1 общ или наколко отделни ?

warnmap

New Member
Здравейте!

След 1 година мъдрене преди 2 минути ме ослепи идеята,няма да е кой-знае какво но съм убеден че ще има трафик от момента в който го пусна онлайн животното.: eхх колко е готино това чувство :D

Както и да е,през тази една година само четох постове и теми,главно seo,почнах и една от мъдрите книги(seo) но не стигнах и до половината и спрях поради липса на време.2 месеца се езмъчих и с е-shop на opencart но,ми писна и то отпадна.Проблема който ме дразнеше и не можах да се разправям цяла вечност беше още докато правех категориите и ми зареждеше страницата буквално по 30-40-90 секунди:),няколко пъти увеличавах времето щото ми вадеше грешки и накрая го зарязах :oops:
Това ми е опита so far

Новата идея сега се чудя над няколко проблема:twisted: :
Много проблемни
1.Хората сами ли да си пуликуват съдържанието или да изисквам да ми пращат всичко на е-mail и аз да го качвам на сайта? да кажем,че времето за сега не е толкова важно :roll:
2.Кое е по-добре,един сайт или няколко свързани от гледна точка на сео?
Не толкова проблемни:
3.Платформа? Намразих opencart ,но може би исках невъзможното от нея,така че дайте едно мнение моля.Чудя се м-у openc. wordpress,joomla.

За сега е това,
Благодаря предварително!
 
От: 1 общ или наколко отделни ?

Не разбрах много какъв сайт точно искаш да пускаш?
 
От: 1 общ или наколко отделни ?

за обяви да кажем,в началото,но след това имам идеи и за продажба на собствени дрехи може би,а още по-нататък и форум.Ако това помага повече:ще е предназначено към определена група от хора.
и Още един важен въпрос. Към кое е по-добре да се насоча за монетизацията от трафика: (тези са само за които съм чувал до сега,ако има нещо др. моля добавйте..)
1.Afilate
2.Да чакам някой да поиска да рекламира в сайта
3.От продажба на мои продукти
( това са ако приемем,че всичко е на 1 платформа всичкото
 
От: 1 общ или наколко отделни ?

1.Хората сами ли да си пуликуват съдържанието или да изисквам да ми пращат всичко на е-mail и аз да го качвам на сайта? да кажем,че времето за сега не е толкова важно

Ами според-зависи. По принцип винаги е по-добре сами да си публикуват. По-удобно е и за теб, и за хората. Аз като юзър, примерно не бих се навила, ако имам мерак да пиша текстове за сайт, да ги пращам по имейл, па я получа отговор, я не....

Така, че според мен е по-добре сами да могат да публикуват и да са видели, че е публикувано - естествено като администрира де...

2.Кое е по-добре,един сайт или няколко свързани от гледна точка на сео?

Гради тематични линкове - може по 1 на ден, но ако е тематичен - той е ценен.
Наблягай на социалките.
Накарай хората да бъдат активни и в сайта, и във фейса и другите социалки, споделяйки линкове към твоя сайт.

3.Платформа? Намразих opencart ,но може би исках невъзможното от нея,така че дайте едно мнение моля.Чудя се м-у openc. wordpress,joomla.

Wordpress е по-добрия вариант (поне за мен). Не стига, че е лесна за работа, ами Google я тачи (въпреки, че това е доста относително). Обаче, ако ще правиш магазин с много артикули, може да пробваш magento или някоя друга cms, а Wordpress да създадеш като блог към основния сайт?

Иначе, ако смяташ да монетизираш не чрез е-магазин, а другите варианти - значи определено Wordpress. :)

и Още един важен въпрос. Към кое е по-добре да се насоча за монетизацията от трафика: (тези са само за които съм чувал до сега,ако има нещо др. моля добавйте..)
1.Afilate
2.Да чакам някой да поиска да рекламира в сайта
3.От продажба на мои продукти
( това са ако приемем,че всичко е на 1 платформа всичкото

Лично според мен, най-добрия вариант е да предлагаш директна реклама (ако има рекламодатели за съответната ниша), само че цената да е или на импресии, или твърда цена (примерно 200лв на месец за банер ей тука).

