препоръка за онлайн магазин

topaloff

New Member
Здравейте , нов съм в форума , но прочетох доста материал и виждам ,че има доста хора които са наясно с направата на сайт и онлайн магазин. Затова моля за препоръка от вас как да процедирам за направата на нов онлайн магазин , чрез готовите платформи които предлагат тази услуга (ако е през тях препоръка на кой по точно) , или чрез направата на всичко по отделно (и пак препоръка за човек или фирма която ще се справи добре). Много ми е важна и поддръжката след направата на сайт и мениджмънт . Извинявам се за така написаното ако е смешно , но наистина не съм наясно с нещата . Благодаря .
 
Здравейте , нов съм в форума , но прочетох доста материал и виждам ,че има доста хора които са наясно с направата на сайт и онлайн магазин. Затова моля за препоръка от вас как да процедирам за направата на нов онлайн магазин , чрез готовите платформи които предлагат тази услуга (ако е през тях препоръка на кой по точно) , или чрез направата на всичко по отделно (и пак препоръка за човек или фирма която ще се справи добре). Много ми е важна и поддръжката след направата на сайт и мениджмънт . Извинявам се за така написаното ако е смешно , но наистина не съм наясно с нещата . Благодаря .
преди да искаш такава информация трябва да зададеш твоите критерии!
1. Какво ще се продава в онлайн магазина - чишки и домати , дрехи , техника или нещо друго
2. Какъв вид плащане очакваш - кредитна/дебитна карта предварително или с наложен платеж.
3. Какъв срок на изпълнение очакваш
4. Има още много въпроси , но като начало отговори на тези
 
преди да искаш такава информация трябва да зададеш твоите критерии!
1. Какво ще се продава в онлайн магазина - чишки и домати , дрехи , техника или нещо друго
2. Какъв вид плащане очакваш - кредитна/дебитна карта предварително или с наложен платеж.
3. Какъв срок на изпълнение очакваш
4. Има още много въпроси , но като начало отговори на тези
Ще е Био магазин , за плащането трябва да е с карта , наложен платеж , и всички възможни. Срока не е спешен от днес за утре , важното е да стане отлично . Предполагам има още много неща , но се надявам да ги изчистя с подходящата насока и помощ.
 
Ще е Био магазин , за плащането трябва да е с карта , наложен платеж , и всички възможни. Срока не е спешен от днес за утре , важното е да стане отлично . Предполагам има още много неща , но се надявам да ги изчистя с подходящата насока и помощ.
сядаш и правиш един списък на всичко важно по онлайн магазина в поне 30 подточки. След това ги пусни тук и ще ти отговорим на всеки един въпрос точно и ясно.
 
сядаш и правиш един списък на всичко важно по онлайн магазина в поне 30 подточки. След това ги пусни тук и ще ти отговорим на всеки един въпрос точно и ясно.
добър тест дали просто ей така пита или е сериозен :D
 
Май нещо не се разбрахме , аз нямам определени въпроси , нито имам нужните знания да си правя сайта сам . На мен въпроса ми беше за един добре изглеждащ сайт за Био храни , кой е по добрият вариант за такъв сайт с много артикули . Дали трябва да е на SaaS или на собствен хостинг това ми беше въпроса . Кое ще е по добре евентуално за в бъдеще а не сайт за няколко месеца . И не искам да натоварвам никой с въпроси просто попитах ако някой е наясно с нещата да сподели . Това е , и да сериозен съм , не бих седнал да си размишлявам просто ей така , защото нямам какво да правя , и да губя времето на някой друг просто ей така .
 
Май нещо не се разбрахме , аз нямам определени въпроси , нито имам нужните знания да си правя сайта сам . На мен въпроса ми беше за един добре изглеждащ сайт за Био храни , кой е по добрият вариант за такъв сайт с много артикули . Дали трябва да е на SaaS или на собствен хостинг това ми беше въпроса . Кое ще е по добре евентуално за в бъдеще а не сайт за няколко месеца . И не искам да натоварвам никой с въпроси просто попитах ако някой е наясно с нещата да сподели . Това е , и да сериозен съм , не бих седнал да си размишлявам просто ей така , защото нямам какво да правя , и да губя времето на някой друг просто ей така .
зададен така въпроса ще ти отговоря, че това зависи от бюджета и знанията които имаш. Винаги е по добре да ползваш собствен хостинг , а не платформи за изграждане на онлайн магазини като CloutCart . Първо ще ти излезе много по скъпо и няма да имаш нужните функции които ако направиш собствен магазин ще ги имаш. Като каза Био храни какво точно имаш предвид , храни от мандра - сирене , кашкавал , месо или ?
 
