попълнен текст в URL бара при нов таб - chrome [проблем]

Maverick

Well-Known Member
От няколко дена имам един дразнещ бъг ли е, някаква опция ли е.. даже не знам как да го търся в нета, ако някой не е го имал същия проблем.

Когато отворя нов таб (не винаги) в URL-бара ми излизат буквички. Все едно ми е запаметило последния сърч, но не са думи, а само букви. Понякога е само едно "т" на кирилица. Понякога е "т" след което следват 2-3 букви на латинеца който са маркирани. Ето сега в момента като дам нов таб ми излиза "тfa". Трия го, затварям таба, отварям нов, пак е там. Трия го, отварям страница, отварям нов там и пак е там. Някой път изчезва и се появява пак след време, дори и да не съм отварял нови табове/страници след като се е изчистило. Много е дразнещо и искам да го махна.

браузър: chrome
OS: Linux mint
 
По-скоро ще сменя браузъра. Не ми се занимава с преинстал.
 
По-скоро ще сменя браузъра. Не ми се занимава с преинстал.
Да, лисицата е много по добра за Линукс. :) Квото и съм имал, тя си остана там най добра. Поне според мен и наблюдението, което съм изграждил през годините.
 
Добра е, но има един много голям минус. Лисицата като поработи известно време и започва да товари системата и да работи тромаво. При мен ОС-а се рестартира само ако изпусна батерията да падне на цяло. И винаги имам отворени по 50-60 таба, десетина текстови файла, 2-3 екселски таблици, тъндърбърд с няколко отворени писма и прочие... мнооооооого ми е тегаво когато трябва да зареждам всичко наново.
 
А сигурен ли си, че нямаш проблеми с клавиатурата?
 
Според мен не е от клавиатурата. На други места нямам такива проблеми.
 
Добра е, но има един много голям минус. Лисицата като поработи известно време и започва да товари системата и да работи тромаво. При мен ОС-а се рестартира само ако изпусна батерията да падне на цяло. И винаги имам отворени по 50-60 таба, десетина текстови файла, 2-3 екселски таблици, тъндърбърд с няколко отворени писма и прочие... мнооооооого ми е тегаво когато трябва да зареждам всичко наново.
Абе хвала, че при всичко това ти се държи. :)

Аз не отварям повече от 20 таба, мейлите повечето гледам да са ми през уеб (един от тия табове), таблици, не повече от 3 и аз и един зареден gimp,ей така ако ме прехване нещо да си режа, оправям картинки. :) Капризното при FF е, че има и вероятност докато работи някой адон да откаже....но и това рядко.Явно съм късметлия, но и не стигам максимума.
 
и един зареден gimp,ей така ако ме прехване нещо да си режа, оправям картинки
Защо с топ трошиш орехи?
За основни операции IrfanView e много по-удобен, лек и бърз. (ако имаш wine)
Други варианти.
 

Горе