търся някой който да разбира от opencart

ab330ci

New Member
търся някой който да може да оправи бъгове и грешки в опенкарт
 
Вече не знам дали е базик или му правиш реклама, защото много хора, сигирно вече си му пишат. Ако е второто, говори за комисионна. :)

Хахаха админа е прав. Щях да пускам тема за препоръки за майстор на банята, но вече май знам отговора хаха. Сори за Off-a, но не се сдържах. Дано не съм засегнал някой. Майтап да става :D.
 
Направо един широк банер към Станимировите контакти най-горе на раздел Фрийленс че да не губят време хората да отварят нови теми.
 
И админа да забрани да се публикуват нови обяви. Чист монопол.
 
Направо един широк банер към Станимировите контакти най-горе на раздел Фрийленс че да не губят време хората да отварят нови теми.
Отворени сме за предложения. А гледам ти и сифокс си го лансирате, явно познавате работата му и това, че си я върши добре. Аз последно време с някакво такова впечатление оставам. ;) Айде стига, че разводнихме темата на автора. :)
 
Търся човек за изграждане на магазин в Opencart и да прехвърли в него 5000 продукта от магазин в Prestashop.
 
OpenCart е голяма грешка по принцип, само за малки проекти :)

Не е точно така. Вярно, напоследък я позанимариха малко, но системата като цяло е стабилна и и може да "носи" хиляди продукти без проблем. Ако се сравнява, обаче с Shopify или Prestashop, които са г/д еднакви откъм пазарен дял, тогава - ДА, поне за момента са за предпочитане пред Opencart-а.
 
Ако се сравнява, обаче с Shopify или Prestashop, които са г/д еднакви откъм пазарен дял, тогава - ДА, поне за момента са за предпочитане пред Opencart-а.
Ако говорим за Франция, може и да са с еднакъв пазарен дял, да.
 
Ако говорим за Франция, може и да са с еднакъв пазарен дял, да.

Така сочат световните стъкмистики @Noke . За Франция вероятно да... за БГ може и Шопико да е в топа :D
 
От колко много време не съм идвал.. бях забравил, колко е як форума :)

Та вие дето се карате, коя система по-добра е - имате ли програмистки опит, опит с магазини с над 20к продукта, опит с магазини с трафик над 100к на месец или поне едно от трите, но с трите системи, за да си изказвате миродавното мнение?

Към автора на темата - ако още не сте намерили човек, пишете ми.
 
Така сочат световните стъкмистики @Noke . За Франция вероятно да... за БГ може и Шопико да е в топа :D
Да, специфични са пазарите и техните играчи са различни. Тук са доста саас - Клаудкард, Гомбашоп, Шопико, Селитон. Отделно се ползват и адски много опен сорс.

От колко много време не съм идвал.. бях забравил, колко е як форума :)

Та вие дето се карате, коя система по-добра е - имате ли програмистки опит, опит с магазини с над 20к продукта, опит с магазини с трафик над 100к на месец или поне едно от трите, но с трите системи, за да си изказвате миродавното мнение?

Към автора на темата - ако още не сте намерили човек, пишете ми.
Тези, които спорят. И аз се съмнявам. Но според мен в темата става за магазини много под тези цифри. Не съм на 100% сигурен, но предполагам само. Магазини с такива параметри вече си имат сериозни девове в екипа си.

Към автора, брат, вдигай едно трело, опиши всеки бъг и го шерни на заинтересованите. Според мен това ще ти в най-добрия вариант. ;)
 
Много ми е любим спора коя система е по-добра, но всъщност спора се води от хора които обичат да си цапат ръцете с настройване на домейни,хостове,темплейти,плугини и прочие. Огромната част от тия хора прават магазини и ги издават като на поточна линия в завод, а тези който реално ги ползват след това понякога дори не могат да ги намерят да им добават нещо ново.

