• „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители. •

От: • „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители. •

Проблемът не е, че тези вериги печелят за сметка на БГ производителите, защото е нормално всяка компания да гони печалбата си. Тях не ги интересува какво продават, а гледат по какъв начин ще печелят повече. Проблемът идва от това, че българската държава действа против собствените си интереси и се самозакопава, като позволява на други да я използват.
 
От: • „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители. •

Аз имам едно чувство, че сега държат цените ниски чрез изнудване на бг производителите за да могат да заграбят по-голям пазарен дял. После като изпофалират дребните търговци ще си спретнат едно картелче(може и сега да са) и ще почнат да надуват цените. Ще си поръчваме хляб онлайн заедно с маратонките от Англия за по-евтино. :D
 
От: От: • „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители. •

Аз имам едно чувство, че сега държат цените ниски чрез изнудване на бг производителите за да могат да заграбят по-голям пазарен дял. После като изпофалират дребните търговци ще си спретнат едно картелче(може и сега да са) и ще почнат да надуват цените. Ще си поръчваме хляб онлайн заедно с маратонките от Англия за по-евтино. :D

Еми нека вдигнат тогава цената, тогава Вискяра ще продава яко домати - смятам, че знаете високата цена дава стимули на производителите да произвеждат повече.
 
От: • „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители. •

Я си умрем да пазарувам пласмасови зеленчуци от там или водни пилета, изскуствени храни, стабилизатори. Ходя по пазари, слушам там Азис и го правя често. И не ме е срам. :) За веригите имам специално мнение, но ще го спестя това. Само като им гледам рекламите по телевизията ми става ясно за каква идиотщина говорим.
 
От: • „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители. •

"На крива ракета космоса и пречи"
 
От: От: • „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители. •

Аз имам едно чувство, че сега държат цените ниски чрез изнудване на бг производителите за да могат да заграбят по-голям пазарен дял. После като изпофалират дребните търговци ще си спретнат едно картелче(може и сега да са) и ще почнат да надуват цените. Ще си поръчваме хляб онлайн заедно с маратонките от Англия за по-евтино. :D
Това не е твое чувство, то си е факт и не е тайна за никого, че е така. Има много производители на различни стоки, които вече са фалирали заради хипермаркетите. Просто няма как нашето производство сега да е конкурентно на немското примерно. За да е ефективно са нужни инвестиции в съвременна техника и ноухау. За да има инвестиции фирмите трябва да вземат кредити. Върху кредитите има лихви. Ха сега вижте какви са лихвите по инвестиционните кредити в Германия и какви са у нас. При тази икономическа обстановка нашето производство никога няма да бъде конкурентно на това в старите членки на ЕС.
 
От: • „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители. •

Мани ги банките и лихвите, и европроектите са едни. :) Няма как да сме на нивото, тук съм много съгласен с Тест.

Чудя се дали ще има новина или репортаж за това по родните медии, при положение, че нон стоп се въртят реклами за евтините им краставици, пилета и други подобни тъпотии. Кративност, нулева. ;)
 
От: От: • „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители. •

Еми нека вдигнат тогава цената, тогава Вискяра ще продава яко домати - смятам, че знаете високата цена дава стимули на производителите да произвеждат повече.

По принцип ще продава ама ако му позволят, държавата взела кинти от големите вериги може бюрократично да го спъне както си иска ида му направи живота черен. Не само държавата и разни мутри може да не му дадат. Ако бяхме нормална държава в този случай щеше да се появи някой, който да продава по-евтино и да смъкне цената, но понеже не сме ме съмнява. Примерно миналата година по това време като бяха яйцата едни от най-скъпите в ЕС можеше някой да внесе ама никой не посмя щото не му се умирисват канавките.:D

Тука да видите, че съм безпристрастен ще напомня, че другаря Бойко се намеси като заплаши производителите на яйца, че няма да видят субсидии и те се кротнаха. Това го одобрявам. :)

Това не е твое чувство, то си е факт и не е тайна за никого, че е така. Има много производители на различни стоки, които вече са фалирали заради хипермаркетите. Просто няма как нашето производство сега да е конкурентно на немското примерно. За да е ефективно са нужни инвестиции в съвременна техника и ноухау. За да има инвестиции фирмите трябва да вземат кредити. Върху кредитите има лихви. Ха сега вижте какви са лихвите по инвестиционните кредити в Германия и какви са у нас. При тази икономическа обстановка нашето производство никога няма да бъде конкурентно на това в старите членки на ЕС.

Съгласен съм, но има и друго дори и да искаш да произвеждаш нещо ти трябват суровини. Ние като не произвеждаме нищо от де да се вземат - трябва да внасяш и съвсем ставаме неконкурентни.
 
Последно редактирано:
От: • „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители. •

@Гангстер, така е като имаме държава, която си отглежда монополи :) Десетки, ако не стотици пъти съм писал пътя е един и само чрез пазар, конкуренция и производство, ама не е за всеки, та и затова се чака на държавна хранилка!
 
От: От: От: • „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители

Съгласен съм, но има и друго дори и да искаш да произвеждаш нещо ти трябват суровини. Ние като не произвеждаме нищо от де да се вземат - трябва да внасяш и съвсем ставаме неконкурентни.
Няма и да започнем да произвеждаме по причините, които написах по-горе. Ако имаше кредити с нормални лихви щяхме да правим всичко. Ресурсите на България са огромни, но няма как да се оползотворят без инвестиции и капитали. Бързам да уточня, че правенето на нови магазини и приватизирането на последните останали държавни предприятия не е инвестиция, а разграбване. Инвестиране е да дойдеш от чужбина и да направиш завод, който произвежда нещо на голо поле. Всичко друго е имитация на дейност и кражба на последните ни останали блага. Точно затова немските вериги магазини, чешкото ЕРП, руският Лукойл и т.н. не вкарват пари в България, а обратното - източват ни и последните капки кръв.
 
От: • „Била”, „Лидъл”, „Карфур” и „Кауфланд” убиват българските производители. •

Източването става благодарение на милите управляващи, мутрите и големите компании. Живеем в много материален и нечовечен свят и това, което наблюдаваме е нещо нормално в наши дни. Лошото е, че все се отлага апокалипсиса, за да рестартира човечеството. Щом едно общество стигне до момента, в който оценява нещо материално по-скъпо от човечното, значи не трябва да съществува. Просто губи смисъл да се ражда следващия, за да живее по този начин.

Иначе всичките са лайнари и гледам да не стъпвам там. Ходя си по пазари, локални магазини и специализирани такива. Грам не се бутам с другите овце. Шибани монополи. Скапани продажници. Държавата на мутрите - Мутреландия, мястото, на което ще ви изнесат с парцалите. Но щом Бойко е закал, че ще има, то то ще има. За едни лапачка, за други работа, за трети - мизерийка.
 

Горе