странно... godaddy ми взимат пари

CrAzY-MaST

Well-Known Member
преди малко видях нещо много странно...
днес на 01.05 те са ми взели -$10.19 Usd при положение че несъм копувал нищо, а домейните ми изтичат някъде на 15-ти този месец, но да речем че е нещо за тях - не е още си истичат тогава...
какво става ?
имате ли такива проблеми ??
 
От: странно... godaddy ми взимат пари

Това си прилича на автоматично подновяване, което се прави преди изтичането, а не на датата на изтичане. Ако искаш да го изключиш, трябва да махнеш recurring на всички домейни.
 
От: странно... godaddy ми взимат пари

ако закъснееш дори един ден със срока цената е става $80 за да си вземеш домеина политика на годеди затова аутото задълже включено има при някои други комовете са по $15 но дори и да закъснеете с плащането цента през следващия един месец е $15 как казах фимена политика
 
От: странно... godaddy ми взимат пари

добре, аз питах съпорта им защо са взели пари, не че ми е за 10 долара, но е добре да знам какво става :)

Невиждам никакъв домейн да е платен, ако платя какво ли ще стане ? Още 10-15 долара или ще ползва тия ?
 
От: Re: странно... godaddy ми взимат пари

За да избегнеш подобни автоматични charge-вания направ две неща:
1. В GoDaddy акаунта махни всякакви auto-renewal.
2. В PayPal анулирай всякакви договори, които позволяват автоматични charge-вания.
Не е много добре. Ще ти кажа защо. Имам Dedicated Hosting IP, което се плаща само за 2 месеца - няма друга опция и ако не си на ауто няма да ти се поднови. За ПейПал - същото съображение. Ползвам ПейПал акаунт он ГоДадду файл, защото в празнични дни за България татенцата по някаква причина не ми приемат картата, но плащанията с ПП минават без проблем. Така че, махането на ауто ренюто на домейна е достатъчно - това може да се зададе още при закупуване на нов домейн..
 

Горе