скрипт за Онлайн Застраховки?

От: скрипт за Онлайн Застраховки?

Това искам по точно. Абе Да излизат оферти на първа страница примерно за коли 1 оферта за имоти една и така и като цъкнеш да вмъкнеш параметри на имуществото да се изчисли точна цена и накрая да се плаща онлайн. а полицата ще се праща по куриер, а не PDF което да може да си играй с него клиента.

Това се прави като сключиш договор с някое застрахователно дружество, станеш брокер и те ти предоставят достъп до тяхната система. След това в зависимост от API-то, ползваш WSO, SOAP и разни други глупости. Ако ти се намират едни 40-50к финансов ресурс пиши ми на лично с кои застрахователни дружества искаш да работиш.
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

е демек форма с калкулатор, то ти така или инчае ще проверяваш данните и ще издаваш полицата ръчно тъй че тя изобщо не се брои в тоз уред

такоз нещо фри мнго силно ме съмнява някой самарянин да е написал.

опиши кво искаш, не е кой знае какво като цяло, плащането ми е малко мътно в момента ама койт търси намира
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

Не става дума за брокер а за собствена компания, но иначе ако няма безплатно може и платено стига да е в рамките на разумното, че наистина нямам време за това чудо на друпал
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

Ако става въпрос за брокер им дават достъп до такива масиви. Примерно за калкулаторите на ДЗИ се влиза с акаунт и започваш онлайн застраховката да я правиш. Но ти търсиш онлайн калкулатор явно.
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

Не става дума за брокер а за собствена компания, но иначе ако няма безплатно може и платено стига да е в рамките на разумното, че наистина нямам време за това чудо на друпал

Продължавам да твърдя, че не схващаш разликата между застрахователно дружество и застрахователен боркер. Кажи ми тази собствена компания с какво се занимава - продава застраховки на други дружества като ДЗИ, Армеец, Булстрад, или самата тя застрахова имущество и има гаранционен фонд? 40-50к за подобна система е разумна цена, неразумната е 6 цифрена.
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

ако ще е за собствена застрахователна компания си редактирам мнението горе за Х хиляди за здрасти на ХХ хиляди за здрасти

вапе, техническо задание нали знаеш какво е? синтезирай го в 500 думи и 20 точки щото никой не може да разбере за какво иде реч изобщо.

между другото и аз имам усещането че нещо ти се губят разниците между брокер и застраховател
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

Аха да си дойдем на думата. Да ти кажа, че едва ли ще го направиш. Но ти желая успех. :) В една застраховка има няколко основни функции с по няколко реквизита. Да кажем водач, който е във Видин, има автомобил над 15 години, водача има II автопроизшествия за изминалите 3 години, той е над 69 год. възраст и последните му две плащания са направени през друг агент. Това си е направо хипер математическа формула. Имай предвид, че ако клиента ти сега е започнал със застрахвките, ще му го набуташ един голям петрохански, че не знам, как ще се оправя, респективно ще те търси да преформатираш системата. Респективно Ти или застрахователи от всички компании трябва да седнат до теб, когато правиш системата и да ти дават формулите, които да правиш. Има ги такива брокери, но те правят доста $$$ плащат си и има една дузина програмисти, които 12 месеца поддържат системата.
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

Абе направо стани презастрахователно дружество на дребно и няма кво се притеснваш :)

Абе я да те питам, че не съм чел регулациите - колко е минималният капитал на дружеството и колко искат да е гаранционият фонд. КФН и БНБ искат още супронайсет неща ......
 
От: От: скрипт за Онлайн Застраховки?

гаранционият фонд.

Това е гаранция при фалит на иншурансетата. Демек, като си купуваш полицата за автомобила, ти дават един картон гаранционен фонд и лепенка към него. Това е нещо, като проблемите преди с туристическите агненции. Бай Митко Шперца отива с любовница на екскурзия в чужбина, там са прави на богат турист, купува един чувал дреи на любовницата си и туроператора му го слага отзад, като кукуруз в ауспух не му плаща авиационния билет за обратно към България и той остава гладен, жаден, по някой път такива ги поебават за пари и след 35 дни странстване, Външно му плаща билета да си дойде. Та и с това така.
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

Най - малко 2 пъти казах че не става дума за застрахователен брокер. Нз вие какво знаете, но Брокер в цял свят означава лице застраховащо други срещу комисионна от застрахователя на който застрахова клиента си. Става дума за съществуваща вече компания сравнително нова ( Не в БГ). Която да си има един прост калколатор, който да пресмята примерно 1900 кубика 2010г. ще струва 200лв. (за кола). Ще има 3 вида застраховки. Аз до сега щях да го направя, просто питах дали има готова да я ползвам.
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

Ааааааааааааааа, сега вече става ясно - не в БГ. Не знам кое е просто, но думата "калкУлатор" се пише с "У". В Drupal специално можеш да си го направиш с външен скрипт и hooks или с custom fields на някоя форма за заявка. Не е нужно да смята нищо, а всички стойности си ги задаваш предварително сметнати в базата данни и да ти ги плюе.
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

Аз се отказвам,той вапера не знае какво иска,че ние да гадаем ли
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

мене ми свърши боба - фърлах, фърлах - нищо не познах

ся ще пробвам на кафе после на топки (нямам кристални и ще тряба да се оправям сподръчни средтсва)
 
От: скрипт за Онлайн Застраховки?

Жалко че темата остана недовършена. Искрено се забавлявах.
 

Горе