12 съвета за защита на вашия Wordpress блог

От: 12 съвета за защита на вашия Wordpress блог

Наскоро ми бяха баннали блога от google ,защото ми беше влезнал някакъв malware вирус ли кво беше.Направих си го наново и след 2 месеца стана същата история :(.Някаква идея какво може да се направи?
 
От: 12 съвета за защита на вашия Wordpress блог

Наскоро ми бяха баннали блога от google ,защото ми беше влезнал някакъв malware вирус ли кво беше.Направих си го наново и след 2 месеца стана същата история :(.Някаква идея какво може да се направи?

Писал съм не един път и не в една тема ама като няма кой да чете...

Обновяваш си софтуера редовно.
Следиш кой влиза и какво прави - не може да го оставиш на самотек и да очакваш да работи както много съфорумници съветват с думи от типа на: щом работи, не го пипай. Ако беше така лесно нямаше да има хора, които с поддръжка си изкарват парите.
Отбягваш произволни теми, добавки и скриптове (колкото по-малко, толкова по-добре) Добавки, които уж подобряват сигурността на wordpress би трябвало да отбягваш като чума, пълна боза са. Защити ако ще се правят трябва да са на сървърно ниво или поне чрез htaccess и htpasswd.

Ако някой иска да свали сайта, ще го направи, колкото и да си играеш да го пазиш. Но ако просто автоматични ботове правят проблеми, това означава, че не са спазени елементарни правила за поддръжка.
 
От: 12 съвета за защита на вашия Wordpress блог

Еми уж се грижих за него :(.Но ок ще взема напредвит съветите ти!Благодаря.
 
От: 12 съвета за защита на вашия Wordpress блог

Браво,много полезна информация.Благодаря ти! :)
 
От: 12 съвета за защита на вашия Wordpress блог

Линкът към статията не работи/пренасочва към нея.
 
От: 12 съвета за защита на вашия Wordpress блог

Да. И при мен не отваря линка към статията.
 
От: 12 съвета за защита на вашия Wordpress блог

Да. И при мен не отваря линка към статията.
Май трябва да се махне sticky-то. Целия сайт вади само едно лого
 
От: 12 съвета за защита на вашия Wordpress блог

Евала на всички !
 

Горе