русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?


  • Общо гласове
    27
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Верно си доста глуповатичък, щом не схващаш елементарни неща.:)
Икономически ползи НЕ значи да ни налее кеш, а да търгува с нас и да ни дава природни ресурси на по-ниски цени, както са го правили руснаците.
А политически, значи да защитава нашите интереси пред света, а не само да ни ползва за коридор, когато напада суверенни държави, с което застрашава сигурността ни.
Едва ли и това ще схванеш, ма то не става само с ядене ... нищо, папкай - боко дава.:)

живееш в някакъв измислен свят
Русия нима не използва икономическия натиск?

някой в по-предишен пост беше казал, че Гърция са в добри отношения с Русия...
та затова гърците ще обсъждат промяна в позицията си защото са притиснати в ъгъла...много приятелско, няма що
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Какво точно търгуват с нас азиатските австралопитеци? България е на минус от взаимнотношенията си с Русия и това е суха статистика. А руската култура отдавна е мъртва.
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

стокоборота с Русия е 5 милиарда

500 МИЛИОНА изнасяме, 4.5 МИЛИАРДА внасяме :roll:
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

стокоборота с Русия е 5 милиарда

500 МИЛИОНА изнасяме, 4.5 МИЛИАРДА внасяме :roll:

Добре, да кажем, че е така. А как стои въпроса при икономическите ни отношения със САЩ? В проценти, ако обичаш.:wink:
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Какво точно търгуват с нас азиатските австралопитеци? България е на минус от взаимнотношенията си с Русия и това е суха статистика. А руската култура отдавна е мъртва.

Въпросът на темата е САЩ или Русия - няма ''аз съм за България'' тук. Та, кажи ми тогава какво търгува с нас сбиротока от нации и на какъв плюс сме от това, че сме обвързани с тях?
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Добре, да кажем, че е така. А как стои въпроса при икономическите ни отношения със САЩ? В проценти, ако обичаш.:wink:

данните са за еднакъв период от първите месеци на миналата и тази година

износвнос
Русия438 млн.3 837 млн. (близо 4 милиарда)
Сащ272 млн.142 млн.
 
От: От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

данните са за еднакъв период от първите месеци на миналата и тази година

износвнос
Русия438 млн.3 837 млн. (близо 4 милиарда)
Сащ272 млн.142 млн.

Хм, стана ми интерсно... И какво точно сме изнесли в САЩ? Или това е стойността на мозъците на университетските преподаватели в неизвестно каква валута?:-o
 
От: От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Хм, стана ми интерсно... И какво точно сме изнесли в САЩ? Или това е стойността на мозъците на университетските преподаватели в неизвестно каква валута?:-o

ти нищо не си изнесла :)

има хора които са изнасяли и за (данните са за 2013 г. - мисля за началото - преди да дойде катастрофата и "проруската" партия БКП)

ИЗНОС ЗА:
гибралтар - 600 млн.
Египет - 160 млн
Либия - 100 млн
Намибия - 130 млн
Република Южна Африка - 217 млн
Обединени арабски емирства - 90 млн
Сърбия - 300 млн
Турция - милиард и половина (вноса е по-малък!)
Китай - 450 млн (внасяме няколко млн повече)

и т.н.///
данните са от 2013, за 2014 са по-трагични (НОРМАЛНО)
дадох хубавите за да са по-приятни и обнадеждаващи
излиза, че за сърбия която ни е на 2 крачки изпращаме почти колкото в Русия
не ми се търси статистика за къде какво се изнася, но голямата цифра от Русия идва главно заради горивото (ядрено, газ и т.н.) - с една дума - зависими сме от тях.

Онзи ден четох, че правят изследвания за добив на сероводород от Черно Море. Дано проекта се увенчае успех.
за една година ще може да се добива 10 пъти еквивалента на газа който внасяме!
 
От: От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

ти нищо не си изнесла :)

има хора които са изнасяли и за (данните са за 2013 г. - мисля за началото - преди да дойде катастрофата и "проруската" партия БКП)

ИЗНОС ЗА:
гибралтар - 600 млн.
Египет - 160 млн
Либия - 100 млн
Намибия - 130 млн
Република Южна Африка - 217 млн
Обединени арабски емирства - 90 млн
Сърбия - 300 млн
Турция - милиард и половина (вноса е по-малък!)
Китай - 450 млн (внасяме няколко млн повече)

и т.н.///
данните са за 2013, за 2014 са по-трагични (НОРМАЛНО)
дадох хубавите за да са по-приятни и обнадеждаващи
излиза, че за сърбия която ни е на 2 крачки изпращаме почти колкото в Русия
не ми се търси статистика за къде какво се изнася, но голямата цифра от Русия идва заради горивото (ядрено, гас и т.н.) - с една дума - зависими сме от тях.

