от Суперхостинг на идиот ли ме правят

vb2005

New Member
Днес получавам мейл от Суперхостинг, че видиш ли те решили да ми променят плана от стар към нов - с повече трафик и дисково пространство и с 50 лв по-висока цена - само дето аз нямам нужда нито от повече трафик нито от повече място - точно обратното, а те ме принуждават все едно да мина на по-висок план или да се махам.
Аз ли не съм в ред или това не ми се струва коректно от тяхна страна. А обяснението в мейла:

За да отговорим на променящите
се тенденции в интернет, за нас е важно да предложим адекватна услуга,
съответстваща на динамичните промени в уеб през последните години.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Директно го приемам като обида аз всеки интелигентен потребител - аз сайтове хоствам от преди да се появят те, а сега ще ми разправя за тенденции в интернет.
Та прав ли съм в моите разсъждения или нещо изпускам? Тия мисля са най-големия хостинг доставчик в БГ - възможно ли е да съществуват с такива селски номерца от типа на мобилните оператори - ония даже са по-добре?
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Ми не е нормално да ти предложат по-висока цена (за тях може и да е нормално де - вероятно са вложили едни пари, които трябва да се избиват), но пък когато имаш избор - просто се местиш и така.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Като изключим обяснението за тенденциите, какво ти отговориха като ги потърси. Да не би да е някоя нова практика, ако си имал високо процесорно време и не си предприел мерки?
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

А със процесорното време как си? Времето на базата данни? inodes?
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

е как така те принуждават? на мен на пример ми пратиха мейл че съм превишавал еди кой си параметър там и предложение за по висок план, но за първи път чувам да принуждават някой. Покажи някакви мейли.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Да бе, не стига че си с едноа мнение, а не даваш информация!

Постни тук пълният емайл!
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Ако получа подобен емайл на момента приключвам с този хостинг, но ме съмнява без личното съгласие на потребителя да променят цената и параметрите, все едно да си поръчам онлайн телефон за 500 лева и да ми дръпнат 1000 лева от картата, защото тенденциите се променят.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Aз пък днеска тръгвам да правя един сайт на празен хост от суперхостинг, качвам темата, давам инстал и хоп out of memory, чак не мога да го почна ебахти хората слагам им чертата завинаги.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Това е най-наглата хостинг компания в България.
Мой клиент редовно го притесняват с мейли да си поръча по-висок план, защото бил достигнал 80-85 % от процесорното време.
Това е при положение, че лично следя ежедневно изразходваното процесорно време и досега не е превишавало лимита за съответния план.
Но клиентът, като не е наясно за какво става въпрос и се притеснява от постоянните мейли, които му пращат.
 
Re: От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Това е най-наглата хостинг компания в България.
Мой клиент редовно го притесняват с мейли да си поръча по-висок план, защото бил достигнал 80-85 % от процесорното време.
Това е при положение, че лично следя ежедневно изразходваното процесорно време и досега не е превишавало лимита за съответния план.
Но клиентът, като не е наясно за какво става въпрос и се притеснява от постоянните мейли, които му пращат.

И ние имаме подобен проблем. Клиентите се притесняват, че нещо не е наред, а реално следим всичко да им е в граници. Дано го оправят, защото изобщо не е коректно.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Това е най-наглата хостинг компания в България.
Мой клиент редовно го притесняват с мейли да си поръча по-висок план, защото бил достигнал 80-85 % от процесорното време.
Това е при положение, че лично следя ежедневно изразходваното процесорно време и досега не е превишавало лимита за съответния план.
Но клиентът, като не е наясно за какво става въпрос и се притеснява от постоянните мейли, които му пращат.

Супер, дано им уври акъла и не ни мъчат повече с това недоразумение наречено суперхостинг.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

И при мен много мейли (това го приемам за нормално, аз самият ги помолих да ме известяват за disk inodes още преди да надвиша лимита), но пък една тяхна реклама ми направи кофти впечатление: https://plus.google.com/u/0/+KalinKarakehayov/posts/WjG7xjZR9eZ
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Значи имам някъв план от преди много години и плащам за него 80 лв на година - сега ми казват, че тези хора на този план минават на друг техен план, който обаче е 129 лв на година - и пенеже съм там от доста години и ми предлагат за първата година вместо 129 да платя 96.75 лв.
Наистина се издразних - едно за цената и второ за обяснението, защо го правят. Сега понеже си нямам друга работа и пак трябва да местя сайтове от тях към други. А когато си купувах хостинги от тях цените им не бяха от най-ниските и идеята ми беше да платя повече, но да нямам проблеми от селски характер - явно съм се минал


е как така те принуждават? на мен на пример ми пратиха мейл че съм превишавал еди кой си параметър там и предложение за по висок план, но за първи път чувам да принуждават някой. Покажи някакви мейли.

С цел подобряване качеството на предлаганите от нас услуги, Ви информираме,
че използваният от Вас хостинг план 'СуперПро(2007)' ще бъде актуализиран
спрямо настоящите параметри на услугата.

Причината, поради която се налага да бъде извършена тази актуализация е,
че този план е създаден преди доста години, спрямо тогавашните изисквания
за уеб присъствие и вече не може да бъде поддържан. За да отговорим на променящите
се тенденции в интернет, за нас е важно да предложим адекватна услуга,
съответстваща на динамичните промени в уеб през последните години.

