пари за черни дни...

nice2meetU

New Member
Здравейте!
Да речем, че искам да си оставя 10 000 лева в банка да се олихвяват за 10-20 години.В коя банка бихте ми препоръчали да ги сложа? Също така гледах в нет-а начин, по който си оставяш 10 000 лева и след 30-40 години стават милион. Звучи много интересно , но в България с тези 2-3% лихви е ясно, че и за внуците няма да станат толкова , а и инфлацията ще си каже думата след толкова много години.Смятам , че това е интересен начин без да ги пипаш тези пари да се умножат яко след много години и да имаш пари да купиш на децата си апартамент,кола и т.н.т. Според мен темата е интересна и може да бъде полезна за много хора.Ако имате идеи за чуждестранни банки,където процентът ще е много по-висок, моля кажете.Четох статия, че в някои страни тези проценти достигат и до 10-15, което си е перфектно :)
 
От: пари за черни дни...

Дай да видим как стават милиони. Веднага ще се възползвам. :)
 
От: пари за черни дни...

Мисля имаше преди тема за банките , в която спеменаха в коя държава са най високи лихвите. Лично за мен , не е добре да чакаш на лихвените проценти да ти носят доход. По-скоро да инвестираш в нещо , което вече да носи постоянен доход всеки месец. Иначе ако имаш доста по голяма сума 100 или 200 хиляди , предполагам могат да се правят пари от банковите проценти.
 
От: пари за черни дни...

мястото , от където четох за това е пред мен, но съм нов във форума и не знам дали е позволено да пействам линкове
 
От: пари за черни дни...

мястото , от където четох за това е пред мен, но съм нов във форума и не знам дали е позволено да пействам линкове
нз да има такова ограничение за линкове , така че пействай смело. Но пак казвам , за да разчиташ , че банката ще ти носи пари , трябва да разполагаш с огромна сума пари. За малки суми получаваш прекалено малко и не си заслужава.
 
От: пари за черни дни...

Трябва да имам над 10 поста, за да сложа линк... , но прочетох , че в съседна Сърбия е 10%. При 20-30 хилки начален капитал бързо-бързо ще станат доста повече( бързо-бързо ... за 20-30 години )
 
От: пари за черни дни...

Банковата лихва е винаги по-малка от инфлацията. Това ще рече, че с годините губите реална покупателна стойност на вложените пари.
 
От: пари за черни дни...

Трябва да имам над 10 поста, за да сложа линк... , но прочетох , че в съседна Сърбия е 10%. При 20-30 хилки начален капитал бързо-бързо ще станат доста повече( бързо-бързо ... за 20-30 години )

Инфлацията в Сърбия е 13-14% за миналата година, сам си сметни колко ти е далаверата:) В България е 4-5% колкото е и годишната лихва в банките... Голяма далавера общо взето:)
 
От: пари за черни дни...

Трябва да имам над 10 поста, за да сложа линк... , но прочетох , че в съседна Сърбия е 10%. При 20-30 хилки начален капитал бързо-бързо ще станат доста повече( бързо-бързо ... за 20-30 години )

Нищо не ти пречи да пуснеш неактивен линк (с разстояние между точката на домейна). При такава добра оферта, едва ли админите ще се разсърдят.
 
От: пари за черни дни...

http ://money.msn. com/retirement-investment/start-with-10000-dollars-retire-a-millionaire-jonathan-burton. Колкото до инфлацията доларът ми казаха, че е най-стабилен, защото е международна валута и Световния Резерв е долари и злато все пак. Така че мисля ,че можем да изберем банка и да слагаме всички в нея :lol:
 
От: пари за черни дни...

Колкото до инфлацията доларът ми казаха, че е най-стабилен, защото е международна валута и Световния Резерв е долари и злато все пак.

Долара не е предпочитана валута за дългосрочни вложения, защото въобще не е сигурна. Американските пари - доларите са без покритие, а в същото време щатите са държавата с най-много дълг.

Бих заложил на друга валута, включително и китайския юан, но не и на евро.
 
От: пари за черни дни...

http ://money.msn. com/retirement-investment/start-with-10000-dollars-retire-a-millionaire-jonathan-burton. Колкото до инфлацията доларът ми казаха, че е най-стабилен, защото е международна валута и Световния Резерв е долари и злато все пак. Така че мисля ,че можем да изберем банка и да слагаме всички в нея :lol:

Аз ако бях на теб с 10 хилки щях да ги дам на някой да ми ги пази... най-вече от мене... :)

Защото да се правиш на инвеститор със слухове от тук, от там, не става.... :)
 
От: пари за черни дни...

Няма файда да ги дам на някоГО да ми ги пази, нали целта е да се спечели уж нещо.
 
От: пари за черни дни...

Както каза колегата във банка няма как да спечелиш. Ако от 10 К ( прилична кола 2-ра ръка) сега след 30 г. имаш 1 мил, то с тях ще си купиш приличен велосипед 2-ра ръка) Единственото сигурно е, че в банка загубата ще ти е минимална, около 1-2% на година ( разлика между инфлацията и лихвата)
 
От: пари за черни дни...

Аз лично бих си направил застраховка живот с тези 10к ще си платиш вноската на куп и ще имаш застраховка за следващите 10 години (най-малкото да си подсигуриш семейството) също така има застраховки при който се начислява дивидент, защото самите застрахователи имат фондове в който инвестират 1. ниско-рисков в ДЦК 2. високо-рисков в Акции и облигации. При първия варянт доходността е горе долу като при лихвите по депозит, а при втория може да си докараш доходност над 50%, но може и да е 0, зависи как се котират акциите. Не съм правил рисърч по темата скоро, но мисля че може да намериш нещо изгодно.

Някой банки също предлагат да инвестираш имат си фондове и е далеч по-сигурно от слухове от тук и там или да си инвестираш парите в сайтове с незнайно бъдеще, макар че може да излезе заек и от тази трънка.
 
От: пари за черни дни...

Долара не е предпочитана валута за дългосрочни вложения, защото въобще не е сигурна. Американските пари - доларите са без покритие, а в същото време щатите са държавата с най-много дълг.

Бих заложил на друга валута, включително и китайския юан, но не и на евро.

Най-сигурната валута е швейцарския франк. Китайския юан е несигурен, колкото доларът, а еврото не мога да го коментирам, не съм се интересувал от еврото.

Иначе 10 000 в банка няма смисъл, разбира се трябва да имаш пари за черни дни, но ако искаш да правиш пари с пари, трябва да ги инвестираш, няма как.
 
лихвиии, застраховка живот... търкалета...

Яж пий и каквото остане обръщай в стока нещо бизнес?
как в банка и да чакаш на лихва... това да не е пътуване в бъдещето филма :)

Купи си десет декара хубава земя плодородна, давай я на рента по 60 лева на декър
ето ти 500 лева на година. = 6% лихва.
А земята си е земя, няма да се обезцени 100 пъти ненадейно :)
 
От: пари за черни дни...

Да бе то на земята няма данък, купуваш и даваш под аренда, пък ако продадеш след време ще е на печалба. Гоу бек ту дъ вилич
 

Горе