не мога да изкарам текст от 2 jpg файла

naskobg

Well-Known Member
Здравейте
от 2 дни се мъча да изкарам текст от 2 jpg файла и не мога..Проблема е че на 1 страница .jpg има 10 такива и вероятно OCR софтуера се бърка. може би защото и текста е специфичен.
Пробвах и по онлайн сайтове но не става. постоянно ми дават ERROR: Recognition failed! .
ако някой може да помогне и има начин как ето файловете - http://yumeiho-do.com/1/

благодаря предварително.
 
От: не мога да изкарам текст от 2 jpg файла

Ти как очакваш софтуер да се справи със снимани пищови.
За да не получаваш тази грешка раздели всяка колонка на отделен файл и с кроп да остане само текста. За съжаление качеството е лошо за такъв род дейности и резултатът който ще получиш е :
1п.Кшrгрп.ч .leiinocrrn пн лпгг те еилятпе- ЧАЛ.УЕИ.РЦ'StPCV зп 6:Юнирлиг и ипrг:гипе ин .шк.ирп;ІУirггг. Ктпрвд ювл сл ыwюь дсбноrnг по провсркп тг зш<оnо.цзтслiто в м иропiвоsстоото и р:гшростр. нп Л. кнкто и върsЅ киыетв ни.
 
От: не мога да изкарам текст от 2 jpg файла

scrorebg - значи да разбирам че нямам шанс?
 
От: не мога да изкарам текст от 2 jpg файла

scrorebg - значи да разбирам че нямам шанс?

Със сканиране и да успееш ще загубиш много време в редактиране, лично мое мнение няма да успееш да постигнеш приличен резултат.
 
От: не мога да изкарам текст от 2 jpg файла

това което е на снимките това ми трябва и не е за мен а за моя позната.

Къде искаш да препишеш, може да успеем да помогнем?
 
От: не мога да изкарам текст от 2 jpg файла

Пробвай да увеличиш контраста на снимката с някоя програма.
Аз преди малко така направих и буквите станаха по - дебели и по - четливи

Поздрави
 
От: не мога да изкарам текст от 2 jpg файла

с какви ли не програми не пробвах ..не става:(
 
От: не мога да изкарам текст от 2 jpg файла

На някой места човек не може да разчете, камо ли програма, иначе не е невъзможно, но не си заслужава, по-лесно е да се научи както казват колегите.
 

Горе