съвет за Операция на щитовидната жлеза

naskobg

Well-Known Member
Здравейте,
На майка ми й казаха че е за операция на щитовидната жлеза. На 5 този месец е на последен преглед и след това вероятно ще я изпратят във Варна За операция но не съм сигурен дали там трябва да е. Тя е на възраст вече 71 години и все пак на тази възраст си е опасно. Дайте съвет къде ще е най-добре. Не искам някой касапин да се изучи над нея.
Благодаря за съветите предварително.
 
От: съвет за Операция на щитовидната жлеза

Според мен е по-добре в София. Има по-добри специалисти и по-добри болници. Като гледам си от Бургас - по магистралата се стига за 3-4 часа с кола.
 
От: съвет за Операция на щитовидната жлеза

Първо засечете диагнозата и нуждата от операция поне при трима различни специалиста и тогава прибягвайте към действия. Днес докторите са способни да те нарежат за нищо, само и само да лапнат кинтите от здравната каса, щото операциите се плащат дебело. При възрастните хора, в повечето случаи, операцията води до тежки последици, затова не се доверявай само на едно мнение. На мен баща ми така искаха да го нарежат, ама в последствие се оказа, че не било чак нужно.
 
От: съвет за Операция на щитовидната жлеза

Първо засечете диагнозата и нуждата от операция поне при трима различни специалиста и тогава прибягвайте към действия...

На 100% подкрепям !!! От опит съм разбрал нуждата от това.
 
От: съвет за Операция на щитовидната жлеза

Поинтересувай се дали има възможност операцията да бъде заменена с по-щадяща процедура. Чувал съм, че има безкръвни методи с лазер, а това е важно щом става въпрос за възрастен човек, който не се знае как ще понесе стандартна операция.
 
От: От: съвет за Операция на щитовидната жлеза

Ще те послушам и аз чета дори в момента за това..ма*ната му на парите колкото и да струва..здравето е над всичко.
Поинтересувай се дали има възможност операцията да бъде заменена с по-щадяща процедура. Чувал съм, че има безкръвни методи с лазер, а това е важно щом става въпрос за възрастен човек, който не се знае как ще понесе стандартна операция.
 
Наскоро леля ми беше при един специалист, който се води гуру в областта и не съм го чувал само от едно място - доц. д-р Таньо Сечанов. В София е и практикува в УСБАЛ по ендокринология Академик Иван Пенчев, което е в Майчин дом София, на 12-13 етаж. Това е шефът на хирургията точно за жлезите, за щитовидна - това е топ хирурга.
 
От: съвет за Операция на щитовидната жлеза

Някой от вас, не е ли чувал, че лекар не се препоръчва, че не се знае какво ще стане и как ще се развие лечението?!
 
От: съвет за Операция на щитовидната жлеза

В УСБАЛЕ в София операцията на щитовидна жлеза е сигурно над 50% от дейността на цялата болница. Тя е специализирано заведение по ендокринология. Таньо Сечанов е човекът, който е хубаво да ви прегледа и даже какво да се прави и дали е за операция. Това е един от най-добрите хирурзи в ендокринологията, ако не и най-добрият. Арогантен като всички величия, но който е добър е добър...А винаги е по-вероятно да се "развие добре" каквото и да е ако се прави от професионалист..иначе само Господ дава 100% гаранция.
 

Горе