споделете разширение *.info добро ли е?

От: споделете разширение *.info добро ли е?

Зависи за какво ти е домейна..?? :)

Смисъл какво ще правиш ако е за информационен сайт, фирма която се занимава със събиране и разпространение на информация и т.н и т.н.. тогава е добре но ако е за фирма която е дистрибутор на млечни продукти .info звучи доста грубо..

Сам трябва да решиш дали си струва за теб :)
 
От: споделете разширение *.info добро ли е?

Ком-а е най-тежък като сео

но и с инфо домейн можеш да се справиш, стога да знаеш какво правиш. Малко хора в гоогле обръщат внимание на разширението, стига да си в топ 10 си посещаван
 
От: споделете разширение *.info добро ли е?

Ком-а е най-тежък като сео

Това къде го пише ? Доколкото знам за българия най-тежък е .bg домейн, за Германия .de и т.н. .com домейн е с по-малка тежест за региона, за световен мащаб предполагам важи същото правило. Ами .net , .info и т.н. къде се нареждат ? Някой може ли сподели малко повече за "тежеста" на тези домейни каква е ?
 
От: споделете разширение *.info добро ли е?

*.gov е най-тежък доколкото съм чувал.
*.edu също е престижен...
 
Последно редактирано:
От: споделете разширение *.info добро ли е?

.gov, четох според някои че е с тежест, но гугъл са променили това (незнам кое е вярното в случая). Според това което аз съм асимилирал домейните са подредени така:
1-ви е регионалния - *.bg
2-ри е - *.gov
3-ти е *.com
Това е мое лично мнение, сформирано от прочетеното из форуми, блогове или споделено от приятели.Въпреки това което си пишем тука надали някой знае с точност колко "тежи" един домейн, само гугъл си знае и всичко е относително.Ние само може да предполагаме и ... да си пишем :)
 
От: Re: споделете разширение *.info добро ли е?

за бг е толкова лесно сеото поради слабата кокуренция в повечето ниши че домеина въобще не оказва влияние....
ти сайтове в кои бг ниши имаш, че се изказваш толкова силно??
А домейна не играе никаква роля, поне така казват от гугъл
 
силна конкуренция в сеото, имотите и дотук от там нататък само стои и глкедаи сео магия за бг пазара... сравнено с нишите в които ранкваме сайтове за чуждия пазар направо няма конкуренция...

пп ако попиташ защо не играем тогава ? ами няма достатъчно кеш тук ... сео за 200 лева на месец втф???
 
Последно редактирано от модератор:
От: Re: споделете разширение *.info добро ли е?

силна конкуренция в сеото, имотите и дотук от там нататък само стои и глкедаи сео магия за бг пазара... сравнено с нишите в които ранкваме сайтове за чуждия пазар направо няма конкуренция...
ок, извинявай ...
като имаш бг сайт тогава може да пишеш кое как е ...
Негледаш в бъдещето ...
 
форума зле ли се ранква за каквото ти хрумне уебмастърско ???

а като беше пхпбб с агресивни направен онпеиж беше още по брутално ...

пп и руми е на това мнение :)
 
От: споделете разширение *.info добро ли е?

Зависи за какво ти е домейна..?? :)

Смисъл какво ще правиш ако е за информационен сайт, фирма която се занимава със събиране и разпространение на информация и т.н и т.н.. тогава е добре но ако е за фирма която е дистрибутор на млечни продукти .info звучи доста грубо..

Сам трябва да решиш дали си струва за теб :)

ми за ГБ ми е:wink:
 
От: споделете разширение *.info добро ли е?

Личният ми сайт е с .info и по-сравнително разпространени ключови думи излиза на първия позиция в google.bg...
 
От: споделете разширение *.info добро ли е?

аз също имам сайт в .info,попада в топ 10 на гугъл, но определено преди мен са .нет и .ком сайтовете с тази тематика, но това може да е от сео-то ми :wink:, а не от разширението
 

Горе