проблем при събмитването на блог в dmoz

valery11

Member
Здравейте нещо имам проблем да си събмитвам блога в dmoz.Не виждам как мога да направя това въпреки че там има указания за това.Просто няма никакъв подобен бутон като submit your site или нещо подобно и поле в което да напиша сайта си.
 
От: проблем при събмитването на блог в dmoz

dmoz е твърде специално място и обикновено няма смисъл да кандидатства.
 
От: проблем при събмитването на блог в dmoz

Напротив, има смисъл стига да знаеш как да го направиш. А за бутона се огледай по-внимателно или поне дай шот, защото при мен винаги си е имало.
 
От: проблем при събмитването на блог в dmoz

Отдавна отказах да се занимавам с тази "свободна" директория. Отделните раздели обикновено се ръководят от собственици на сайтове в съответната ниша и когато опиташ да добавиш твоя сайт обикновено го отхвърлят защото е конкурентен, а пълнят директорията със смешни произведения правени от кол и въже, които не са заплаха за сайтовете на модераторите.
 
От: проблем при събмитването на блог в dmoz

Именно. Даже в някои книжки пише как ако искаш да си набутваш сайтовете там, първо трябва да се омазниш хубаво за да те назначат за едитор на даден раздел...
 
От: проблем при събмитването на блог в dmoz

айде стига сте завиждали, че не са ви приели и хейтвате :)
мои сайтове са приети въпреки, че операторите са конкуренти. Не всичо е злонамерено в тоя свят.

За автора на темата:

Първо си влизаш в максимално най подходящата категория. Например:

http://www.dmoz.org/World/Bulgarian/Региони/Европа/България/Туризъм/

относно dmoz | dmoz blog | препоръчайте URL | станете редактор | съобщете за злоупотреба/спам | помощ

И най горе виждаш линк: Препоръчайте URL <------------------ от менюто горе, което съм копи пейстнал
 
От: проблем при събмитването на блог в dmoz

Не казвам, че всички редактори са такива, но моето впечатление е такова, а и явно не съм само аз с такова мнение.
 
От: проблем при събмитването на блог в dmoz

По едно време и аз исках да ставам редактор и то на категория без доброволец, но в последствие се извъди някой за там и след бая чакане взе, че ме одобри. Ако знаеш как да си подредиш description-а и сайтът ти не е напълно безполезен, то в почти всички случаи те добавят. Е, има си и гадно конкурентни ниши където става въпрос за пари. Там който се настани за редактор дори може да рекетира конкурентите си.
 
От: проблем при събмитването на блог в dmoz

Има смисъл, особедно когато сайта ти е нещо полезно за мрежата или е с добро мнение. Не се приемат афилиейт сайтове, най-вече с доблирано съдържание. ;) Кофтито е, че едиторите много се мотат и докато стигнато до теб си отнема време, имат си даже цял форум за писане там - http://www.resource-zone.com/forum/
 
От: проблем при събмитването на блог в dmoz

Благодаря ви за отговорите.Успях да го събмитна но в българоезична директория ,а повечето статии там ми са на български.А дали не е по подходящо да го събмитна в английска.Някой ако може да ми даде линк за такава
 

Горе