промяна на ДНС - струва ли си риска?

icakis

New Member
Чудих се дали да постна темата тук или в SEO, но сякаш тук е по-релевантна :D Става дума, че преди няколко дни от хостинг провайдера ми ми предложиха да прехвърлят акаунта ми на машина с по-голям хардуерен ресурс. Дотук всичко супер. Проблемът обаче е, че това налага и смяна на ДНС-ите. Беше ми казано че опресняването ще протече за доста кратко време (в рамките на 15мин), мен обаче ме притеснява друго. Според вас промяната може ли да окаже някакво влияние на ранкинга в Г, все пак говорим за ново IP на сървъра.
Прочетох различни мнения по темата в мрежата и сякаш повечето ме убеждават да не рискувам със смяна. Вие как мислите и някой има ли опит в случая?
 
става дума за суперхостинг и ето какво ми писаха:
Ако желаете, можем да преместим акаунта ви да друга машина с доста по-голям хардуерен ресурс, но версиите на софтуера там са:
PHP-5
MySQL-5
....
Държим да уточним, че спиране на работата на сайта няма да има. Докато трае процесът на опресняване на Name сървърите сайта ще се зарежда от двата сървъра, но за потребителите няма да има разлика. Освен това, специално за Вашия сайт, ще направим така, че опресняването да отнеме максимално кратко време. Ще настроим DNS зоната на максимално кратък период на опресняване, а веднага след като прехвърлим сайта в DNS зоната на стария сървър ще въведем IP адреса на сървъра от който ще се зарежда сайта. По този начин опресняването ще се осъществи за не повече от 15 минути.

иначе позициите в момента са отлични, затова и толкова се чудя..
 
И пак не разбрах на какви сървари те местят. Къде са тези сървари? Нещо за демографският фактор не са ли споменали. Ако са бг и искаш да са бг. Демек разлика невиждам, освен че трафика ще осети скорост - по-бързо зареждане на сайта. Все пак си с по-голямо място.

PHP-5
MySQL-5
- това по-добра версия ли е от сегашната, и този въпрос ме интересува? :roll: Ако да. И има ли причина да те местят. Никой не подарява така. Не ме разбирай погрешно, но има ли такава?
 
Ако сменяш държавата Може да имаш МИНИМАЛЕН бонус за локалния сърч. Иначе от машина на машина НЯМА никакви сътресения.. Кои те е наплашил че може да има проблеми и къде да ходя да го нахраня? това съм го правил много пъти...

хаха ами какво става с големите сайтове които са няколко машини с лоад балнсър ? Влиза бота едно ип взлиза пак след 5 минути лоад балнсъра го препраща към друг сървър друго ип. Лоад балансъра даже може да го препрати на сървър в друга държава УС / УК например за да зарежда по бързо на локални потребители пак повтярям няма да има проблем от това... после ще ме черпиш един голям джак :)

Важно

поискаи обаче да оставят на старата машина акаунта активен поне за седмица даже 2 (като знам кави с някои бг лан доставчици) че не всички локални днси ще прехвърлят бързо и някои ще търсят сайтати на стария сървър и няма да им се отвори....

ПП В момента се наблщдава някакъв денс в Г така че ако има сътресение ще е от това :) Ако искаш изчакаи да мине и тогава деистваи за да видиш че съм прав :)
 
Blinky каза:
И пак не разбрах на какви сървари те местят. Къде са тези сървари? Нещо за демографският фактор не са ли споменали. Ако са бг и искаш да са бг. Демек разлика невиждам, освен че трафика ще осети скорост - по-бързо зареждане на сайта. Все пак си с по-голямо място.

PHP-5
MySQL-5
- това по-добра версия ли е от сегашната, и този въпрос ме интересува? :roll: Ако да. И има ли причина да те местят. Никой не подарява така. Не ме разбирай погрешно, но има ли такава?

бате споку при нас аз се грижа за това :) да ъпгреиди са имат ппредимства стига да имаш сайтове които да се възползват от тях :)

просто ми е интересно защо не направят старите днси да са днси и на новия сървър и просто да преместят акаунта ти даже няма и да разбереш че е са те прместили и няма да има изключване

ПП Накрая и аз ще взема да пусна една хостинг фирма само дето казах не ми се печелят стотинки от колегите уебмастъри :)
 
Viko каза:
За да не пускам нова тема тук ще питам как беше саита от където се управляваха домейните от суперхостинг защото някъде съм си затрил мейла пратен от тях и сега не мога да се сетя....

аз незнам но някои които гиползва да ти каже на лс иначе питаи съпорта
 
чакаи сега прочетох че са направили както пиша ти няма да сменяш днси в контрол панела на домеина значи си екстра това за запазването на акунта беше ако ти трябва да смениш днсите от там за да си към новите :) Демек тотална смяна на хостинг фирмата ( и това съм го правил доста пъти) просто си сменяш фирмата в средна на платения месец ....

НП СИ

ПП Къде ти казаха да не го правиш че ми се троли днес :D
 
coolice, хиляди благодарности за разяснението.
и аз не разбирам защо не използват същите днси за новия сървър... държавата изобщо не сменям, остава си в БГ. Просто напоследък суперхостинг явно не могат да поемат трафика и са решили да вземат нови машини, съответно минават на PHP-5 и MySQL-5 (досега беше с PHP4).
поискаи обаче да оставят на старата машина акаунта активен поне за седмица даже 2 (като знам кави с някои бг лан доставчици) че не всички локални днси ще прехвърлят бързо и някои ще търсят сайтати на стария сървър и няма да им се отвори....
това със сигурност ще го поискам, дано нямат нищо против.

а относно кой ме е наплашил просто прочетох наскоро, че при промяна на хостинг и съответно на днс-ите можеш блог наказан от Г да го върнеш отново в индекса (някои твърдят че става само със смяна на темплейта).
И затова си помислих дали пък обратното може да се случи :D

@Viko: ей сега ще ти пратя ЛС
 
coolice каза:
чакаи сега прочетох че са направили както пиша ти няма да сменяш днси в контрол панела на домеина значи си екстра това за запазването на акунта беше ако ти трябва да смениш днсите от там за да си към новите :) Демек тотална смяна на хостинг фирмата ( и това съм го правил доста пъти) просто си сменяш фирмата в средна на платения месец ....

НП СИ

ПП Къде ти казаха да не го правиш че ми се троли днес :D

ок, ясно. Значи ще предприема промяната. Мерсакис много :wink:
 
идята да мсениш хсотинга днсите за да върнеш наказан сайт е да се покаже че соственика е друг то и реално може да е друг а идеята за смяна темплеита е това че се прави тотална промяна на струтурата на блога демек тотално друг сайт от гледна точка на бота :) виж това не съм го тествал ......
 

Горе