някой пробвал ли е да предлага стоки от GenBucks на българския пазар?

Дискусията в 'Пари от Интернет - Make Money Online' стартирана от happyslacker, Авг 29, 2008.

1. happyslacker

happyslacker New Member

Рег.:
    Юли 14, 2007
    Съобщения:
    6,776
    Харесвания:
    387
    Точки:
    0
    Място:
    Слънчевата система
    Съществуват ли митнически глупости, които да пречат на българи да купуват билкови продукти от сайтовете на GenBucks? Някой пробвал ли е да си купи нещо с доставка до България и за каква сума?

Аз до сега съм си поръчвал само безплатни мостри от sample.microchip.com, linear.com и други подобни места (става въпрос за електронни елементи) и не съм имал никакви проблеми (като изключим проблеми свързани с това, че бях дал един леко нестандартно написан адрес и стоката се върна обратно при подателя). В моя случай нямаше проблеми, защото стоките бяха "рекламни мостри" - т.е. напълно безплатни - даже и транспорта се поема от фирмата рекламодател. Това е отразено в документацията, която придружава стоката и е лесноизваждаща се от опаковката за да може митническите служители да разберат, че това е безплатно и са длъжни да не създават проблеми на получателя (ако все пак стоката отговаря на описанието, но те това няма как да го знаят, защото не разбират от електронни елементи).

Предполагам, че положението с безплатните мостри на GenBucks ще е същото, но интересно как стоят нещата с платените (най-интересно ми е какво става с разните там party pills и други подобни когато минават през митницата :) ).

В момента на българския пазар няма много конкуренция в областта на билковите продукти (или поне така ми се струва) и може да пробвам да ги рекламирам, но преди това бих искал да съм сигурен, че няма да създам излишни главоболия на клиентите (не е коректно да продаваш нещо без да уведомиш потребителя за евентуални проблеми, които може да му създаде купуването на стоката).

Последно редактирано: Авг 29, 2008
  2. Sobieski

Sobieski Well-Known Member

Рег.:
    Апр 29, 2007
    Съобщения:
    1,994
    Харесвания:
    28
    Точки:
    48
    Място:
    Burgas
    От: някой пробвал ли е да предлага стоки от GenBucks на българския пазар?

за парти пилс няма да имаш проблеми тъй като то си пише че е ЛЕГАЛНО защото това ХТЗ няма mdma и други нарко. вещества... както и с другите поне така си мисля де но съдържа кофеин и други глупости... Според мене не действат както пише ама... колкото един ред бул предполагам...

3. Sammy

Sammy New Member

Рег.:
    Март 3, 2008
    Съобщения:
    1,930
    Харесвания:
    31
    Точки:
    0

Според мен ред бул-а е далече от истината ;) Не съм ги пробвал, но нз може би след време ще видим :)

4. arsenal

arsenal Playa

Рег.:
    Апр 12, 2007
    Съобщения:
    2,720
    Харесвания:
    11
    Точки:
    0
    Професия:
    Трейдър
    Място:
    София

Ми нормално си идват аз лично съм си поръчвал няколко пъти и нямах проблеми

5. Cybertack

Cybertack New Member

Рег.:
    Авг 25, 2007
    Съобщения:
    629
    Харесвания:
    3
    Точки:
    0

Мисля, че не би трябвало да има проблем ако продукта не е над $100 а пък вече какво има вътре ще зависи от описанието :)

Мисълта ми е че каквото и да е над $100 не може да мине границата без да се плаща мито и ДДС (може ама не е желателно ;) ) а то вече тогава те разпитват наистина какво има вътре, това реалната цена ли е и т.н а ако си поръчаш нещо за по малко пари трябва директно да ти дойде в пощенската кутия. Виждал съм как нашенци си поръчват марихуана, семена и други такъв вид продукти които по принцип са легални само в Холандия но пристигат без проблем тук, защото никъде не пише, че вътре има семена от марихуана :)

Та както и да е и аз мислех да направя същото преди година и половина но след малко research се отказах тотално, опитай може времената да са се променили :)

6. man0l

man0l New Member

Рег.:
    Юли 31, 2007
    Съобщения:
    249
    Харесвания:
    5
    Точки:
    0
    Професия:
    PHP Team Leader, Building awesome backend services
    Място:
    Sofia, Bulgaria, Bulgaria

Комисията за защита на потребителя може да ти направи проблем, глобите са главозамайващи... става дума ако продаваш лекарства и хранителни добавки. Тези Party Pills към коя категория спадат?

7. happyslacker

happyslacker New Member

Рег.:
    Юли 14, 2007
    Съобщения:
    6,776
    Харесвания:
    387
    Точки:
    0
    Място:
    Слънчевата система

В същност комисията за защита на потребителите може да направи проблем само на фирмата, която продава лекарствата - аз се занимавам само с докарването на трафик в сайта на търговеца, а не с продажба на нещо...

8. happyslacker

happyslacker New Member

Рег.:
    Юли 14, 2007
    Съобщения:
    6,776
    Харесвания:
    387
    Точки:
    0
    Място:
    Слънчевата система
    От: От: някой пробвал ли е да предлага стоки от GenBucks на българския пазар?

За какви суми става въпрос?

9. happyslacker

happyslacker New Member

Рег.:
    Юли 14, 2007
    Съобщения:
    6,776
    Харесвания:
    387
    Точки:
    0
    Място:
    Слънчевата система

Митнически режим при онлайн пазаруване от чужбина

10. happyslacker

happyslacker New Member

Рег.:
    Юли 14, 2007
    Съобщения:
    6,776
    Харесвания:
    387
    Точки:
    0
    Място:
    Слънчевата система

Разбрах, че са вдигнали лимитите. Обаче се плаща ДДС...

Източник: Митнически режими при онлайн пазаруване от чужбина

11. chopara

chopara New Member

Рег.:
    Авг 7, 2008
    Съобщения:
    192
    Харесвания:
    2
    Точки:
    0

според мен най-големия проблем ще е цената на продуктите

12. Митака

Митака New Member

Рег.:
    Май 15, 2007
    Съобщения:
    655
    Харесвания:
    10
    Точки:
    0
    Професия:
    Маркетинг консултант
    Място:
    София

Нашенските потребители нямат достатъчно доверие в търговците, за да поръчват толкова скъпи продукти онлайн от чужбина.

13. godjara

godjara Member

Рег.:
    Май 29, 2007
    Съобщения:
    153
    Харесвания:
    2
    Точки:
    18

Най-скъпото нещо което съм купувал онлайн от ebay е костюм за мотор за около 450 лева от англия(продавача е от там), но в последствие ми го изпратиха с федекс от Дубай и ми пристигна в къщи с куриер, и несъм плащал нито стотинка за мито и ДДС.

14. happyslacker

happyslacker New Member

Рег.:
    Юли 14, 2007
    Съобщения:
    6,776
    Харесвания:
    387
    Точки:
    0
    Място:
    Слънчевата система

Вероятно не са декларирали колко струва, декларирали са малка сума или са декларирали, че е подарък. Към пакета имаше ли фактура с цена $1 "само за целите на митническото облагане" или нещо подобно? На мен са ми пращали безплатни мостри и тъй като това е декларирано в документите към пратката не съм плащал мито.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice