(не)Пълният отчет на великолепната шесторка

silvia85

New Member
Здравейте,
направо съм възмутена и не знаех къде да изкажа мнението еи, затова и пиша тук. Току що, чух по БТВ, че в сайта на телевизията може да се намери "пълен" отчет на направеното с парите на дарителите събрани по времето на телевизонното шоу "Великолепната шесторка". Понеже преди година аз, семейството ми както и много от моите приятели пращахме смс-и реших да разгледам. Отварям сайта намирам документа (http://images.btv.bg/2010/08/31/359.pdf) и оставам втрещена от отчета.

Веднага се набива на очи, че за обучение на персонала е плащано 2 пъти!

Какъв е този отчет? Построена е малка къща , струва 300 000 лева. Хубаво ама тези 300 000 за какво са използвани? Колко са дадени за тугли, за керемиди, за контакти, кабели, тръби и прочее. От кои фирми са закупувани материалите? Кой е извършил построяването на къщите?

ИСКАМ ФАКТУРИ ЗА ВСЯКА ИЗРАЗХОДВАНА СТОТИНКА! ТОВА НЕ СА ПАРИ НА БТВ, А НА ХОРАТА, ДАРИЛИ ОТ МАЛКОТО СИ СРЕДСТВА ЗА ДА СЕ СЛУЧИ НЕЩО.

Както изглежда отчета в момента, съм сигурна, че има огромни злоупотреби с парите на БЪЛГАРСКИЯТ НАРОД!

НАПРАВО СЪМ БЯСНА!
 
Със сигурност има злоупотреби. И С БГ Коледа е същата работа. И ония от вип брадъра дето събираха - също. Събират се пари и някъде изчезват. Как да не му се прииска на човек да помага!
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

де ви е акъла да пращате смс-си колко пъти съм ви наливал акъл ? и не ме слушате?
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

Еми Силвия то за това не се дарява с смс-и в ТВ шоу. По-добре иди в близката детска градина и попитай какво искат да 20-50 лв. Хората ще ти издадат и документ, ще купиш от каквото имат нужда (т.е. не се притесняваш, че ще има злоупотреба) и ще им го дадеш. На всичкото отгоре с документа, ако искаш можеш и да си приспаднеш съответната част от данъците. Даренията с смс-и по телевизията са мижи да те лажем - GSM операторите прибират мазен процент, телевизията си покрива разходите (ама не печели бе, само разходите си покрива) и после като парите "се изразходват" по направление дори идея нямаш какво остава като истинска полза за надарените.

ПП ако искаш да предизвикаш широк обществен интерес с темата (заслужава си) по-добре направи страница или група във фейса и пусни линк да я ръчнем кой където може - ще достигне до много повече хора а и ако направим една гугъл бомба "великолепната шесторка" може и наистина някой да обърне внимание. Сори ама гледам реалистично на нещата.
 
А тия свини от бтвто и от реклама колко ли пари са направили покрай това предаване. Дали дадоха нещо от тези суми? Или пък да не бяха пускали реклами, нали е уж за децата.
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

Няма нужда да пишете до други медии. Гарван гарвану око не вади. Ще мълчат като пукали каквато и злоупотреба да има. Не разчитайте на медиите за осветляване на злоупотреби. Грешно е впечатлението, че разни предавания като "Господари на ефира" и други имат за цел да оправят неправдите. Ако имахте информация от кухнята щяхте да знаете, че са прогнили напълно. Само чрез информацията в интернет може да се стигне до истината, горе-долу.
 
Ехоо, какво наскачахте всички?! От прочетеното "бясно" мнение, изобщо няма никакви доказателства, че парите са изразходвани неправомерно или че някой се е "нагушил". Отчетът си е съвсем нормален - никъде не съм видял отчети със сканирани касови бележки и фактури. Нито в данъчни декларации и отчети, които се подават към НАП, нито в доклади и отчети подавани от България към ЕС.
Хайде преди да тропаме по пода с краче, първо да се запознаем с фактите? До тук, единственият факт, който виждам аз, е че с парите е свършено нещо и са постигнати реални резултати! silvia85, ако толкова се е загрижила да разбере къде са отишли парите до стотинка, първо да се обади в офиса на btv и да попита как може да получи по-подробна информация. Ако й откажат - да прати едно отворено писмо до всички медии с това искане и ако тогава btv не дадат нужната информация - може да се ПОДОЗИРА, че има нещо скрито-покрито, но пак няма да е сигурно. Вярно, че в БГ много се краде, ама хайде по-леко с предрасъдъците.
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

Без да гледам квито и да са отчети мога да кажа че една част от парите отиват да си платят така заформения ПиаР (хем получават реклама хем им плащаме за тва че им гледаме рекламите), а останалите си ги завъртат както си искат. Такива измекяри като БТВ и Нова няма.

