проблем с RSS FEED

alarmabg

New Member
Имам проблем с FEEd незнам как стана така и ми дава че има невалидни адреси ,дали стана с ъпдейтването на wordpress или с новият sitemap или друго незнам.
Някой ако може да помогне
 
От: проблем с RSS FEED

Това е към sitemaps в кък контролният панел на GOOGLE на блога ми и дава невалидни адреси и че не ги и намерил ама как се добавят мислеш че самин ще ги преиндексира ама не.
 
От: проблем с RSS FEED

Добавил си си фийд-а от wordpress блога, като sitemap в Google Webmaster Tools и ти дава невалидни адреси. Това разбрах до тук, кой е фиид-а не разбрах. Дай url адрес на блога за който става дума или url на фийда. Update-та ръчно ли го прави или използва автоматични update ? Какво точно грешка ти дава и за кои урл адраси, направи един screenshot на GWT грешката.

Вариантите да се прецака фийда които са сещам са :
1- да си сменил структурата на url-тата, а feed-а да се кешира и да не е изтрит кеша.
2- да си бутал htaccess файла или да си активирал някой плъгин, който да го е направил
3- след ъпдейта някой от плъгините ти да се е прецекал ...

Ето няколко вариант-а които може да помогнат :
1. Пробвай да отвориш всички url-та от feed-a да видиш ще ти даде ли някъде грешка
2. Пробвай да отидеш на настройки->постоянни връзки и да ги запишеш както са си, а след това пробвай пак вариант 1
3. Пробвай да деактивираш плъгини един по един и да пробваш дали проблема не се е оправил след всеки един деактивиран

П.С. В крайна сметка не е фатално, че ти дава грешката :) Винаги можеш да сложиш Google XML Sitemaps и да пробваш така да генерираш sitemap ...
 
От: проблем с RSS FEED

Възможно е това да е от плъгина Feed reading Blogroll или от друг .Имам Google XML Sitemaps но съм го изключил в момента понеже бях генерирал фаила от тук xml-sitemaps.com (може и да го премахна и да го включа отново ).Сайта ми е videolost.com .
A самият ъпдейт на wordpress беше автоматичен.
Ще пробвам да изключа някой плъин ,но google ще го отчете след 1-2 най-рано .



 
От: проблем с RSS FEED

Пробвай с
Код:
http://domain/feed/rss
и кажи какво е станало :)
 
Последно редактирано от модератор:
От: проблем с RSS FEED

Mислех си че се е възтановило но явно съм сгрешил.Като го погледнах пак има грешка на feed-a в блога http://videolost.comсе че нещо с redirect -та не е наред .Не ми показва адреса на връзката към която трябва да ме препрати.
 

Горе