продавам фирма Еоод

jobs

Member
Продавам без задължения прехвърля се при нотариус и може да се използва веднага.цена по спорузомение .Фирмата от ноември 2020 до преди 7 дена стигна оборот 50 000 и я регистрирах по ДДС
 
Ооо, амбулантен търговец, кво прайш ве? Вървят ли още тенекиите дето продаваш във ФБ?
И ти ли си поредният, който регистрира фирма след фирма, за да избегне ДДС рег?
 
Ооо, амбулантен търговец, кво прайш ве? Вървят ли още тенекиите дето продаваш във ФБ?
И ти ли си поредният, който регистрира фирма след фирма, за да избегне ДДСнали знаеш
 
fposter,small,wall_texture,product,750x1000.u7.jpg
 
нали си голям умник сети се какво е това
 
:D @John Galt , ако не си бил свързочник в казармата , аз мога да ти го преведа.
 
само ще кажа че от 30 години живея в една кооперация и още не знам имената на комшиите си а сме само 12 апартамента.През целия си съзнателен живот съм мразил такива пенкелери като т.н.Джон галт ,които си пъхат гагата абсолютно навсякъде във всеки пост се чувстват длъжни да се изкажат.Смятам съвсем скоро този господин да му направя Хелоуинска пакост . Раждан съм ноември месец и по силата на Зодията си съм силно отмъстителен , каквото и да пише повече върху мои постове няма да си губя времето да го чета. Тотален ИГНОР от мен..Хау аз казах .
 
  • Sad
Реакции: Sky
Бягай от тука, амбулантен търговец. Поредният "далавераджия" дето акълът му стига дотам да продава фалшиви белщукащи тенекии и да си регва нова фирма на 50К оборот, щото иначе не му излиза сметката.
 
Нямам нищо против продавача, ама да купиш подобна фирма, малко след задължение за рагистрация по ДДС на база оборот, си е руска рулетка. Тая фирма задължително ще мине на проверка от нап, а там какво ще излезе, никой не знае. Какви фактури са представяни, отчитани ли са продажбите.... Не знам каква сила би ме накарала да си пусна такъв таралеж в гащите. То и какво точно ще купиш не ми е ясно?
 
Само да кажа, че все още и скоро нвма да буде забранено и незаконно да имаш и 100 дружества, които не са рег. по ДДС. Не разбирам защо това е проблем. Пак казвам, че е напълно законно и дори с новия закон пак можеш да имаш.
Не ви се бъркам в личните дразки, а само казвам, че няма проблем да имаш 100 фирми и да си законен. Пеоблема е ако не плащаш след това данъците.
 
Само да кажа, че все още и скоро нвма да буде забранено и незаконно да имаш и 100 дружества, които не са рег. по ДДС. Не разбирам защо това е проблем. Пак казвам, че е напълно законно и дори с новия закон пак можеш да имаш.
Не ви се бъркам в личните дразки, а само казвам, че няма проблем да имаш 100 фирми и да си законен. Пеоблема е ако не плащаш след това данъците.
100 фирми с еднаква дейност не може да имаш.
 
Интересно, ти значи имаш 1 фирма регистриран си по ДДС и всичко ти е супер легално така ли да разбираме?
Да, за 2020г. с малко над 1 млн лева оборот, а за 2021г. само до момента има натрупан вече около 500К, като очаквам да мине 2.5 млн тази година (това е оборотът без ДДС, както се попълва и в ГФО за неосведомените амбулантни търговци).

Има месеци съм внасял по 30-40 хиляди лева ДДС. Ама не си мисли, че много ми се иска да плащам ДДС. Намалям го доколкото мога, къща си построих и разходите ги минах през фирмата, щото адресът на къщата е седалище на фирмата, та реших да го пиша като фирмен разход.

Въпросът е, че вече никой не гледа на теб сериозно, ако си регистрираш фирма на всеки 50к оборот, както вие с амбулантния търговец @sedmak правите. В моя случай то трябва по няколко фирми на месец да си регистрирам, за да се случва вашата "магия".
 
Още повече, ако искаш нещо по-сериозно от амбулантна търговия да правиш, то се налага да работиш с банки. Коя банка ще ти се върже на десетките фирми, които си регистрирал, за да избегнеш ДДС?
В момента ползвам овърдрафт в размер на 100 000 лева, като съм в процес на одобрение и за инвестиционен кредит с цел псотрояване и реализиране на жилищна кооперация.
 
Още повече, ако искаш нещо по-сериозно от амбулантна търговия да правиш, то се налага да работиш с банки. Коя банка ще ти се върже на десетките фирми, които си регистрирал, за да избегнеш ДДС?
В момента ползвам овърдрафт в размер на 100 000 лева, като съм в процес на одобрение и за инвестиционен кредит с цел псотрояване и реализиране на жилищна кооперация.
Абе не те знам ама почваш да звучиш малко като Станимир :D
 
За разлика от Станимир на никого нищо не предлагам в тоя форум, който вече се е превърнал в сварталище на амбулантни търговци, пишам програмисти и ковид конспиратори.
Просто разиграваме сеира, да върви забавата.
 

Горе