ф-ри от юк онлайн търговци

valev

New Member
Здравейте!
Предполагам, че доста хора си пазаруват от големите онлайн магазин, но ме интересува конкретно, издават ли фактури? Правя си регистрация в голям онлайн магазин (мм директ, спортсдирект ...) и виждам полета само за физическо лице. Ако тръгна да препродавам стоки закупени от там, как да получа ф-ра?
 
Според мен, ако ще преподаваш стоки се водиш техен дилър, партньор или прекупвач, но определено не и клиент. Други отношения бихте имали, както е излишно да се споменава, че при количества ще имаш и различни цени на стоките. Тогава няма начин да не ти издадат валидна за ЕУ фактура, която да се приложи като разходна.
 
Според мен, ако ще преподаваш стоки се водиш техен дилър, партньор или прекупвач, но определено не и клиент. Други отношения бихте имали, както е излишно да се споменава, че при количества ще имаш и различни цени на стоките. Тогава няма начин да не ти издадат валидна за ЕУ фактура, която да се приложи като разходна.
Принципно си прав , но те трябва да знаят че искаш да си дилър. Не става с регистрация като физическо лице. Оттам нататък, следва едно налагане на ценови политики, мърчандайз, авторски права.... Голяма занимавка е освен това може просто да не те одобрят :)
 

Горе