1

Re: Въпрос

BizKonsult каза:
Здравейте имам следният въпрос - колко е препоръчително да бъде обема на една страница за да се индексира добре от гутъл? Ето в случая моя сайт има добри позиции по търсене на бизнес консултации и финансови конултации (които не са големи по обем) но при търсене по счетоводни конултации (която е по голяма като обем) имам лоше резултати.Има ли някакъв оптимален вариант на обем? И тъй като информацията трябва да бъде показана в този си обем ,какво бихте ме посъветвали , да направя препратки ли? Но според мен това би затруднило посетителите на сайта ми да получат търсена информация?

Здравей,

Да видим какво казва Гугъл по темата: "Make pages for users, not for search engines. Don't deceive your users or present different content to search engines than you display to users, which is commonly referred to as "cloaking."
Така че не насилвай нещата. Прави си странинците удобни за поптребителите и не мисли за Гугъл. Нещата сами ще си дойдат по местата
 
Здравей и добре дошъл тук. Еми незнам какво точно имаш предвид за тежеста на обема на една страница, но се надявам да ти помогна с отговора че бота чете от лява надясно страницата. А това къде ще се намира обема си е предпочитание на оптимизатора, единственото, с което не трябва да прекалява е изходящите линкове на страницата, преди да е стигнало да самият обем.

Както каза E-Business, цели се в потребителските отзиви, другото ще си пастне от самосебе си и малко трикчета.:) успехи. :wink:
 
Blinky каза:
Здравей и добре дошъл тук. Еми незнам какво точно имаш предвид за тежеста на обема на една страница, но се надявам да ти помогна с отговора че бота чете от лява надясно страницата. А това къде ще се намира обема си е предпочитание на оптимизатора, единственото, с което не трябва да прекалява е изходящите линкове на страницата, преди да е стигнало да самият обем.

Както каза E-Business, цели се в потребителските отзиви, другото ще си пастне от самосебе си и малко трикчета.:) успехи. :wink:

Под обем той най вероятно има впредвид количество на текста. най вероятно страницата предполага по малко текст и той се притеснява дали малкото текст не влияе на търсачката. Ама по добре малко текс- но качествен, от колкото излишно разтягане на локуми
 
BizKonsult каза:
Благодаря ви за отговорите , тъй като съм финансист по образование тоест нямах никакви познания по оптимизация преди да почна да правя сайтовете си и да убедя гугъл :lol: да ги харесва , чета всичко до което попадна в тази област и това за обема го прочетох в статия. И наистина установявам ,че страници с малко обеме се котират добре .Не зная при мен какъв е проблема но при търсене по думи - счетоводни консултации , счетоводни услуги , счетоводен договор сайта ми излизаше на четвърта страница на резултатите на гугъл , въвеждах промени в регистрациите на сайтовете си ,които целяха да включа повече повториния на счетоводни , но положението стана по зле сега сайта не го намирам в резултатите дори и до 5 стр. След 5 страница не съм търсила - че кой чете резултатите след 3 страница :lol:

Не включвай умишлено повече повторения. Много хубаво не е на хубаво. Гугъл до определен процент наситеност на ключовата ти дума е доволен. От Един процент нагоре (16-17%) вече почва да си мисли че умишлено повтаряш думата за да го лъжеш и става по лошо. А иначе за позициите които заемаш - това е динамичен процес и задържането на добри позиции е в резултат на непрекъсната работа. Не забравяй че конкуренцията и тя не спи. Трябва повечко да почетеш по темата
 
BizKonsult каза:
Зная имам доста добри резултати по търсене за бизнес консултации виж тук но не мога да разбера какъв е проблема при търсене за счетоводни консултации.
Това е сайта ми - БизКонсулт

Ами погледнах. Най -малкото - грешни са ти всички мета тагове. И Title и Description и Keywords
 
Re: Въпрос

BizKonsult каза:
Здравейте имам следният въпрос - колко е препоръчително да бъде обема на една страница за да се индексира добре от гутъл?



Гледай да не надвишаваш 1 MB. Преди околко 4 месеца в някой от форумите спорих с някой за максималния индексируем обем на една страница и след тестове излезе някъде околко 1MB и нещо. Сега надали се е променило много, ако се е променило ръста е нагоре, а много ме съмнява да надвишиш 1 MB ;)

Както каза E-Business оправи си title-тата и description-а, с meta keywords може да не се занимаваш, аз за мен съм си доказал че нямат значение. Ако не можеш да се справиш винаги може да се обърнеш към някой от колегите във форума или към нас (www.websolbg.com)
 
мдам говори с тях и им кажи да си преработят CMS така че keywords i description на всяка страница да може да се правят различни (например на страницата за офис мебели да ползваш киурди за мебели)... а не да са еднакви за всички страници от сайта
 
Re: Колко да е обема на една страница за да се индексира доб

BizKonsult каза:
Здравейте имам следният въпрос - колко е препоръчително да бъде обема на една страница за да се индексира добре от гутъл? Ето в случая моя сайт има добри позиции по търсене на бизнес консултации и финансови конултации (които не са големи по обем) но при търсене по счетоводни конултации (която е по голяма като обем) имам лоше резултати.Има ли някакъв оптимален вариант на обем? И тъй като информацията трябва да бъде показана в този си обем ,какво бихте ме посъветвали , да направя препратки ли? Но според мен това би затруднило посетителите на сайта ми да получат търсена информация?

Без да искам да те обидя, но никога не бих купил нещо от толкова грозен сайт. Неприятни цветове, най-различни шрифтове, ужас. Вземи прочети една книга за дизайн, ако нямаш, пиши, ще ти пратя.
 
BizKonsult здрасти,

Кое те подтикна да предлагаш едновременно бизнес консултации и мебели в един сайт? Липсата на пиксели или липсата на подходящ безплатен хостинг?

И да те питам по бизнеса малко - един съсед ми иска пари назаем, ама за пръв път го видях така - беше със скъсани обувки и мръсно яке, притеснявам се, че може да не ми ги върне, дали съм прав?
 
Re: Колко да е обема на една страница за да се индексира доб

BizKonsult каза:
Здравейте имам следният въпрос - колко е препоръчително да бъде обема на една страница за да се индексира добре от гутъл? Ето в случая моя сайт има добри позиции по търсене на бизнес консултации и финансови конултации (които не са големи по обем) но при търсене по счетоводни конултации (която е по голяма като обем) имам лоше резултати.Има ли някакъв оптимален вариант на обем? И тъй като информацията трябва да бъде показана в този си обем ,какво бихте ме посъветвали , да направя препратки ли? Но според мен това би затруднило посетителите на сайта ми да получат търсена информация?

Около 350 думи качествено съдържание.
 

Горе