пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

slav.vasilev

New Member
Моля за помощ относно линкове и пренасочвания ..
Как във версия 4 на wordpress, да пренасоча зареждането на началната страница от mysite.com/blog (където е инсталиран wp) в mysite.com:confused:

Целта е от браузера да се зарежда сайта след като се въведе mysite.com а не mysite.com/blog

Правил съм го преди време в по старата версия но сега не намирам инструкции - въпреки че доста време се лутам в нета..
 
От: пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

Не е ли по-лесно да инсталираш блог-а директно в главнат папка? Извинявам се, ако съм те разбрал погрешно.
 
От: пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

В контрол панела на хостинга.. слагаш един редикрет и си готов!
 
От: пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

Добре де, но не ли по-правилно да се настрои системата? за по стари версии беше така от WordPress address (URL)

Сега мисля че трябва да следвам тези инструкции, които са в Конфигурация на мрежата - но пак не се получава!!


За справка тук са показани първоначалните стъпки за конфигуриране.

Добавете следното в wp-config.php файла, намиращ се в /home/hotelma/public_html/Mysite.com/blog/, над реда /* That’s all, stop editing! Happy blogging. */:

define('MULTISITE', true);
define('SUBDOMAIN_INSTALL', false);
define('DOMAIN_CURRENT_SITE', 'mysite.com');
define('PATH_CURRENT_SITE', '/wpm/');
define('SITE_ID_CURRENT_SITE', 1);
define('BLOG_ID_CURRENT_SITE', 1);
 
От: пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

Казах ти най-лесният вариант - ти си решаваш :)
 
От: пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

Добре, опитах и по начина който препоръчваш. Дава ми грешка в браузера "Тази страница води до циклично пренасочване"
Къде бъркам?
 
От: пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

Добре, опитах и по начина който препоръчваш. Дава ми грешка в браузера "Тази страница води до циклично пренасочване"
Къде бъркам?

Не е проблем да ти го направя и аз, но данни трябва да ми даваш, после пароли да сменяш...Направо пиши на съпорта и за няма и 30 мин си готов :) ( Съпорта на хостинга ти - Ако е суперхостинг, ще стане много бързо )
 
От: пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

Не е ли по-лесно да инсталираш блог-а директно в главнат папка? Извинявам се, ако съм те разбрал погрешно.

Точно това е и правилният отговор за това, което искаш да постигнеш. Всички файлове ги местиш една директория нагоре от public_html/blog директно в plublic_html примерно, не знам ква ти е файловат структура. И става за секунди.
 
От: пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

Точно това е и правилният отговор за това, което искаш да постигнеш. Всички файлове ги местиш една директория нагоре от public_html/blog директно в plublic_html примерно, не знам ква ти е файловат структура. И става за секунди.

Добре, мога да направя това... но няма ли да са необходими допълнителни настройки?
 
От: пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

Не е проблем да ти го направя и аз, но данни трябва да ми даваш, после пароли да сменяш...Направо пиши на съпорта и за няма и 30 мин си готов :) ( Съпорта на хостинга ти - Ако е суперхостинг, ще стане много бързо )

Ще се поината още малко и ако не успея ще пиша на съпорта.. Благодаря!!!
 
От: пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

Добре каквото искаш прави, но за теста глава не боли. Премести си всички файлове абсолутно, зареди сайта и виж, че ще работи. Ако ти даде грешка, в което много се съмнявам, просто пак ги върни в блог. Не е ядрена физика.
 
От: пренасочване от mysite.com/blog в mysite.com

Добре каквото искаш прави, но за теста глава не боли. Премести си всички файлове абсолутно, зареди сайта и виж, че ще работи. Ако ти даде грешка, в което много се съмнявам, просто пак ги върни в блог. Не е ядрена физика.

Не се получава.. Изписва ми това в браузера "Грешка РїСЂРё свързване СЃ базата данни"
Ще се свържа със съпорта.
 

Горе