатени с тази книга.

Сега по темата която е захванал човека. Казваш на едро... да разбирам ли че обекта е по-скоро в покрайнините на града? Или просто няма статут на търговски обект и за това по-скоро да се складира стока и да се разкарва това ли е идеята?
Как ги виждаш нещата да хванеш франчайз на някой? Или да си някакъв търговски представител??


Ако те гони мерака да продаваш. И мислиш че наистина можеш да го правиш мога да ти предоставя много добра оферта при това на този етап гаража ще ти остане свободен :) Ако ти потръгнат нещата ще ти е от голяма полза именно за склад на по-тежички стоки без много добра добавена стойност без които обаче не може да продаваш сладките неща :)

Значи да мисля че мога да продам. Значи гаража ми наистина не е на много оживена улица, затова казах ,че е по добре на едро, примерно ще дойдат хора които са редовни клиенти. Гаража си има вода и ток и интернет. Намира се пак в голям квартал, като се обозначи с табели ще се научат с времето. Вече живея на къщата така че винаги ще съм си вкъщи. Също така наблизко има доста майстори на автомобили и си има движение. Ако може да ми пишеш едно ЛС с това какво предлагаш да видим.
 
От: нека да работим заедно...

Дай поне едни размери на тоя гараж - широчина, дължина, височина... Снимка, ако може.
Има голяма разлика дали ще се слагат него въглища или бебешки дрехи. Необходимо е да отговаря на дадени условия обектът, които ще се използва за съхранение на определен вид стоки или суровини. Влажността на въздуха и отоплението на помещението също не са без значение, ако ще се складират хранителни продукти.
Несериозно ти е предложението, поднесено само по този начин - "Имам, дайте да направим нещо..".
Ако някой се навие на нещо сериозно, но за да се осъществи това, се налага голяма реконструкция и ремонт, би ли вложил пари и би ли го подготвил за това?
Един колега гаража си го направи като слънце със собствен труд, за да го даде под наем на Еврофутбол. Ето ти още една идея! ;)
 
От: нека да работим заедно...

Така , търся си някой да работим заедно. Какво предлагам млад човек съм , амбициран. От град Хасково. Имам Къща , а отдолу гараж. Гаража е идеален за продажби на едро, ако имате някакъв бизнес, може да го разширите и в моя град, аз ще съм човека за вас. Също така може да наемем някви места... стига бизнеса да върви.. отворен съм за всякакви предложения .. Всеки знае че Хасково е място където текстила е номер 1. в тази насока може би нещата ще вървят повече.
Как ти звучи зала за тренировки на бойни спортове? Колко квадрата е гаража?
 
От: От: нека да работим заедно...

И как свършва?

Много е интересна. Много и добре се пласира книгата на българския пазар. Става въпрос за това как да си докараш пасивни доходи - и никога през живота си да не работиш. Главно обяснява как заделяш пари, инвестираш ги в нещо, което ти носи постоянен доход без да си мърдаш пръста и всичко е окей.
Хубавото на книгата е, че представя икономиката по един много прост начин, разбираем за average Joe. Нещо като economics 101 for dummies, написано по начин, че и човек с IQ на медуза да го схване.

Основното послание е, да не влизаш в заеми, да спестяваш и инвестираш в нещо което да ти носи постоянен приход на месец, без да си мърдаш пръста, и да легнеш по гръб и да си живееш живота, след като месечния приход е стигнал там където се целиш, примерно 2-3-6 бона на месец.

Като цяло е полезна книга, за хората, които поради някаква причина им избягва ексклизивно простата икономическа логика. Най-полезна е, естествено, за автора, който направи много милиони от тая сага : )
Естествено, има и негативи - например тук един колега е решил, че къща никога не може да е пасив. Аз например - домакинство от 2-ма души, една къща от 4 етажа ще ми е свръх пасив - нито ми трябват повече от 100 квадрата за живот, нито прекарвам повече от 3 часа (изключваме съня) вкъщи, че да ми е нужно повече. А подръжката на 4 етажа, освежаване на 2-3 години и т.н. - чисто разхищение би било за мен, но той е решил, че къща никога не може да е пасив..

пс. Много е интересно, какво мислят хората закупили НИ в края на 2007, началото на 2008 за това какво точно представлява недвижимото имущество - пасив, актив или по малко и от двете :mrgreen:
 

Горе