търся програмист да има опит с опенкарт 3

БГ "бизнесмените" хем искат нещо, хем не им се плаща. Плащайте на тия малоумници дето събмитват по директории сайта ви за 50 кинта и бройте СЕО-то за готово. После ходете се оплаквайте, че SEO-тата били шарлатани, нищо не вършели, няма резултати и т.н. Не знам каква ви е заигравката с колегата, който предлага базова цена от 1500 лв, не следя редовно форума. Обаче цена от 1500 лв е напълно реална, за сериозни бизнеси, които търсят добри резултати. В случая може и при цена от 500-600 лв на месец да има сносни резултати, ако е само за BG.
Стандартът за "SEO услуги" тук, както винаги, се разминава със съвременните разбирания.

В днешно време трябва качествено съдържание и качествени линкове. И двете струват пари.

Събмит по директории и прочие техники отпреди 7-10 години в най-добрия случай биват игнорирани от Гугъл, а в по-лошия го провокират да маркира сайта ти като "спамерски" и ще има да почакаш за трафик.
 
Последно редактирано:
"малоумниците" дето събмитват ква вина имат като тея дет иска сео за 50 лв тва си заслужават с тея 50 лв линк ли да им купят или статия, няма как на лайнян сайт да се прави читаво сео, като им дадеш съвет ти казват аз имам 20 сайта разбирам от сео , той сайта осран вътре информацията стара пълен с грешки , после вика ама той не излиза напред , еми то не става само с off page.. ай поздрави
Според мен всеки пазар си има както дънно, което да се обира от някои бизнеси, така и средни нива, както и вече висини. Тези в дъното, както и на повърхността представят лист с таскове, които включват тази месечна такса. Или не бъркам? Но мисля, че не се. Също така е редно самия клиент да е наясно с това какви възможности има и къде се класира като тип ценови рейндж. Също така трябва да е наясно с това какво включва услугата, базови термини и какви резултати цели. От тук натам преценява. Няма смисъл да се хранят нито едната страна с 50 лева на месец, нито другата с по 2000 лева на месец. Просто са тотално различни услуги. Отделно, офертите идват на база задание от клиента.
 
за 5 долара от руски сайт , всичките модули може да свалиш и теми безплатно , този астронавт каде се намира , явно се учи от наса , снимкаб постинята и вече са оправдали 100те милярда за мисята до марс
Нали съзнаваш факта, че за тези 5$ сайта ти става донор и преносител на толкова интернет сифилис, колкото няма и в общежитията на студентски град. Не си вкарвайте атогол с тези тънки схеми
 
БГ "бизнесмените" хем искат нещо, хем не им се плаща. Плащайте на тия малоумници дето събмитват по директории сайта ви за 50 кинта и бройте СЕО-то за готово. После ходете се оплаквайте, че SEO-тата били шарлатани, нищо не вършели, няма резултати и т.н. Не знам каква ви е заигравката с колегата, който предлага базова цена от 1500 лв, не следя редовно форума. Обаче цена от 1500 лв е напълно реална, за сериозни бизнеси, които търсят добри резултати. В случая може и при цена от 500-600 лв на месец да има сносни резултати, ако е само за BG.

Привет, масово са такива, за 5 долара целият сайт се гради, както много пъти съм писал, евтиното излиза скъпо, който разбрал е разбрал, другите мажат и мизерстват. Щом чуя някой да прави SEO под 1500 лв ми е ясно какво е SEO.... на мен също не ми харесва но реално такива са цените, ферари за 5000 лв няма освен само волана, дори блъснато не струва толкова, тези дето ми пишат колко не разбрам ми е ясно колко те разбират.

Поздрави,
Станимир И
 
Отделно, офертите идват на база задание от клиента.
Клиентът иска "SEO на опенкарт магазин". На него не му е работа да знае какво включва, т.е. какво да пише в заданието. Това е работа на оптимизатора. Ако клиентът знаеше какво точно трябва да се направи, за какво аджеба му е оптимизатор? Най-малкото щеше да е конкретен в желанията си - "искам събмит едикъде си, едиколко си линка от сайтове с едикакви си параметри и т.н."

Всеки оптимизатор си пуска офертата и вече клиентът решава кое да избере - спам за 50 лв или реална полза за доста повече.

ПП: даже не съм в тая ниша и не знам що трябва да коментирам елементарни неща.
 
