хостинг и домейн

shelby

Member
Здравейте !
Имам един въпрос дали мога да си направя сам хостинга и домейна .
 
Хостинг - да.
Домейн - не.
п.с. За домейн имената отговаря организация - Icann, и те определят правилата на играта в тая област. Ако не ти се дават пари за хостинг и домейн и двете ги има тук там безплатни но въпроса пак е "на каква цена ?"
 
можеш да си направиш сам домейн, но той ще е физическия адрес на компютъра ти - ip адреса например 60.60.60.1 ....
 
Сметката за ток ще бъде по-висока от месечната такса за хостинг.
Да не говорим, че ще се зарежда ултра бавно сайта ти.

Напълно си прав но все пак си е подходящо за file storage и експерименти (инсталиране и разучаване на някой cms на пример)
 
Ами за тази цел става както пича по-горе ти обясни с IP адреса, който трябва да е реален физически, ако не е май не става.
Пускаш си localhost с примерно XAMP или както се казваше.
Ако не го обичаш това и не го харесаш сядаш да ровиш IIS и прочие в Control Panel-а, ако си с Windows.
Иначе Apacha-a. Дано някой ти обясни по-подробно, защото тия фатки рядко ги правя и забравям

с едини калпав хостинг от хостинг по левче на месец (лесно може да се сетиш къде в БГ :mad:) можеш да си го правиш същото без ядове (освен когато хоста е down)
:)
 
На теория можеш. На практика, няма смисъл. За да бъдеш акредитиран за регистрацията на домейн от ниво "нещо-си.com" като компания се плащат десетки хиляди долари... да кажем 50 - 60 хиляди.

За хостинг ти трябва сървър, който да е конфигуриран по определен начин. Което ще ти струва скъпо.
 
OK fcolor.bg, от няколко дена се каня да питам някой спец и ето, че ти ми падна на гюме, както се казва.
Обясни ми моля те, що за чудо е това http ://3519546176/ от тоя хост са изпращани фрауд мейли към потребители на epay.bg ? Няма suffix, ама си бачка?
Що за чудо е това, и как се е намърдало в Name сървърите ?
 
Последно редактирано от модератор:
Coolice видях че си редактирал, поста ми за мъртъв линк. Линка, че е кофти кофти е, ама поне при мен си зарежда. Ако на никой друг не му отваря май трябва да си погледна hosts файла.
hosts ми е чист, с прокси и opendns продължава да си се зарежда.
Някой има ли представа що за чудо е това?
 
Последно редактирано:
Coolice видях че си редактирал, поста ми за мъртъв линк. Линка, че е кофти кофти е, ама поне при мен си зарежда. Ако на никой друг не му отваря май трябва да си погледна hosts файла.
hosts ми е чист, с прокси и opendns продължава да си се зарежда.
Някой има ли представа що за чудо е това?
и при мен се отваря това чудо :shock:
 
От: Re: хостинг и домейн

Хостинг - да.
Домейн - не.
п.с. За домейн имената отговаря организация - Icann, и те определят правилата на играта в тая област. Ако не ти се дават пари за хостинг и домейн и двете ги има тук там безплатни но въпроса пак е "на каква цена ?"

Ми на ниска цена. Ако е чуждестранна фирмата. Има една дето предлага 350 Гб пространство, с поддръжка на всички езици и бд, неограничен трафик ... 7 долара на месец...
 

Горе