101 начина да вбесите уеб програмистите

nortrant

Well-Known Member
101 начина да вбесите уеб програмистите

:lol:

3. Може ли да ми програмирате нов адрес на сайта – този е прекалено труден и хората не могат да го запомнят?

4. Възможно ли е сайта да има втори, по-тъмен дизайн, и да се програмира така, че когато се гледа на по-светъл монитор дизайна да се сменя с тъмния вариант?

39. Ако проведете кратко обучение дали жена ми няма да се справи с поддръжката на сайта?

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Не е нужно да си интелигентен, за да вбесиш програмист. Даже напротив... :D
Интересното е, че голяма част от клиентите гледат на програмиста или като на златната рибка, изпълняваща им желания, или като на някой западнал пич, който им е длъжен по някакъв начин.
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Ако знаеш какви неща съм чувал аз...

"Може ли да направим малко оптимизацийка на картинките на сайта? Малко по шарени да са, раздвижени, телефони да вкараме повечко?" - това от човек който е чувал нещо за СЕО и оптимизации на сайтове
Той: "Дай да вкараме още два глобулски телефона." Аз: "За какво са ти? Имаш един глобулски, м-телски, виваком и стационарен, сам си кой ще вдига?" Той: "Абе звънят на всичките" :lol:
Той: "Има някакъв проблем с регистрациите в сайта" Аз: "Защо си мислиш, че има проблем?" Той: "От доста време никой не се е регистрирал, много спаднаха новите потребители"
Той: "Пак имам вирус в сайта, не може ли да се направи да не хваща вируси?" Аз: "Спри да си помниш паролите във firefox-a! Няма откъде да дойдат тези вируси освен от твоя компютър!" Той: "Не може ли да сложим аваст на хостинга?"

ПП: Това са реални истории, имам още доста, ама това са най-бисерните в съзнанието ми. :lol: Затова не ми се занимава с тъпи клиенти, или приятели дето си мислят че като ме черпят една бира и после могат да ме дупят до припадък.


Сетих се за още нещо:
Той: "Дай да сложим една реклама на фирма Х" Аз: "За какъв чеп ти е да ги рекламираш безплатно?" Той: "Е как бе, всички ги знаят, като ги видят и нашето реноме се вдига!"
Той: "В ей туй ъгълче има малко място, може ли да сложим едно банерче на ХХХ?" Аз: "За какво ти е банерче на ХХХ? Пък и ти си с широкоекранен монитор, на стандартен 15/17" потребителя ще трябва да скролва настрани за да ти види сайта" Той: "Е, кой си купува вече такива монитори, ще си купуват по-големи" Аз: "Ами хората с лаптопи какво ще правят? Да сменят цял лаптоп за един сайт ли?" ...... <минутки мълчание>

А, и още едно бисерно ми изскочи в главата:
Един авер: "Абе ще можеш ли да направиш един сайт на един познат примерно за 200 лева?" Аз: "Що за 200?" Той: "Ми щото ми е приятел, правил ми е услуги и т.н...." Аз: ".............Ъ!?"
 
Последно редактирано:
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

:eek:
поне се успокоих, има по-зле от мен :-|

:lol:
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Клиентски изцепки колкото искаш... :). Трябва цяла тема да си направим... Аз затова минимализирам работата с клиенти, то и в дългосрочен план няма смисъл да работиш с клиенти. Или работиш с един двама големи клиента или за себе си. Всичко друго е нерви.
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Тези хора са със извисено чувство за хумор, просто вие не ги разбирате. :)
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

15. Напишете сайта така, че да станем първи в Google

:lol:
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Е тука има много такива: http://clientsfromhell.net/

Например това:
[After handing a client an invoice for a rather large re-brand job]
Client: “The problem with this is that you’re one of those freeloaders, aren’t you?”
Me: “Freeloaders? Do you mean freelancer?”
Client: “No. You’re a freeloader. You went through university to learn all this artsy-fartsy stuff on my hard-earned taxes so we can call this work a repayment.”
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Това е доколкото ми известно е по истински случай.

Клиент: Искам хората като влязат в сайта, като си сложат ръката на монитора да ги индентифицира. Колко ще струва това?
Уеб дизайнер: !?!???
Клиент: Ако не можете, ще намеря друг. Питам колко ще ми струва това?
Уеб дизайнер: 200-300 милиона
Клиент: Вие сте несериозен, отивам си.
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Фамозни изцепки,чак не ми се вярва, че съществуват такива хора :

48. Директно вземете администрацията на Facebook – достатъчно опции има, свикнали сме й, и е напълно безплатна

78. Ако може, когато не кликат на банерите, банерите да се кликват сами.

83. Знам, че тая работа не е като онази в гащите… в смисъл… не става от самосебе си…

93. Вчера някой е копирал сайта ни на негов адрес! Видях във Facebook! Чужденци са, някакви bit.ly , не разбрах с какво се занимават. Какво да правим?!

:wink:
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Някои точки звучат странно, но са възможни. Нормално е да има такива "смешки", след като хората не се образоват поне малко. :X
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

78. Ако може, когато не кликат на банерите, банерите да се кликват сами.

хахахахаха
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

82. Сайтът зарежда прекалено бързо – все едно нямаме какво толкова да покажем на хората!

:D
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

93. Вчера някой е копирал сайта ни на негов адрес! Видях във Facebook! Чужденци са, някакви bit.ly , не разбрах с какво се занимават. Какво да правим?!


:D :D
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

обаждане посреднощ след като сайт не зарежда заради проблемен сървър.

Ало..Спешно е да.Някой е откраднал сайта ми.
 
От: 101 начина да вбесите уеб програмистите

Искам когато имам продажба в сайта ми да ме информира с лично съобщение в Facebook.

хахахахха
 

Горе