С актуалния план СуперПро Вие получавате:

• 50 GB дисково пространство
• неограничен трафик
• неограничен брой пощенски кутии
• регулярен бекъп на съдържанието на акаунта
• подобрена система за сигурност на вашия сайт

Актуализацията на хостинг плана ще бъде извършена на 12.08.2015 (сряда) след 23 часа, като
няма да има прекъсване в услугата и няма да бъдат извършвани промени по инсталирания софтуер.

Актуалната цена на хостинг план СуперПро е 129.00 лв./година с вкл. ДДС и
ще влезе в сила при следващото подновяване на услугата.

До изтичането на акаунта ще можете да се възползвате от параметрите на
актуалния план СуперПро без да е необходимо доплащане от Ваша страна.

Като наш лоялен клиент, вие получавате специална отсъпка в размер на 25% при подновяване на услугата
за период от 12 месеца. По този начин цената за Вас при подновяване за следващата
година ще бъде 96.75 лв./година с вкл. ДДС.

За да се възползвате от специалното ни предложение, прилагаме промо код за отстъпка, който да въведете при поръчката за подновяване.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Явно горния младеж говори Патагонски...

Параметрите ти на ред ли са? И езика тоже? Явно си сгазил нейде лука - виж логове какво ТОЧНО се е случило и после се оплаквай.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Е, тяхно право е да си променят цените, както и на всеки който продава нещо. Има и инфлации и такива неща. Говорим за компютърни параметри обаче, а те обратно на всичко останало поевтиняват с времето. През 2007 каквото е струвало 10 лв, вече трябва да струва доста по-малко, а не с 2/3 повече. Тогава си купувах лаптоп с 2GB за 2300лв, сега за тия пари ехее... Но проблема в крайна сметка си е техен, щото човек може на Суперхостинг, може и на друг хостинг :)
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Причината, поради която се налага да бъде извършена тази актуализация е,
че

като наемодатели искаме повече пари за старата баня.
Явно горния младеж говори Патагонски...

Параметрите ти на ред ли са? И езика тоже? Явно си сгазил нейде лука - виж логове какво ТОЧНО се е случило и после се оплаквай.

А ти суперхостингски език ли ползваш? Къде пише за параметри?!
Ба си клакьора!
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

С цел подобряване качеството на предлаганите от нас услуги, Ви информираме,
че използваният от Вас хостинг план 'СуперПро(2007)' ще бъде актуализиран
спрямо настоящите параметри на услугата.

Причината, поради която се налага да бъде извършена тази актуализация е,
че този план е създаден преди доста години, спрямо тогавашните изисквания
за уеб присъствие и вече не може да бъде поддържан. За да отговорим на променящите
се тенденции в интернет, за нас е важно да предложим адекватна услуга,
съответстваща на динамичните промени в уеб през последните години.

С актуалния план СуперПро Вие получавате:

• 50 GB дисково пространство
• неограничен трафик
• неограничен брой пощенски кутии
• регулярен бекъп на съдържанието на акаунта
• подобрена система за сигурност на вашия сайт

Актуализацията на хостинг плана ще бъде извършена на 12.08.2015 (сряда) след 23 часа, като
няма да има прекъсване в услугата и няма да бъдат извършвани промени по инсталирания софтуер.

Актуалната цена на хостинг план СуперПро е 129.00 лв./година с вкл. ДДС и
ще влезе в сила при следващото подновяване на услугата.

До изтичането на акаунта ще можете да се възползвате от параметрите на
актуалния план СуперПро без да е необходимо доплащане от Ваша страна.

Като наш лоялен клиент, вие получавате специална отсъпка в размер на 25% при подновяване на услугата
за период от 12 месеца. По този начин цената за Вас при подновяване за следващата
година ще бъде 96.75 лв./година с вкл. ДДС.

За да се възползвате от специалното ни предложение, прилагаме промо код за отстъпка, който да въведете при поръчката за подновяване.

да съгласявам се че те принуждават :(, това е малко кофти, обаче до колкото виждам вече не поддържат този план дето ти си на него. А защо направо на суперПро те шибват, не може ли на суперСтарт.

Мен пък например ме дразнят че казват че имаш 50GB пространство на суперПро, но имаш само 180 000 нода и на практика няма как да го използваш това пространство.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

А ти суперхостингски език ли ползваш? Къде пише за параметри?!
Ба си клакьора!

;) Вискярски... имам приятел който леееко гази лука със процесорното време и мине ли го и почват мейлите - тук да минем на по-горен план.

Та навярно горния младеж ги е згазил и деректно са го минали на по-горен план.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

За преминати параметри съм съгласен. Но тогава се пише кой параметър е проблема. Понякога има решения да се оправи това. И да се остане на старата цена.
В случая нещата са други. Хазаина просто е решил да смени цената на наема. Като обяснява, че е измил старите плочки на банята, и те са станали нови и модерни.

Тъпото в случая, и ненужно, е обяснението.
Просто трябва да се съобщи, че този план вече няма да съществува.
 
От: от Суперхостинг на идиот ли ме правят

Мобиле тук не става въпрос за превишения на параметри, а изчистване на стари планове.
Но не ми е ясно защо не са му предложили средния план а са го метнали на най-скъпия.
Явно едновремешния Про е с параметри на сегашния Старт.
 

Горе