10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

От: От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

@voic4e, лично ще се заема, ако искаш, да ти помогна със старта в това. Имаш го от мен. :)

Мерси, Blinky! :) Не, нямам нужда от помощ, а може би по-скоро да видя как някой пренаписва една статия :D Щото явно аз тук допускам голямата грешка - не я "пренаписвам", ами направо съчинявам нова статия на базата на това, което съм научил от други статии.


Идеята да направя афилиейт сайт/блог или каквото е там, е добра, ще помисля. Засега няма да се захващам, защото в момента освен задачката от теб, имам още една малко големичка, за която знаеш и имам да правя един сайт за мен, който отлагам. Имах желание да го пусна за 14-и февруари, но не можах да отделя време за него. А имам и доста неща за правене по електрониките, но те ще почакат още - реда им е след задачките тук, като изкарам някой лев (надявам се).


Та ако скоро реша да се занимавам с афилиейт маркетинг, може да платя на някой да пренапише няколко статии "пред мен", за да видя как става :D


Още веднъж мерси! :)
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Брей Блинки да те водим на щат на някой голяма западна фирма в Сейлс отдела, така си го написал че и на мен ми се прищя, ама добре че знам за какво иде реч :D
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Няма проблем, знаеш, че тук може да разчиташ на нас. Отдели си по 1 час на ден, така ще започнеш бавно. Няма значение как движиш, важно е старта да е на лице. Другото ще се наваксва в движение. Пренаписването не е сложно, но ако питаш мен - направо си поръчай хубави уникални или храни някой да превежда. ;) Не са те най-големия проблем. Важното е да дадеш старт. ;) Пък и ти ги пиши, а някой ще ги превежда. Ако е за тематиката, в която се развиваш де. ;)
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Реално вие с партньора ти искате dropship бизнес, който да продава и доставя от склад стоката, което не е никак зле като идея, даже е супер. Но в с малки автоматизации и програми ще можете да влезете в графата affiliate program, а ако успеете да имате и 2nd tier, ще сте много вървежни. Автоматично ще ви се гради реферал дървото.

Но зависи към кой модел сте се ориентирали. Има разлика между двете; dropshipping и affiliate program. И двете са идеални за описаният от вас случай. Ако има въпроси, питайте по темата тук. ;)


Ако не те затруднявам би ли обяснил какво имаш предвит под " афтоматизация и програми " и как можем да постигнем тиер 2 / някакви насоки /

Поздрави
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

Еми в общи линии казано (на по-обикновен език) - упростенно управление и лесни процеси, чрез софтуери, програми и хора, но не много. Може да постигнете 2nd tier като направите добро разписване на сметките и добри настройки на самият афф. скрипт, който ще управлява всички процеси свързани с програмата. ;)
 
От: 10-те топ причини да станете Affiliate Marketer!

За по темата искам да добавя нещо друго:

Не знам защо някои хора са безразлични, да не кажа негативно настроени, когато става дума за афилиейт програми и маркетинг. Едни смятат, че е трудно и неблагодарно начинание, други мислят, че няма да пожънат успех и не намират стимул даже да започнат, камо ли да развият някой афилиейт сайт и/или блог до първа продажба.

Едно е факт – като всеки друг начин за монетиризиране на сайт и този не е нито по-лош, нито по-неблагодарен. Просто е един от всичките, а в последно време може би и доста предпочитан. Примерите, които дадох в горния си пост са само част от общата картинка. Всеки дръзнал да предприеме този път, обикновено стига там където иска. Някои с големи надежди и планове достигат месечни доходи от порядъка на 2-3К и много по-нагоре, а други с по-малки – до такива печалби, колкото да запълнят бюджетни дупки или да покрият определени разходи. Въпросът тук винаги е бил “какво искам аз?”. В отговорът се крият множество елементи, съставящи плана, стратегията и подхода, по който би могло да се действа до стигане на крайната цел.

Много примери има в тази сфера за добре изградени бизнеси на база афилиейт програмите. И не е необходимо да се отказват хората, защото уж “нишата била препълнена”. Ако всеки е на това мнение то в момента щяхме са сме си с великата социална мрежа MySpace, а Макр щеше да си цикли на някое работно място в USA. Да, хубаво е да си от първенците на пазара. Факт. Но когато не може, просто не може. Много новодошли в някоя ниши пак са са откъсвали пазарен дял, независимо колко са малки, млади и тепърва започващи.

В моята практика съм виждал адски кофти сайтове, спам истории, сайтове и блогове безплатни тамплейти (от автори или програми), провесионални, тясно специализирани, информационни и какви ли още не, използвайки този метод за печелене – affiliate marketing. Това и бе общото между тях. Видът им можеше да е различен, всеки да имаше различна стратегия за набиране на трафик, но общото беше, че всеки един от тях продаващи афилиейт продукти. Добре или не, те се справят по свой си уникален и изпитан начин.
 

Горе