Здравейте , нов съм в форума , но прочетох доста материал и виждам ,че има доста хора които са наясно с направата на сайт и онлайн магазин. Затова моля за препоръка от вас как да процедирам за направата на нов онлайн магазин , чрез готовите платформи които предлагат тази услуга (ако е през тях препоръка на кой по точно) , или чрез направата на всичко по отделно (и пак препоръка за човек или фирма която ще се справи добре). Много ми е важна и поддръжката след направата на сайт и мениджмънт . Извинявам се за така написаното ако е смешно , но наистина не съм наясно с нещата . Благодаря .
Аз само да допълня, че ако ще правите каквото и да е, най-добрия вариант като начало е, дори и да нямате избран човек за момента, да хванете и да разпишете какво искате да представлява магазина, какви функционалности да има, как да изглежда, цветове, кои да се с приоритет и на какво да се застъпи. Като в раздел функционалности си разписвате, че искате:

- Видове разплащане - наложен, карти, пейпал
- Куриери, с които ще работите
- Какви филтри да има
- Кампаниен слайдер, изглед
- Структура менюта и подредбата им
- Разположение на елементи (винаги може да се провери някой конкурентен сайт, дори и за визия и идеи).

Като цяло всеки ще иска нещо такова. Вече той следва с препоръките. Но ако е добър и се разполага с бюджет, няма начин да залети към SaaS платформи, там реално наемаш магазин, а не притежаваш. Спираш да плащаш абонамент, приключваш участие, не че не е така с хостинга и домейна. ;) Аз лично бих препоръчал опен сорс. Но вече зависи и какво ще се разберете с девелопъра.
 
да ще има храни от мандри без месо , другото е брашна различни видове ,всякакви ядки,хранителни добавки всичко общо взето като хранителен магазин но само био ,без месо .
 
да ще има храни от мандри без месо , другото е брашна различни видове ,всякакви ядки,хранителни добавки всичко общо взето като хранителен магазин но само био ,без месо .
Брой ме клиент. :)
 
Така поставени изискванията за плащане с карта - по-добре SааS платформа.
За плащане с карта и опериране с чувствителни чужди данни и липса на каквито и да било знания от човека/екипа не бих препоръчал ползването на собствена платформа. Проблемът не е в самата интеграция, а в отговорността която поемате. Повече по въпроса напр. тук:
https://www.nerdwallet.com/article/small-business/pci-compliance

Ако прецените, че този метод на плащане може да отпадне можете да се свържете с мен.
 
Така поставени изискванията за плащане с карта - по-добре SааS платформа.
За плащане с карта и опериране с чувствителни чужди данни и липса на каквито и да било знания от човека/екипа не бих препоръчал ползването на собствена платформа. Проблемът не е в самата интеграция, а в отговорността която поемате. Повече по въпроса напр. тук:
https://www.nerdwallet.com/article/small-business/pci-compliance

Ако прецените, че този метод на плащане може да отпадне можете да се свържете с мен.
Договор с банка и борика или страйп... С данните оперира който трябва, ти си прибираш парите единствено.
Имайте предвид че пишете на човек без опит и така не му помагате.
 
Защо? То масово вече предпочитат Stripe пред Борика. Stripe има интеграция с почти всяка голяма опен сорс платформа, докато при Борика - отново имат решение, но там борбата е и с банката и тяхната документация. Аз лично като човек, който е свикнал на лесни, бързи и несъздаващи проблеми интеграции, намирам тази опция за добра алтернатива.
 
Имаш два варианта единия ти е готов магазин например от ТУК, според бюджета ти. Тук почти всичко ти е уредено, само качваш продукти, рекламираш и продаваш.
Другия вариант ти е по-сложен, търсиш някой да ти направи онлайн магазин, после друг да ти прави SEO и реклама. Можеш и сам, но трябва много четене :)
Съвета ми е да почнеш с наложен платеж, в България малко хора се доверяват да плащат онлайн. Когато се разраснеш вкарай всички други системи.

Успех, ако имаш по-конкретни въпроси съм на разположение!
 
Договор с банка и борика или страйп... С данните оперира който трябва, ти си прибираш парите единствено.
Имайте предвид че пишете на човек без опит и така не му помагате.
Това не е точно така. Stripe може да се ползва с редирект или като функционалност в самия магазин. Отделно от това както е написано се разбира плащане с карта без пеймънт процесор. Защото плащането посредством Stripe не е безплатно, нали?
 
Това не е точно така. Stripe може да се ползва с редирект или като функционалност в самия магазин. Отделно от това както е написано се разбира плащане с карта без пеймънт процесор. Защото плащането посредством Stripe не е безплатно, нали?
То с Борика да не би да е? Такси има и при двете опции.
 

Горе