От личен опит с разговор с клиенти които имат онлайн магазин и реален бизнес вързан към него а не дропшипинг, основния проблем на open source е бързината с която те могат да получат support по даден казус. Магазини изработени от freelancer-и имат сериозен проблем с support-а защото клиента има проблем с магазина (примери колкото искаш) и този проблем трябва да бъде отстранен asap понеже бизнеса си върви и пари се губят. И се почва, писане по скайп,той са е зает или изобщо не отговаря,ако отговори чакай са да види къде беше хоста, какви беха паролите. Намира ги почва да работи лайф директно по магазина да дебъгва докато разбере за какво иде реч. Сметнахте ли колко време е отнело досега?

Така че когато сравнявате една система с друга не го гледайте от гледна точка на developer а от гледна точка на тоя който ще го ползва.
 
Аз само да вметна, че сериозни магазини с големи обороти не работят с фрилансъри като поддържка. Тези, които минават по тази линия са някакви тънкажници, които научават по трудния начин, че това не е правилно. Един сериозен магазин, които бизнеса разчита на него като приходи, има човек, който изцяло е ангажиран с магазина, който вдига постоянно тикети в джирата за проблеми, следи постоянно статистиката и много други ангажименти обвързани с него. Всичко друго е в доста не-про категория. Или такива, които си правят нещата сами. А не ги намират, защото на клиента му е предложен съпорт на някаква месечна или почасова база, клиента казва "не, мерси, ще се оправям сам" и после да, не могат да го намерят фрилансъра, който му го е направил. Нормално, ти ще чакаш ли някой за нещо като няма нищо договорено след предаването на магазина. Аз на такива ситуации съм бил най-често свидетел. Другите ми примери са свързани с бизнеси, които инвестират постоянно в подобряването на магазина, позиции, трафик, разработване на нови фичъри, и са на договор с фирми или човек, които си получава парите на дадена база.
 
Последно редактирано:
Аз само да вметна, че сериозни магазини с големи обороти ме работят с фрилансъри като поддържка. Тези, които минават по тази линия са някакви тънкажници, които научават по трудния начин, че това не е правилно. Един сериозен магазин, които разчита на него като приходи, има човек, който изцяло е ангажиран с магазина, който вдига постоянно тикети я джирата за проблеми, следи постоянно статистиката и много други ангажименти. Всичко друго е в доста непро категория. Или такива, които си правят нещата сами. А не ги намират, защото на клиента му е предложен съпорт на някаква месечна или почасова база, клиента казва "не, мерси, ще се оправям сам" и после да, не могат да го намерят фрилансъра, който му го е направил. Нормално, ти ще чакаш ли някой за нещо като няма нищо договорено след предаването на магазина. Аз на такива ситуации съм бил най-често свидетел. Другите ми примери са свързани с бизнеси, които инвестират постоянно в подобряването на магазина, позиции, трафик, разработване на нови фичъри, и са на договор с фирми или човек, които си получава парите на дадена база.
Съгласен, само дето full-time дев да откриеш ИЗВЪН селото София, си е почти невъзможна задача, дори да предлагаш и луди пари, home office, ненормирано работно време и всичките други глезотии на които са свикнали тия лигльовци.
 
Съгласен, само дето full-time дев да откриеш ИЗВЪН селото София, си е почти невъзможна задача, дори да предлагаш и луди пари, home office, ненормирано работно време и всичките други глезотии на които са свикнали тия лигльовци.
И такива има. Но рядкост са. На село, в една къща с добър интернет. Един приятел се изнесе в началото на пандемията така и си работи по проекти, които или му дават или си намира. Факт е, че ако искаш бизнеса ти да върви, ще си намериш подходящ екип за него. Свързано е с пари, но който знае как да ги изкарва ще успее да си нареди нещата.
 
И такива има. Но рядкост са. На село, в една къща с добър интернет. Един приятел се изнесе в началото на пандемията така и си работи по проекти, които или му дават или си намира. Факт е, че ако искаш бизнеса ти да върви, ще си намериш подходящ екип за него. Свързано е с пари, но който знае как да ги изкарва ще успее да си нареди нещата.
Да работиш "по проекти които или му дават или си намира" не ми звучи на фулл-тайм, а баш на фрийленщина? Нали тук говорим, че за сериозните бизнеси фрийленсърите не са опция.
 

Горе