уебмастръски чат - webmaster chat

Конкурентоспособност ин Булгаристания "Кът да булшит"!
Гледам по обява в freelance, дама с оферта за цялостно СЕО за 90 левака.....
Абе чудя се... ей така, как им излзиа сметката ?! Правят ли реално нещо за тези пари ?! Какво ?!
Разбирам че може би няма портфолио, разбирам и че е коРвид, но ..."Стига ве"! То това е направо.... е такива постоянно излизат и хората им се връзват, после идват прееВани и викат " Ми да ама той/тя/ТО ми го направи за толкоЗ пари".
 
Последно редактирано:
Конкурентоспособност ин Булгаристания "Кът да булшит"!
Гледам по обява в freelance, дама с оферта за цялостно СЕО за 90 левака.....
Абе чудя се... ей така, как им излзиа сметката ?! Правят ли реално нещо за тези пари ?! Какво ?!
Разбирам че може би няма портфолио, разбирам и че е коРвид, но ..."Стига ве"! То това е направо.... е такива постоянно излизат и хората им се връзват, после идват прееВани и викат " Ми да ама той/тя/ТО ми го направи за толкоЗ пари".
Хората не разбират от СЕО. Няма как да им се сърдиш, че смятат, че за такива пари може нещо да постигнат. Четат обещания и им се доверяват. Предвид колко е фрагментиран този пазар и как всеки втори човек и кучето му, ако не предлагат споделен хостинг, то значи предлагат СЕО, наистина не е много лесно да разбереш кой каква работа ще ти свърши и какво ще стане накрая. Всяка такава индустрия има едно неприятно задължение да обучава клиентите си какво да искат и търсят. Ако не го прави, а в БГ то не се прави по отношение на СЕО, никой никога няма да е лидер в тази ниша и всички винаги ще могат да твърдят, че и за 5 лв. може да стане. И ще има кой да вярва на това винаги.

Относно тия 90лв - дамата си прави пари от някакви хора и сигурно не прави нищо смислено. Това си е напълно ОК, защото ако някой иска да прави бизнес, би трябвало да си вземе консултант за нещатата, които не разбира. Тоя консултант после като каже нещо, а то не стане, си изяжда сам хонорара. А не да ходи, предприемача, и да се чуди как сам да прави СЕО, как да му излезе с 2лв по-евтино хостинга, как да мине тука или там на сиво/тъмно, как да не позлва СААС, щото можело с Уърдпресс по-евтино и тн. Каквито клиентите, такива и СЕО услугите.
 
Конкурентоспособност ин Булгаристания "Кът да булшит"!
Гледам по обява в freelance, дама с оферта за цялостно СЕО за 90 левака.....
Абе чудя се... ей така, как им излзиа сметката ?! Правят ли реално нещо за тези пари ?! Какво ?!
Разбирам че може би няма портфолио, разбирам и че е коРвид, но ..."Стига ве"! То това е направо.... е такива постоянно излизат и хората им се връзват, после идват прееВани и викат " Ми да ама той/тя/ТО ми го направи за толкоЗ пари".
Привет, специално за SEO и изработка на магазини от 90 лв за SEO и изработка на магазин за 500 лв, най-вероятно е без фактура всичко, живея в някое село или биват издържани, месечно тези хора им стигат 500 лв. Докато примерно хора като теб и мен, нещата стоят по-друг начин, а ако си реален професионалист, ще вземаш скъпо, защото един анализ и подготовка ти излиза 1 - 2 седмици, най-малко да таксуваш 50 лв на ден и пак 700 лв, всичко не излиза като сметки. Просто, масово такива фрийлансъри опита им и крайният резултат е колкото вземат, всеки ден отказваме проекти изработени за 600 лв, тръгваш да оправиш нещо и всичко вътре е тотален мазалак и провал, после обяснявай на този клиент, че реално магазин за 600 лв няма, това което е получил той не е точно магазин, този клиент остава осакатен с представа, че има работещи магазин за тази сума и ние прекъсваме работа, няма как да работиш с такива хора. Темата е дълга, същото е като Индия и Пакистан към тази сфера, филтрирай си клиентите и чиста работа, иначе само нерви и проблеми.

SEO месечно под 1000 лв не трябва да има, защото вече само един софтуер ти излизат $1300 - $1500 на година, след това копирайтинг услуги, контент услуги, контент анализ и още куп глупости се ангажират хора и време, тези хора имат семейства и зор ще работят за малко пари. Едно SEO се прави от поне 3-ма човека на един магазин, сега си представи какво SEO правя тези хора за 90 лв - 300 лв на месец и то един човек.

Поздрави,
Станимир И
 

Горе