не ми работят пермалинковете на страниците

gshopov

Well-Known Member
Здравейте, като задам в пермалинк това /%postname%
Постовете ми стават от вида
сайт.ком/пост
но ако заредя сайт.ком/страница ми дава еррор 404 в wp-to
някой ако има идея защо е така
ще съм благодарен да сподели :)
 
От: не ми работят пермалинковете на страниците

Обикновено става понеже темата е факана :)
Пробвай да превключиш на друга и вероятно ще работи.
 
От: не ми работят пермалинковете на страниците

Може проблемът да е в хостинга, ако е забранен Mod Rewrite. Можеш да питаш поддръжката.
 
От: не ми работят пермалинковете на страниците

example.com/страница

или

example.com/stranica

на латиница или кирилица?

на латиница ако работи, ок, ако на кирилица е бъгавото, мрънкай на доставчика си.
 
От: не ми работят пермалинковете на страниците

Wordpress от край време си има проблеми със слъговете на кирилица за СТРАНИЦИ. При публикации, етикети, категории и къстъм пост тайпс няма проблем, но когато слъга ти на страницата е на кирилица - резултата е 404.
По-горе Васкоа е пуснал пач, който работи, НО при прилагането на този пач, спират да работят къстъм пост тайпс изписани на кирилица. Ако не ползвате версия 3.0+ и не сте се възползвали от новата функция, може да приложите пача и да се насладете и на кирилишки слъгове за страници.
 
От: не ми работят пермалинковете на страниците

Където и да съм пробвал, никога слъговете за страници не са работили. Проблема явно идва от таблицата taxonomy и отговора който получава от pages.
Предполагам, че с различна кодировка може би има възможност и да работят кирилишки слъгове, но при мен никога не се е получавало, а ползвам стандартния utf8_general_ci, а и както се вижда по-горе от трак-а проблема явно си го има.
Може би ако ползваш БГ хостер и правиш инсталация през фантастико, да ти инсталират версия с вече интегриран пач от темата по-горе?
 
От: не ми работят пермалинковете на страниците

не мисля че проблема е в хоста тъй като до сега мисля където и да съм хоствал съм го имал проблема но не съм ползвал страниците сега обаче имам повече страници и по-малко постове и затова и търся решение ще го пробвам пача по-късно
мерси
 
От: не ми работят пермалинковете на страниците

Ако слъговете са на кирилица можеш да използваш някои от тези плъгини тук и тук, които автоматично ги обръщат на латиница - първият е български и при мен работи доста прилично, макар и да не е перфектен (понякога изяжда част от дума в заглавието); вторият е руски и май е по-добър - сега го тествам.
 

Горе