сайт на онлайн магазин

shterca

New Member
Здравейте, мисля да направя онлайн магазин за домашни потреби, но тъй като съм нов в тази сфера искам да попитам какъв е най-добрия вариант за плащанията? Ако може да ми препоръчате някоя тема, която е удачна за такъв тип онлайн магазин!
 
От: сайт на онлайн магазин

Най-добрия вариант е чрез онлайн разплащане. Получаваш парите по-бързо и ти излиза по-евтино, откъм такси. От друга страна, все още има доста потребители, които са скептично настроени към онлайн търговията и все се страхуват да не ги "прекарат". Затова е най-добре и да предлагаш опция с наложен платеж, така е по-вероятно да поръчат повече хора даден продукт. :)
 
От: сайт на онлайн магазин

Бих го перифразирал така : Най-добрия вариант е чрез наложен платеж. От друга страна, има 1% потребители(нека закръглим, моят опит показва дори по-малък процент), които не са скептично настроени към онлайн търговията и не се страхуват да ги "прекарат". Затова не е лошо да сложиш и опция - онлайн разплащане.
От близо съм запознат с домашните потреби, така че ако имаш страничен въпрос може да пишеш, с радост ще отговоря (в темата).
 
От: сайт на онлайн магазин

Най-добър откъм търговеца или най-добър откъм клиента, и какво се има под „добър“ – сигурен, несигурен (с възможност за измама) или?

Колкото повече разплащателни методи има, толкова по-добре, с изкл. на един - PayPal, където може да „спечелят“ dispute-а и да загубиш – и стоката, и кинтите.
 
От: сайт на онлайн магазин

с изкл. на един - PayPal, където може да „спечелят“ dispute-а и да загубиш – и стоката, и кинтите.

Ще спечелят диспут ако правиш нещо нередно. Аз защо не съм губил пари зареди PP?

Колкото повече методи за плащане, толкова по-добре. Аз лично съм против наложения платеж, но в България изглежда още е популярен и трябва да го има. Bitcoin също е добра идея.
 
От: сайт на онлайн магазин

А може ли някой да ми каже някоя тема, която е подходяща за такъв тип онлайн магазин?
 
От: сайт на онлайн магазин

Първо - нагъзин не се прави с WP, joomla и т.н.
Второ - домашни потреби - кво легени, ли ще продаваш? Смени нишата...
 
От: сайт на онлайн магазин

Добре, реален съвет искаш?

Айде да изпедепцаме 2 магазина успоредно със 100 продукта, аз ще съм със система писана за продажби, ти си избираш до колкото виждам WP.

Да видим колко продажби, колко изпуснати поръчки поради разни проблеми и т.н., кой колко пари ще направи накрая...

И сам ще се обедиш, че не е "лично" мнението...
 
От: сайт на онлайн магазин

Да видим колко продажби, колко изпуснати поръчки поради разни проблеми и т.н., кой колко пари ще направи накрая...

Дали ще има проблеми или не зависи от човека, който се грижи за сайта. Не от платформата.

Офф топик :

Дай един project proposal за два магазина в нова тема и съм склонен да направим сравнение. :beer: Като ще сравняваме най-вече удобство и отнето време за завършването на идеята. Ние точно WP ще използваме за един от следващите си проекти.
 
От: сайт на онлайн магазин

:) Ще кажа и моето мнение а то е следното:

Ако искаш да направиш магазин лесно, с няколко продукта не е проблем да е на WP.
Но ако говорим за нещо сериозно, говорим за няколко хиляди продукта, въобще забрави за WP.
Там може да си говорим за Prestashop, Magento..

Мир и Любов
 
От: От: сайт на онлайн магазин

:) Ще кажа и моето мнение а то е следното:

Ако искаш да направиш магазин лесно, с няколко продукта не е проблем да е на WP.
Но ако говорим за нещо сериозно, говорим за няколко хиляди продукта, въобще забрави за WP.
Там може да си говорим за Prestashop, Magento..

Мир и Любов
Хайде стига и ти с твоите "лични мнения"

Дайте да бухаме магазини на Джумла и форуми с Магенто и това е! :)


Иначе - нямам време да се занимавам да доказвам, че 2+2=4, иначе с удоволствие. Ти вече си стигнал до идеята къде е плюса на системите писани за магазини, само трябва да го приемеш душевно... :)
 
От: От: сайт на онлайн магазин

Иначе - нямам време да се занимавам да доказвам, че 2+2=4, иначе с удоволствие.

Ако нямаш време - не го предлагай. :|

Добре, реален съвет искаш?

Айде да изпедепцаме 2 магазина успоредно със 100 продукта, аз ще съм със система писана за продажби, ти си избираш до колкото виждам WP.

Да видим колко продажби, колко изпуснати поръчки поради разни проблеми и т.н., кой колко пари ще направи накрая...

И сам ще се обедиш, че не е "лично" мнението...
 

Горе