Онзи ден четох, че правят изследвания за добив на сероводород от Черно Море. Дано проекта се увенчае успех.
за една година ще може да се добива 10 пъти еквивалента на газа който внасяме!

Пак плесна само плява и ни грам зърно. Кажи какво сме изнесли, като стоки за САЩ, не питам за Гибралтар и Египет?
И знам, че аз не съм изнесла нищо никъде. Слабичка съм, затова питам капацитети, като теб.:wink: И именно, зависиме сме икономически от Русия, не от Сащ, тогава се пита защо се гъзим на тях, а не на тия, от които имаме ползи?
Пък изваждането на природен газ от Черно море го чакаме вече 20 години, дотогава ще внасяме. Въпроса е на каква цена, понеже сме умни?
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Не успях да открия в сайта на НСИ такава информация. Може да е забутана някъде по-навътре.
Но все тая какво изнасяме. Със сигурност не разнасяме боклуци на такова голямо разстояние.

С информацията, че за ГИБРАЛТАР сме изнесли повече отколкото за Русия, исках да ти кажа, че това не е много приятелско от страна на Русия. Пък за намаление на стоките които внасяме (4 милиарда) и дума не може да става... По твоята логика, би трябвало да сме в два пъти по-добри приятелски отношения с гибралтар...само защото сме изнасяли повече за там.

по-скоро ще ни цакат с другите проекти, ето:

БСП вади от ЕС 60 км от българската земя под „Южен поток“ - https://bivol.bg/bsp-south-stream-60km.html
Правителството "Орешарски" подари стотици декари държавна земя на Южен Поток - https://bivol.bg/zemia-south-stream.html


а това знаеш ли го:
За да влезе в Шенген България първо трябва да влезе в Росенец - https://bivol.bg/rosenec.html
И Митниците забелязаха, че Росенец е руски анклав на беззаконието - https://bivol.bg/rosenec-mitnici.html
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Нанди, ти за спорта ли се кълвеш с повечето тук или просто такъв ти е стила - виж си данните от НСИ! Това, че не ти се вярва е твой проблем!
Ето ти топ 10 стоки:
Тютюн необработен
Азотни торове и пестициди
Стоки за домакинството
Мебели и предмети за бита
Млечни продукти, сирена
Облекла и стоки от памук
Компютърни акс. и части
Металообр. машини
Машини за промишленостт
Електр. апарати и част

Аз не съм видял на кого да се гъзим повече освен на рашките - тоталната ни зависимост трябва да е водещ мотив за търсене на алтернативи! Тук говоря за държавно ниво! Бизнеса го е решил, просто не търгува с рашките така както с останалият свят и най-вече ЕС!
Ето ти любопитно инфо в аграрният сектор какво правим:
http://agronovinite.com/agrarniat-iznos-na-sasht-za-balgaria-narastna-s-16-na-sto/

Пак се чудя ти аджеба нали си бил търговец, що сега ми мязаш се едно си в 1-ви клас и не знаеш какво става около теб в икономически, политически и нам си къв план! То не става само с писане, кой ще каже най-голямото кълване във форума, трябва си акъл! Вземи използвай форума като ресурсен сайт и развивай проекти по-перспективно е от форумни кълвания ...
 
Последно редактирано:
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

"Предприемаческо разпускане" не влияе добре на мозъка...
прекалено сме се разпуснали...ето на :cry:
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

"Предприемаческо разпускане" не влияе добре на мозъка...
прекалено сме се разпуснали...ето на :cry:

Прав си, ама какво е тогава твойто оправдание?
Дори без аргументи те бях притиснала до стената, а ти се излагаше напоително с пакистанско кино и износ на университетски преподаватели. Добре, че се притече приятелчето blackout8, да те спаси, щото смешния ти задник лъщеше от километри.:lol:
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Прав си, ама какво е тогава твойто оправдание?
Дори без аргументи те бях притиснала до стената, а ти се излагаше напоително с пакистанско кино и износ на университетски преподаватели. Добре, че се притече приятелчето blackout8, да те спаси, щото смешния ти задник лъщеше от километри.:lol:

Принципно съм добронамерен към абослютно всички с изключение към 1 комуне във форума! Ако и ти защитаваш смислена теза и имаш липса на аргументи и аз ще ти дам едно рамо, както на многото във форума! Проблема е че от няколко месеци се събирате няколко от двата лагера и едно и също във всички теми няма как да дам рамо на, който и да е ... малко разнообразие няма ли предложите ...