Пращайте СМС-и и за мюзик айдъл, който след 1 година ще е по кофите и ще се чуди на какъв изтрещял гей да се направи че да му обърнат внимание.
Пращайте и за Топ Олигофрен в биг Брадър и квото там има.

Даже новините не стават за гледане.
Нацията съвсем ще се видиоти ако още 10 години гледа основно битивито и нова.
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

Няма страшно за нацията. Докато има интернет ще има и надежда за здравия разум.
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

Голяма простотия е това къв ми е зора да гледам некви малумняци където не могат да танцуват
Това че събират така пари е още по голяма простотия

НЕ ТРЯБВА ДА СЕ СЪБИРАТ ПАРИ ОТ ХОРАТА ЧРЕЗ СМС-И
СКАПАНАТА ДЪРЖАВА трябва да се грижи за тези деца и всички хора в неравностойно положение

Така само крадът пари кой мислите ги е стройл тези неща някой роднина или приятел на... този който управлява тези пари
Щом не са дали пълна информация за абсолютно всичко значи работата е ясна

НИКОГА НЕ СЪМ пращал смс за подобни предавания колкото и да ми се иска ТОВА НЕ Е НАЧИНА да се помогне пак казвам Държавата трябва да го прави ама кога ли....

Още нещо
Неможе да събираш пари от хората а да даваш космически суми на тези "звезди" който си поканил да участват в предаването
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ПАРИТЕ ДАЛИ СА ИЗРАЗХОДВАНИ ЗА ДЕЦАТА ИЛИ ЗА ПЛЮСКАНИЕ И ПИЕНИЕ

ТУК ГЛАВНИЯ ПРОБЛЕМ Е ЗА КАКЪВ УЙ ДА ПРАЩАТЕ СМС-СИ? ДА НЕ ЖИВЕЕТЕ В ЗАМУНДА ИЛИ ПАТАГОНИЯ И ДАНЪЦИТЕ ДА СА САМО В ПРИКАЗКИТЕ?

НАЛИ ХРАНИМ ДЪРЖАВАТА ТОЧНО ЗАТОВА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА ОЛИГОФРЕНИ, ИНВАЛИДИ, СИРАЦИ И ЦИГАНИ
а не да пращате смс-си затова мамка му че с едразня колко пъти да ви обяснявам
като си купите литър бензин има 1 левче за държавата
като си купите 1 кебапче то е с 3 сантиметра по късо щото те са за държавата!!!
 
Последно редактирано:
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка


НАЛИ ХРАНИМ ДЪРЖАВАТА ТОЧНО ЗАТОВА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА ОЛИГОФРЕНИ, ИНВАЛИДИ, СИРАЦИ И ЦИГАНИ

Само за ЦИГАНИ отиват средствата.
За останалите не остава.

После тия помощи се ползват от циганите да се множат и да генерират още сираци, пардон цигани.

То на практика почти всички олигофрени и сираци са си цигани.

Тъй че се делят само на инвалиди и цигани. Интересно какво ли е съотношението...
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

АМА НАЛИ СТЕ ОФФФФЦЕ - НЕКА ВИ СТРИЖАТ ДОЯТ И ЕБАТ !!! ЩОТО СИ ЗАСЛУЖААТЕ БРЕ!
ЛОШОТО Е ЧЕ ЗАРАДИ ВАС СТАДО ГАДНО, тия се самозабравят и се опитват и вълците да доят :)
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

