0.01-0.03 от ФБ реклaмa

tedkata_m

Well-Known Member
Някой постигa ли 0.01-0.03 долaрa CPC или CPM при фейсбук реклaмaтa? По-скоро ме интересувa зa aнглоезичен сaйт.
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

Това и за бг аудитория не може да се постигне. Преди 2 години се постигаха такива цени, но сега ...
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

За България може, дори и по-евтино, ако рекламираш нещо интересно. За реклами към сащ/англия/канада нещата са по-различни... мнооого по-различни :D .
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

Четох, че aко тествaш няколко кaмпaнии, някоя от тях може дa се окaже печелившa.
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

За България може, дори и по-евтино, ако рекламираш нещо интересно. За реклами към сащ/англия/канада нещата са по-различни... мнооого по-различни :D .

Дай някакъв по-конкретен пример за БГ.
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

Има специални програми, които се заплащат и правят супер таргитирани кампании за супер ниски цени. ;)
За съжаление и аз не им знам имената...
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

Четох, че aко тествaш няколко кaмпaнии, някоя от тях може дa се окaже печелившa.

Стига бе! :-o

Такива цени няма как да получиш, може и да има как, но евтиното не винаги означава качествено.

50 цента на клик плащам средно аз, така че горе долу и ти толкова ще плащаш вече зависимост от нишата и таргета. Иначе да, всичо е тестване, трябва просто да го направиш и да тестваш умно, недей почва с 100$ на ден като бюджет, защото първата ти кампания най-вероятно ще е губеща.

Но дори да направиш печеливша кампания, трябва да знаеш как да скейлваш. Мързи ме сега да пиша сутринта, накратно недей скейлва като просто наливаш пари в печелившата кампания. А направи още 10 кампании, които са почти същите и променяй само 1-2 елемента. Така мнозинството от кампаниите ще са печеливши, тъй като работиш на базата на печеливша кампания, ще имаш няколко губещи също. Но ще събереш много важна информация за това, какво се случва като промениш това онова и най-важното, кампаниите ти няма да "умират" лесно.

Иначе гледах една статистика наскоро за CTR rate по света, не помня България точно на кое място беше, но беше топ 3 в ЕС и в топ 5 в света, демек българите бая си кликат на реклами. Ако имаш евтин продукт, с тези евтини цени, може да печелиш дори като таргетираш за българите, но в нашия пазар лошото е, че няма много пари, дори да имаш печеливша кампания, колкото и пари да буташ ме съмнява да отиде на повече от 250-500 лева на ден, но не знам, може и да греша за българския пазар, абе трябва да се тества.

@uriel няма такива екстри, дори да е имало, когато 100 души платят за тези "специални програми" и те ще почнат да вдигат цената по между си и пак няма да са супер ниските цени.

Като цяло не бива да се притеснявате толкова за цената която плащате на клик, трябва да се притеснявате колко качествен е клика и колко пари ви носи тоя клик. Аз нямам нищо против да плащам 5$ на клик, ако 1 клик ми носи 20$. Даже при EPC от 20$, бих платил и 19$, защото печеля и ще се възползвам докато съм на плюс. Разбира се, същевременно скъпата цена не означава качествени кликове, аз съм рекламирал в BHW форума, скъпо е, а трафика е боклук, хората там нещо не им се купува. Същевременно съм рекламирал в WF, пак е скъпо, но там купуват.
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

Ако целта ти е да привлечеш просто хора, които да влязат в сайта и да го затворят веднага след това е възможно.
Ако целта са ти деца на възраст от 13 до 18 години да възможно е.

Но ако търсиш качествена аудитория, която да ти свърши работа, то тогава няма как да докараш такава цена дори в България.
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

това е онлайн магазин за gsm аксесоари аудиторията ми на рекламата е от 18-37 години само жени преди нова година ми даваше по 2-3 цента на клик сега след нова година почна да ми дава по 1 цент на клик доволен съм от рекламата защото има добри поръчки
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

и другото което е таргетирам аудиторията по мобилно устройство хората които ползват iPhone 4/4s 5/5s 5c 6/6+ все пак продавам аксесоари за тези модели телефони и рекламите излизат на тях хората с тези устойства
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

Аз съм не мога да го постигна. Опитвал съм, но Фейсбук не е благосклонен към мен. хах
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

Цената на клик зависи от гъстотата на рекламодателите и някои други субективни фактори. Днес може да е 1 цент, след 5 дена може да е 10 цента. Средна стойност 1 цент за по-дълъг период е фантастика, 2-3 цента е постижимо, но 1 цент не. Явка, я кажи задържа ли единия цент или се вдигна?
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

1 цент се задържа 3 дни след това го вдигна на 2 цента. Принципно винаги ми дава 2-3 цента на клик, но сега просто се изненадах защото досега 1 цент не бях получавал и се зарадвах доста 3 дни бях доста доволен от рекламата
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

А колко плащате за лайкване на страницата Ви във фейсбук ? При мен минималното ми излиза ,че е 0,09$.
 
От: 0.01-0.03 от ФБ реклaмa

Значи сложих го на 0,01$ за харесване (просто пробвам) , но ми изписва преди да го запаметя това "Try a bid of $0,08 for a better chance of reaching your target audience." Това значи ли ,че със сигурност трябва да го направя 0,08$ на харесване? Или мога да си карам с по-малко.
 

Горе