Докато няма рекламодатели, може да поставяш и афилиейт банери - също са печеливши (в зависимост от нишата).

А продажбата на твои продукти - какво пречи да я съчетаеш с афилиейт или продажба на директна реклама?

Ето така ще печелиш от две неща.

П.П.: Между другото, Блинки е спец по афилиейта и "печалбите" от сайтове, така че той по-добре от мен може да ти разясни за методите, за монетизация.

Поздрави и успех в начинанието. :)
 
От: 1 общ или наколко отделни ?

ок да бъде wordpress
трудно ми е да обясня колко ще е тематичен:) В смисъл,за сега искам да има обяви за използвани неща,които да мисля,че е по-добре всеки да си ги добавя директно. Кой ще искочи сега да обясни как мога да го направя това,предполагам с extension ама не съм сигорен,някой ако знае ще се радвам да сподели ако не ще си потърся сам..:oops:
По-нататък искам да има и категория за дрехи (нови) които да се ги продавам аз ..
Социалките нз ,тя от там идва идеята..че социалките не са толкова удобни спец.за това ,може би само за fan p. не съм сигорен.
И евентуално форум накрая..
 
От: 1 общ или наколко отделни ?

ок да бъде wordpress
трудно ми е да обясня колко ще е тематичен:) В смисъл,за сега искам да има обяви за използвани неща,които да мисля,че е по-добре всеки да си ги добавя директно. Кой ще искочи сега да обясни как мога да го направя това,предполагам с extension ама не съм сигорен,някой ако знае ще се радвам да сподели ако не ще си потърся сам..:oops:
По-нататък искам да има и категория за дрехи (нови) които да се ги продавам аз ..
Социалките нз ,тя от там идва идеята..че социалките не са толкова удобни спец.за това ,може би само за fan p. не съм сигорен.
И евентуално форум накрая..

Ами, за "добавянето", има си такива плъгини - виж сайта ми от подписа - там е с плъгин (Мрежо). Иначе, понеже ще са обяви, мисля, че е по-добре да е такава тема. Има много теми в интернет - естествено, най-хубавите са платени, но пък не са много скъпи и мисля, че си заслужава.

А за категорията, пак не мисля, че ще ти е проблем. После може да използваш плъгин за e-shop (мисля, че има такива) и така ще се получи хем мини-магазин за дрехи, хем сайт аз обяви 2 в 1...
 
От: 1 общ или наколко отделни ?

точно това искам да стане + форум накрая..

Идеале. Има buddypress форум за wordpress. Може да се вгради и phpbb към wordpress - в смисъл има си такъв плъгин. Всъщност има плъгини и за други WP плъгини, които да се "нагодят" към сайта. Обаче моя съвет (непоискан) е да си инсталнеш един phpbb - поне е фрий. А пък, ако можеш да си позволиш - вземи си един IPB или vbulletin - те са платени и малко скъпи, но пък си струва. Така, че препоръчаката ми за форум е една от трите cms-ки. Пък мооже и SMF, въпреки, че нямам много наблюдения относно SMF-то. :)
 
От: 1 общ или наколко отделни ?

Благодаря ти за всички съвети, ще се ръководя от всеки един.За форума щом си заслужава ще прочета още малко и ще взема платен,искам всичко да е у ред.:clap:

Сега мисля,че е време да се захващам :twisted:
 
От: 1 общ или наколко отделни ?

Благодаря ти за всички съвети, ще се ръководя от всеки един.За форума щом си заслужава ще прочета още малко и ще взема платен,искам всичко да е у ред.:clap:

Сега мисля,че е време да се захващам :twisted:

Моля.

За форума - нямам опит като "уебмастър", но от впечатленията ми като потребител, тези 3-те системи най-грабват окото.

Успех.
 

Горе