Аз често пращам СМС-и и ми става супер гадно като гледам, че парите ми отиват за някакви такива олигофрени. Или поне някаква не малка част от тях. Дано да горят в ада. За всещи да ги дават дано. НЕ е редно да се краде от хората, които искат да помогнат на други. Най-малкото тези, които помагат не го повтарят, заради такива изцепки. НО както е тук, така и в живота - всичко се връща. Ще им се върне тъпкано на тези и на други такива. Аз няма да се отказвам от даряването, но все ми се ще да могат да го направят така, че да няма плешиви лешояди около това. "ЗА" идеята съм да имат възнаграждения за това, че се занимават, но не и да крадат. А тези по телевизията са глупсоти. Защо ли? Защото, като сложат техните си измислени комисиони и пуснат реклами и не знам си какво глупаво сгомняне на нещата, така че да сдухат и самите дарители и то става скапана история. Последните дарения са ми от интернет кампании. Тук може и без пари да стигнеш до определена част от дарителите си. Нямам думи. Тук политиците крадат, какво остава за тези боклуци, които уж с блага цел го правят.
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

Егати изродите да крадат от ДЕЦА най вече тфа просто ми става супер гадно направо да ти е гадно да кажеш в коя страна живееш ;(
 
От: Re: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

Ехоо, какво наскачахте всички?! От прочетеното "бясно" мнение, изобщо няма никакви доказателства, че парите са изразходвани неправомерно или че някой се е "нагушил". Отчетът си е съвсем нормален - никъде не съм видял отчети със сканирани касови бележки и фактури. Нито в данъчни декларации и отчети, които се подават към НАП, нито в доклади и отчети подавани от България към ЕС.
Хайде преди да тропаме по пода с краче, първо да се запознаем с фактите? До тук, единственият факт, който виждам аз, е че с парите е свършено нещо и са постигнати реални резултати! silvia85, ако толкова се е загрижила да разбере къде са отишли парите до стотинка, първо да се обади в офиса на btv и да попита как може да получи по-подробна информация. Ако й откажат - да прати едно отворено писмо до всички медии с това искане и ако тогава btv не дадат нужната информация - може да се ПОДОЗИРА, че има нещо скрито-покрито, но пак няма да е сигурно. Вярно, че в БГ много се краде, ама хайде по-леко с предрасъдъците.

Нормален?!? Ти гледал ли си новините изобщо? Видя ли къщите? 350 000 лева за 80-90 квадрата едноетажна постройка това нормално ли е? Нормално ли е в цената на всяка къща да е записана и цената за обучение на персонала, а след това допълнително да се дадът още 120 000 лева за обучение? И какъв е този отчет - 300 000, строеж оборудване обучение? Това отчет ли е? На края, ще се окаже, че са купували столове по 1500 лева бройката, телевизори по 5000 лева, мивки по 2000, килими по 1800 и какво ли още не.

И като за финал, ще цитирам какво каза водещата на новините "На сайта на бтв можете да намерите пълен отчет на изразходваните средства", е това ако е пълен отчет ми става мъчно като си представя какъв ли е краткият! Незнам колко сте запознати с отчитането на дарения на запад, но там нещата са съвсем различни! В отчетите има фактури за всеки закупен пирон, за всяка крушка и всяка вилица!
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

НЯМА ЗНАЧЕНИЕ ПАРИТЕ ДАЛИ СА ИЗРАЗХОДВАНИ ЗА ДЕЦАТА ИЛИ ЗА ПЛЮСКАНИЕ И ПИЕНИЕ

ТУК ГЛАВНИЯ ПРОБЛЕМ Е ЗА КАКЪВ УЙ ДА ПРАЩАТЕ СМС-СИ? ДА НЕ ЖИВЕЕТЕ В ЗАМУНДА ИЛИ ПАТАГОНИЯ И ДАНЪЦИТЕ ДА СА САМО В ПРИКАЗКИТЕ?

НАЛИ ХРАНИМ ДЪРЖАВАТА ТОЧНО ЗАТОВА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА ОЛИГОФРЕНИ, ИНВАЛИДИ, СИРАЦИ И ЦИГАНИ
а не да пращате смс-си затова мамка му че с едразня колко пъти да ви обяснявам
като си купите литър бензин има 1 левче за държавата
като си купите 1 кебапче то е с 3 сантиметра по късо щото те са за държавата!!!

Е да, ама и без държава не можем. Време е да се появи един нов Хитлер и да оповести "The final solution to the gipsy problem".
 
От: (не)Пълният отчет на великолепната шесторка

Е да, ама и без държава не можем. Време е да се появи един нов Хитлер и да оповести "The final solution to the gipsy problem".
Напротив ние можем без държава, защото все някак ще съществуваме ама държавата не може без нас защото няма как да я има на бели свят без ние да и пълним гушата (а и "държава" от 20-ина години означава определен кръг от хора а не истинското и предназначение и значение) :)
 

Горе