Всички смислени отговори бяха в началото на тема, другото го превърнахте в цирк ...
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Аз не съм видял на кого да се гъзим повече освен на рашките - тоталната ни зависимост трябва да е водещ мотив за търсене на алтернативи! Тук говоря за държавно ниво! Бизнеса го е решил, просто не търгува с рашките така както с останалият свят и най-вече ЕС!.

Признавам, че съм тъпа женка, която просто кълве за спорта и затова ми се иска да ми обясниш защо ревем пред ЕС, че заради ембаргото, наложено от Русия имаме 100 милиона лв. загуби и, че това ще доведе до фалити на много малки фирми - вероятно става въпрос за частни, знам ли...
Щом бизнесът ни е предпочел да не търгува с Русия, кой тогава търпи загуби на стойност 100 милиона? Моля те обясни ми! А това ,че не съм добър търговец отдавна е ясно и затова питам компетентните хора. Ето, възползвам се от съвета ти и ползвам ресурсите на форума - мозъчните имам предвид:)
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Дори без аргументи те бях притиснала до стената

хахха, това звучи повече като виц :)
Аз използвах няколко аргумента, ти нямаше нито един (защото си "псевдо русофил") - дори си го призна и започна да омаловажавам постижения на сънародници като осмиваш и подиграваш :)

абсурд да си притиснала когото и да е било...п.п. освен ако не става въпрос за нещо в темата "предприемаческо разпускане" :lol:
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

хахха, това звучи повече като виц :)
Аз използвах няколко аргумента, ти нямаше нито един (защото си "псевдо русофил") - дори си го призна и започна да омаловажавам постижения на сънародници като осмиваш и подиграваш :)

абсурд да си притиснала когото и да е било...п.п. освен ако не става въпрос за нещо в темата "предприемаческо разпускане" :lol:

Твоите ''няколко'' аргумента бяха истинския виц в дискусията, Норт. Признай го и се примири.:)
САЩ имат право да нападат суверенни държави, за да могат да правят добри кино, музика и изобщо шоубизнес. Пакистанско кино... Икономически ползи за страната от това, че разни хора преподават в САЩ.... Неразбиране на елементарен въпрос, като ''политическа подкрепа'' за страната ни с отговор: ''какво искаш, да ни дадат политици ли?'' и т.н. Задника ти беше гол, дори без да се налага аз да ти свалям гащите. Мисли си, че си се представил добре, пък истината е някъде там.:wink:
 
От: русия, САЩ или против всички? На чия страна заставате вие?

Признавам, че съм тъпа женка, която просто кълве за спорта и затова ми се иска да ми обясниш защо ревем пред ЕС, че заради ембаргото, наложено от Русия имаме 100 милиона лв. загуби и, че това ще доведе до фалити на много малки фирми - вероятно става въпрос за частни, знам ли...
Щом бизнесът ни е предпочел да не търгува с Русия, кой тогава търпи загуби на стойност 100 милиона? Моля те обясни ми! А това ,че не съм добър търговец отдавна е ясно и затова питам компетентните хора. Ето, възползвам се от съвета ти и ползвам ресурсите на форума - мозъчните имам предвид:)
Чудесно, да беше ползвала малко повече и щеше да видиш, че не са 100 милиона загуби, а 20 милиона е целият ни хранителен износ за Русия за година! Така, че в момента са реализирани половината за годината, другата половина ще намери нови пазари! В случаят най-лесно е тук се реализират, водени от мотива на загубата иначе отписване на 100% то те ще се реализират с по ниска цена! Голяма част от износа си е преработени храни демек консерви и други дълготрайни форми!

Колко беше трудно си отвориш Гугул и да потърсиш инфото?! Айде ще ти направя изключение и да ти покажа, като толкова искаш но за последен път ще ти смеля информацията!

Така, чете загуби чудесии са много добри опорни точки, който ги пускат! В най-лошият случай 10 милиона ще има загуби, което просто не ми се вярва за няколко седмици прекупвачи/износители/доставчици ще преструктурира логистика и спедицията си .... Виж ако ударят износа на фармацефтиката, тогава ще е по сериозно положението!
 

Горе