пари за черни дни...

няма данък в България върху земята, всеки има малко или повече и въпроса е болезнен за много гласоподаватели така че не смеят... но не всякъде има по 60 лева ренти че арендаторите са бивши мутри
 
От: пари за черни дни...

Той човека пише, в коя банка да ги сложи за лихва, а не в какво да ги влага, обръща или харчи.
Но лично аз си мисля, че всички български банки са с някакви хитрости и по-добре в някоя Швейцарска или в Монако 8)
 
От: пари за черни дни...

Аз съм чувал и за по големи суми за аренда, но то зависи май не толкова от земята а от конкурентните войни в района
 
От: пари за черни дни...

Хахаха, в Швейцария и в Монако ще те спрат още на табелата ако разберат, че ще ходиш там само с 5к ЕВРО, а в банката даже и с камъни може да те замерят. Дайте да си почешем езиците а....
 
От: пари за черни дни...

Еми не знам сега. Ако е чак толкова страшно, че и с камъни да ме замерват, добре. Изберете му и му предложете точна българска банка на човека.
Но пък и застраховка да си направи, ми звучи много предизвикващо съдбата.

Сетих се така един приятел си беше купил едно Ауди навремето. Щастлив, първата му кола. Прибира се у тях да я покаже на техните и като се връща колата я няма отпред блока. Как не се разплака милия не знам. Стана ми много жал. И от тогава само за коли признавам застраховките и за някакъв тип бедствия по имотите, но за живот ... ми е страшно някак.
 
От: пари за черни дни...

извинявам се- дублиране :(
 
От: пари за черни дни...

Еми не знам сега. Ако е чак толкова страшно, че и с камъни да ме замерват, добре. Изберете му и му предложете точна българска банка на човека.
Но пък и застраховка да си направи, ми звучи много предизвикващо съдбата.

Сетих се така един приятел си беше купил едно Ауди навремето. Щастлив, първата му кола. Прибира се у тях да я покаже на техните и като се връща колата я няма отпред блока. Как не се разплака милия не знам. Стана ми много жал. И от тогава само за коли признавам застраховките и за някакъв тип бедствия по имотите, но за живот ... ми е страшно някак.
Искаш да кажеш, че застраховката е черногледство, пък ти си оптимистична натура и това е против някакви твои принципи, но всъщност си съгласна да спечелиш от такъв тип застраховка
 
От: пари за черни дни...

Искаш да кажеш, че застраховката е черногледство, пък ти си оптимистична натура и това е против някакви твои принципи, но всъщност си съгласна да спечелиш от такъв тип застраховка

Така както си го написал, звучи все едно ме обвиняваш в убийство на малки тюленчета и малки бели мечета за кожите им.
Какви принципи? Какво черногледство? Къде отиде, от може ли, ако си сложа парите в банката без да рискувам, да ги влагам някъде, или прахосвам, да спечеля от това и къде да ги внеса, ако е така.
 
От: пари за черни дни...

Упс, извиняюс че ти развинтих фантазията, но не съм спец и занапред ще внимавам. Какви тюленчета и бели мечета, оздравявай и ти стискаме палци
 
От: пари за черни дни...

http://www.allianz (дот)bg/site/index.php?page=life_funds ето за такова нещо говорех - без да има черногледство, говорим само за пари.

Въпросът на колегата беше къде да инвестира 10к . Предимствата са ясни:

1. Сигурна инвестиция с по-висока доходност от тази на лихвите по депозит
2. Застраховка живот-сигурност и нищо не губиш ако доживееш
3. Данъчни облекчения
4. Не си си хвърлил парите в съмнителни проекти или не са хвърлени по к...ви-горе долу все тая.

Никъде в посочения линк няма да откриете нищо за смъртността при полярната мечка, пандата или друго застрашено от изчезване животно-говорим за пари!
 
От: От: пари за черни дни...

Той човека пише, в коя банка да ги сложи за лихва, а не в какво да ги влага, обръща или харчи.
Но лично аз си мисля, че всички български банки са с някакви хитрости и по-добре в някоя Швейцарска или в Монако 8)

Не чe нещо, ама как се слагат 10 хил лева швейцарска банка, за Монако няма да питам там като те видях с opela няма да те пуснат да влезеш :D
 
От: От: пари за черни дни...

Не чe нещо, ама как се слагат 10 хил лева швейцарска банка, за Монако няма да питам там като те видях с opela няма да те пуснат да влезеш :D

Не съм слагала до сега, но ще вземете да ме предизвикате най-накрая, че нещо не ви разбирам основанията, да подхождате и да отговаряте с подигравателен тон.