  • Like
Реакции: sim5
Ако ползваш модулите от руския сайт за 5 долара, мога да ти пожелая много късмет с класациите на магазина :), ще ти е нужен.
А ако и за seo ти се плащат 5-50 долара, направо го затваряй тоя бизнес, само ще се набуташ излишно.
пич плащам много повече но за свършена работа, незнам защо тук се правят на факири а нищо не разбират , само от 2 приказки знам кой е аматьор и кой не е, някой предлагат оферти без да задават първият въпрос, каде е проблема в сайта, дори досега никой не пита за домейна за да провери какво трява да се направи а директно бааам дай 1500лева дай 6000лева , ама пич , хората който знаят не мрънкат те си имат достатачно работа и не се занимават, тук има или хоби пичове или аматьори youtube студенти. сео-то е най големият трик , трява да даваш много пари а как ще си сигурне че щенти свършат работа , след това , ама , еми, ти си виновен,, не ми се занимава с аматьори , търся някой който разбира от опенкарт , някой който ми пишат дори не са яхнали тази платформа откакто всички са woocommerce или повечето
 
пич плащам много повече но за свършена работа, незнам защо тук се правят на факири а нищо не разбират , само от 2 приказки знам кой е аматьор и кой не е, някой предлагат оферти без да задават първият въпрос, каде е проблема в сайта, дори досега никой не пита за домейна за да провери какво трява да се направи а директно бааам дай 1500лева дай 6000лева , ама пич , хората който знаят не мрънкат те си имат достатачно работа и не се занимават, тук има или хоби пичове или аматьори youtube студенти. сео-то е най големият трик , трява да даваш много пари а как ще си сигурне че щенти свършат работа , след това , ама , еми, ти си виновен,, не ми се занимава с аматьори , търся някой който разбира от опенкарт , някой който ми пишат дори не са яхнали тази платформа откакто всички са woocommerce или повечето

Привет, нещо си се объркал, аз съм сериозен и се отнасям добре със теб, това че, ти си мислиш че, някой тук скача със цени си е твой проблем. Написах ти го като на приятел, явно си разбрал грешно, без пари няма как да правиш пари, колко пъти да го пиша, ако иска растеж той струва реално пари, никой не работи заради хубавите ти очи, аз не съм зъл нито алчен, просто ти казвам реалноста. Когато ходиш при адвокат и той ти каже 50 лв на въпрос, какво му казваш а аз за 5 лв ще намеря същите услуги..... Помисли малко със тази глава.


Поздрави,
Станимир И
 
Клиентът иска "SEO на опенкарт магазин". На него не му е работа да знае какво включва, т.е. какво да пише в заданието. Това е работа на оптимизатора. Ако клиентът знаеше какво точно трябва да се направи, за какво аджеба му е оптимизатор? Най-малкото щеше да е конкретен в желанията си - "искам събмит едикъде си, едиколко си линка от сайтове с едикакви си параметри и т.н."

Всеки оптимизатор си пуска офертата и вече клиентът решава кое да избере - спам за 50 лв или реална полза за доста повече.

ПП: даже не съм в тая ниша и не знам що трябва да коментирам елементарни неща.
Хм, не е ли редно да знае за какво иска да се позиционира, за какъв срок, ще получили някакъв одит. То все едно да вляза някъде и да искам кола. :) Ама синя ли, ама каква марка, ама седан ли. Стига бе, никой не отива при фирма само с "Искам оптимизация за магазина си" :) Поне не ми изглежда много добре.
 
Според мен всеки пазар си има както дънно, което да се обира от някои бизнеси, така и средни нива, както и вече висини. Тези в дъното, както и на повърхността представят лист с таскове, които включват тази месечна такса. Или не бъркам? Но мисля, че не се. Също така е редно самия клиент да е наясно с това какви възможности има и къде се класира като тип ценови рейндж. Също така трябва да е наясно с това какво включва услугата, базови термини и какви резултати цели. От тук натам преценява. Няма смисъл да се хранят нито едната страна с 50 лева на месец, нито другата с по 2000 лева на месец. Просто са тотално различни услуги. Отделно, офертите идват на база задание от клиента.
прав си ,
Привет, нещо си се объркал, аз съм сериозен и се отнасям добре със теб, това че, ти си мислиш че, някой тук скача със цени си е твой проблем. Написах ти го като на приятел, явно си разбрал грешно, без пари няма как да правиш пари, колко пъти да го пиша, ако иска растеж той струва реално пари, никой не работи заради хубавите ти очи, аз не съм зъл нито алчен, просто ти казвам реалноста. Когато ходиш при адвокат и той ти каже 50 лв на въпрос, какво му казваш а аз за 5 лв ще намеря същите услуги..... Помисли малко със тази глава.


