освобождаване на стока от китай чрез бг пощи?

ReminD

Well-Known Member
Да попитам, прилагате ли винаги извлечение за плащането, или може да мине само с фактурата, която имам от алибаба?

Някой ако внася да каже, че малко ми е мътна цялата история. Към 2013 ползвах DHL за около 7000лв стока, и на тях платих всичко, като до докараха на вратата. Писах и едно пълномощно и само ходих да си извадя EORI номер на фирмата.
Сега сумата е около 1500лева, през фирма, и съм решил да използвам бг пощи да освободят пратката. Как да процедирам?




СТЪПКИ:

  1. Приложете:
    • поръчка от сайта на електронния търговец, съпоставима с номера за проследяване на пратката и документ доказващ Вашето плащане (извлечение от банкова сметка, Pay Pal или др.);


Ще мине ли с фактурата?
 
Последно редактирано:
БГ пощи? Не го ли вадиш от митницата? Виж да носиш разпечатка на фактурата от търговеца за реалната стойност, поне това ми искаха преди години, но на митницата. Нищо друго не се сещам. За бг пощи, там каквото са описали трябва да се предостави.
 
БГ пощи? Не го ли вадиш от митницата? Виж да носиш разпечатка на фактурата от търговеца за реалната стойност, поне това ми искаха преди години, но на митницата. Нищо друго не се сещам. За бг пощи, там каквото са описали трябва да се предостави.

В пощите ми казаха, че фактурата може и да мине... може и да не мине.
 
В пощите ми казаха, че фактурата може и да мине... може и да не мине.
Е какво точно доказателство искат? Аре е що годе реалистична, защото един преди мен се опита да мина с фактура (издадена от тървеца, достоверна) с занижена стойност, беше някакъв телефон за 20$, тоя седят и му се чудят, но и такива има де, та мина. :)

Аз ллгсто вкарвах, просто нямаше Леново телефони тук и си бял харесал един. От малък съм фен на IBM. ;) И там мина, ама беше 100 лева, не че са много скъпи и тук, но нямаха тогава.

А какво искат от пощите? Кръвна група на търговеца нотариално заверена? Проба за паразити? :)
 
Да не си поръчал пак некоя видеокарта :) Със старите кво стана, продаде ли, по-колко, или още жулят :) Не за друго, но ми е интересно, щото нали бех дал неква прогноза, та се чудя.. ;)
 
Да не си поръчал пак некоя видеокарта :) Със старите кво стана, продаде ли, по-колко, или още жулят :) Не за друго, но ми е интересно, щото нали бех дал неква прогноза, та се чудя.. ;)
Не, дрехи. видеокартите си стоят.
 
ReminD ще бъда кратък има 2 начина да се освободи пратка от митница
1.показваж всички необходими документи пред митница и си я освобождаваш сам
2.Преставлява те пощата със нейната такса изпраща ти писмо- искане,декларация-съгласие,декларация стойност +ДДС(транспорт и цена на стоката) искат банково извлечение или от PayPal товае за сега
 
Да, ама беше DDP

DDP:You can receive the goods at the destination place, your supplier will do the import customs clearance at the destination port and also afford all the fees including import duty.

Бил съм платил ддс-то на ордера, и китайчетата вкараха стоката до Полша -оттам я освобождават те, и вече е вътрешно европейска, така че ми дойдоха на вратата преди месец.
 
Фактура за плащането от търговеца, задължително Commercial Invoice с името на фирмата вписано вътре, извлечение от фирмената банкова сметка, от която е правено плащането, описание на стоките на български език, скрийшот от Алибаба, съдържащ продуктите и тяхната реална стойност.

Желателно е човек сам да си избира кода по ТАРИК за попълване на декларацията, че иначе от време на време пишат пълни глупости.

Упълномощаването за митническо представителство за фирми става само през портала Е-митници с професионален КЕП, те ще ти кажат кои профили да избереш.

Ако някой има нужда от съдействие, мога да му препратя имейл инструкции от DHL air freight, редовно внасям с тях. Те за разлика от БГ пощи вършат работа наистина и са ми отговаряли за не повече от 10-15 минути, когато им пиша имейл с въпрос.
 
Фактурата не доказва наличие на плащане. Аз освобождавах наскоро стока изпратена от производител на военни стоки в Израел.... искаха ми задължително извлечение от банката издател на картата.
 
Фактурата не доказва наличие на плащане. Аз освобождавах наскоро стока изпратена от производител на военни стоки в Израел.... искаха ми задължително извлечение от банката издател на картата.
Да, това написах и аз. Трябва да се представи извлечение от фирмената сметка, а ако е направено от лична сметка - извлечение + декларация с обяснение защо не е направено плащането от фирмата.
 

Горе