Обяснете като хората, че минималната сума е милион и не става и приключете въпроса.

Most Swiss banks will open you an account only if you deposit at least a million Swiss francs. These banks specialize in wealth management for private international clients and it would not be economically feasible for them to open smaller accounts.

http://www.swiss-privacy.com/index.php/faq.html

Има нещо странно, че стана тема да отварям линкове, за да търся условия по внасяне на пари в швейцарска банка, хъм.

И не знам, дали вече тоя български език не се пренебрегва прекалено. Човека ясно е обяснил в първото си мнение какво хипотетично пита, но не, ние много искаме да му обясним къде в какво да ги вложи, но не и в банката. Защо ли не отговаря? Не си ли е харесал някои от тези така приемливи идеи ...:idea:

Какво означава, че от застраховката нищо не губиш, ако доживееш?
Възстановяват ли ти ги тези 10 К. Или си спокоен, че ако нещо ти се случи, роднините ще имат за погребението ти. Спестяваш данъци- ок. И в банката да са пак няма данъци.
 
От: пари за черни дни...

при застраховка живот като я сключиш примерно за 10 години за 10 000 лева, след тези 10 години ще получиш да речем 14 000 лева, а ако се смреш преди това размера е 10 или двоен тоест 20 според това как си сключил точно полицата и роднините ги прибират
 
От: пари за черни дни...

Американските пари - доларите са без покритие, а в същото време щатите са държавата с най-много дълг.

Бих заложил на друга валута, включително и китайския юан, но не и на евро.


То кажи речи всяка валута е без покритие.

Япония е в най-дълг, но и Щатие имат много. И да вярно, долара не е сигурен хич, с времето си губи покупквателната стойност.
 
От: пари за черни дни...

Застраховката живот не е финансов инструмент с цел инвестиция! Просто така се представя, тъй като масово хората в България не искат и да чуят за тях.
Данъчното облекчение не е точно това, което се представя. Ако искате да прочете малко повече за застраховките живот цъкнете и вижте какво съм намерил и писал преди месец някъде.
Лично аз ще си правя такава застраховка със срок от 20 години.

Пари могат да се изгубят ако лихвата/математическия резерв не покриват достъчно инфлацията, а и рисковият пакет от самата спестовна застраховка живот. Друг начин да си изгубиш парите е да си я откупиш преди падежната дата.
 
От: От: пари за черни дни...

Застраховката живот не е финансов инструмент с цел инвестиция! Просто така се представя, тъй като масово хората в България не искат и да чуят за тях.
Данъчното облекчение не е точно това, което се представя. Ако искате да прочете малко повече за застраховките живот цъкнете и вижте какво съм намерил и писал преди месец някъде.
Лично аз ще си правя такава застраховка със срок от 20 години.

Пари могат да се изгубят ако лихвата/математическия резерв не покриват достъчно инфлацията, а и рисковият пакет от самата спестовна застраховка живот. Друг начин да си изгубиш парите е да си я откупиш преди падежната дата.

Не съм съгласен, но не ми се обяснява. Просто има различни видове застраховка живот, но да не разводняваме темата на колегата ще спра до тук. Има доста информация която да се прочете.

Говоря от собствен опит!
 
Re: От: От: пари за черни дни...

Не съм съгласен, но не ми се обяснява. Просто има различни видове застраховка живот, но да не разводняваме темата на колегата ще спра до тук. Има доста информация която да се прочете.

Говоря от собствен опит!

Помня като бях малък и имаше ДЗИ
Нашите ми бяха направили някаква застраховка живот но и като влог.
Внасяли са ми хората 10 ли -15 години всеки месец... още от раждането.
и какво се случи? Когато мина срока и ги изтеглих, 10 000 лева ми стигнаха точно да си купя един велосипед...
от тогава нямам доверие на парите.

Така е и сега ако внеса 10 000 и чакам 10 години с лихвата ще станат 17 000 за 10 години.
проблема е какво ще мога да си купя с 17 000 лева след 10 години? :)
 
От: пари за черни дни...

Ами сега времената са малко по различни - през 2002 си направих застраховка живот за 10г, вноската ми беше 1400 лева на година и през 2012, когато застраховката изтече получих почти 21 000лв.

Не съм смятал инфлация, но бях доволен, просто приложих на практика това за което бях учил и имах спестени пари накрая. Всеки сам за себе си знае как и къде да вложи парите си.
 

Горе