Поздрави,
Станимир И
явно ти не ме разбираш, искам само да изясним нещо, и аз правя сайтове и разбирам от сео, може да съм на ниво начинаещ и точно там е връзката , нямам нищо против теб, но като отидеш на сервиз и кажеш на майстора абе колата има проблем и трака , а той директно ти казва еми ако искаш да спре да трака 1500 лв а ако искаш и меко да вози 6000 лв , какво ще ти е впачетлението, аз ще ти отговоря, познатата реплика "за блондинка ли ме имаш" , перятелю не искам да спорим вече по темата , просто твоят начин е неуспешен , и не вгражда доверие , аз имам 2 адвоката от който съм много доволен всеки от тях никога не ми е казал дай толкова пари , а разгледал случая и чак след 2 дена ти казва колко ще струва , и повярвай ми адвокати дето ти взимат по 50лв на въпрос бягай на далеч от тях , надявам се да сме си изгладили отношенята по темата , хибав ден от мен
 
Нали съзнаваш факта, че за тези 5$ сайта ти става донор и преносител на толкова интернет сифилис, колкото няма и в общежитията на студентски град. Не си вкарвайте атогол с тези тънки схеми
перятел има няколко познати руски сайтове , ти предлагат платените теми, модули срещу абонамент , нали се сещаш че ако има някаде добавен съмнителен скрипт , ще го намеря много лесно
 
....... , ще го намеря много лесно
Сериозно се съмнявам но не откривам смисъл да спорим. Дано да греша, но от историческа гледна точка, до сега не съм.
 
за 5 долара от руски сайт , всичките модули може да свалиш и теми безплатно , този астронавт каде се намира , явно се учи от наса , снимкаб постинята и вече са оправдали 100те милярда за мисята до марс
За 5 долара от руски сайт явно и сам можеш да си го направиш, но и резултатите ти ще бъдат от такъв порядък. Може да спестиш, но меже и на сериозен минус да излезеш. Едно е сигурно, добър резултат във времето, няма да получиш. Популяризиране и оптимизация на сайт не се получава за месец или два. Резултатите идват след 6-9 месеца упорита и последователна работа. Затова е токова важно в началото по какъв път ще тръгнеш, за да не се окаже след една година, че всички усилия и средства са били хвърлени на вятъра.
 
извенявам се на всички, явно грешката е била моя, не съм се изразил точно, смених темата, сеото остава като следваща стъпка
 
извенявам се на всички, явно грешката е била моя, не съм се изразил точно, смених темата, сеото остава като следваща стъпка
Няма какво да се извиняваш, супер тема заформи. :) Да си го кажем направо както си е. :)
Сериозно се съмнявам но не откривам смисъл да спорим. Дано да греша, но от историческа гледна точка, до сега не съм.
Време ти е за дарк уеба, брат. :) Какви неща сме намирали там, ама доста от тях са меко казани пробити, само софтчетата ставаха за нещо. Теми, модули, плъгини, все едно да си сложиш продупчен кондом и да хванеш полет за Тайланд. :)
 
Само не знам защо Джон още не е влязал тука да препоръча най-добрия Опенкарт програмист...
 
Само не знам защо Джон още не е влязал тука да препоръча най-добрия Опенкарт програмист...
Не знам. Тагнах го, сигурно още го твори. ;)
Защото той сам се е рекламирал преди да имам възможността да го тагна и промотириам аз.
Заминаха ми $0.05 от рекламен пост. :(
 
Не знам опенкарт под какъв лиценз е, нo ако е същото като WP, няма нищо странно сайтове хранилище за платени плъгини да позволяват достъп срещу месечен абонамент. Понеже сайтът е руски сигурно за това автоматично създава асоциация с нещо тип замунда, но в същото време може да си е напълно легално. При GNU лиценза, ако модифицираш оригиналния код (което на практика прави всеки плъгин) си задължен да предоставиш кода за свободен достъп. Т.е. вместо да даваш Х долара за плъгин, можеш просто да пишеш на автора и той е задължен да предостави кода на плъгина си. Не е задължен да предоставя поддръжка, както и разните графични елементи в темите също може да са защитени, ако предоставя някакво API на сървъра си също не е длъжен и не го да го опънсорсва, но кодът който модифицира WP (и OC съответно, ако лиценза им е подобен) трябва да е безплатен и наличен ако бъде поискан.

На практика нещата естествено не работят точно така, но пък има сайтове, които се занимават да събират от пиле мляко. Естествено, нищо не им пречи да си вкарват и разни буби, но с годините си има стабилни такива с изграден имидж. Ето пример за такъв сайт: https://www.gplvault.com/
 

Горе