12 000 лева от Български сайт за 10 месеца

coolboy

New Member
Здравейте.Как могат да изкарат 12 000 лева за 10 месеца от БГ сайт със средно 3000 посещения дневно и десетки хиляди импресий.
Ясно е, че варианта е Adsense+Easytrader, но какво друго може да се направи.Например какви референций или affiliate, които да докарват добри пари от БГ сайт.
Ще се радвам да обсъдим тук различни комбинаций и трикове за докарването на тази сума за този период.
Благодаря Ви
 
Много зависи от тематиката на сайта. Дай да го видим.

Ако имаш добър търговец, не мисля че е невъзможно да се направи
 
Зависи от тематиката на сайта. Ако искаш може да вържеш и някакъв собствен продукт към него или да си намериш някой който може да предложи продукт да го предлага чрез сайта ти ( нещо като dropshipping ) и ти да си получаваш комисионните. Тогава има шанс и повече пари да се правят. Пиши какъв е сайта поне в коя ниша за да можем да ти дадем по конкретни предложения и съвети
 
coolboy каза:
Здравейте.Как могат да изкарат 12 000 лева за 10 месеца от БГ сайт със средно 3000 посещения дневно и десетки хиляди импресий.
Ясно е, че варианта е Adsense+Easytrader, но какво друго може да се направи.Например какви референций или affiliate, които да докарват добри пари от БГ сайт.
Ще се радвам да обсъдим тук различни комбинаций и трикове за докарването на тази сума за този период.
Благодаря Ви

Ти май си си поставил за цел да изкараш точно 12 хилки за период от 10 месеца ,евалата :D
 
coolboy каза:
Как могат да изкарат 12 000 лева за 10 месеца от БГ сайт със средно 3000 посещения дневно и десетки хиляди импресий.
Като го продадеш :).
 
bgkulinar каза:
coolboy каза:
Как могат да изкарат 12 000 лева за 10 месеца от БГ сайт със средно 3000 посещения дневно и десетки хиляди импресий.
Като го продадеш :).
много е прав бате
 
Зависи от тематиката на сайта, но при 3к посещения ... значи правиш поне толкова импресии, ако има интерес към сайта ти откъм рекламодатели нямаш проблем просто трябва да се опиташ да си продадеш рекламното място на някой медия шоп и си в джаза.

Да не звуча прекалено оптимистично ама .. мисля, че и преди 10-тия месец ще си изкарал парите.
 
Вие сте невероятно.Благодаря за съветите и предложенията.Сайта е ТИЙН нишата, но е качествен и харесван.Не си представяйте, че съм направил поредната готова портална система с проедно име от типа на bgteen.info или нещо подобно.Опитвам се нещата да са качествени, подредени и от по-високо ниво.
Сайта е на 2 месеца и вече има редовни 1000 директни логвания дневно, другите 2500 са от партньорски сайтове и търсачки.
Как мога да се свържа с голяма компания и да станем рекламни партньори.
Интересно ми е например как svejo.net са се свързали с Неинфо и са скалючили изгодната сделка за 50 процента придобиване на сайта.
Благодаря отново!
 
coolboy каза:
Вие сте невероятно.Благодаря за съветите и предложенията.Сайта е ТИЙН нишата, но е качествен и харесван.Не си представяйте, че съм направил поредната готова портална система с проедно име от типа на bgteen.info или нещо подобно.Опитвам се нещата да са качествени, подредени и от по-високо ниво.
Сайта е на 2 месеца и вече има редовни 1000 директни логвания дневно, другите 2500 са от партньорски сайтове и търсачки.
Как мога да се свържа с голяма компания и да станем рекламни партньори.
Интересно ми е например как svejo.net са се свързали с Неинфо и са скалючили изгодната сделка за 50 процента придобиване на сайта.
Благодаря отново!
бате са ще ти кажа как да се свържеш , значи според мен най-добрия вариант е да направиш следното :
1.направи си един списък с големи сайтове които са свързани с тийн тематиката (продават някакви стоки или услуги).
2.след това издири контактите на тези сайтове от уеб страниците и пиши емайли.
3. тва трябва да е преди 2 де - определи си място за рекламни банери и изготви оферта за всяко поле (такъв метод забелязах че замунда ползват) - по този начин рекламодателя ще види че си сериозен и подхождаш професионално
4. ВИНАГИ В КОРЕСПОНДЕНЦИЯТА С РЕКЛАМОДАТЕЛИТЕ ПИШИ НА КИРИЛИЦА СПАЗВАЙКИ ВСИЧКИ ГРАМАТИЧНИ И ПУНКТУАЦИОННИ НОРМИ , КАКТО И ЛЮБЕЗНИЯ БИЗНЕС ЕТИКЕТ НА ПИСАНЕ. - това е много важно

Това е от мен дано съм бил полезен
 
Постижимо е, но едва ли ще успееш само с adsense.
Най-добре е ако можеш да елиминираш подобни посредници, но това е трудна работа.
По-скоро опитай да работиш с рекламни агенции, на които да продадеш рекламна площ/импресии. Ако трафика ти е таргертиран можеш да припечелиш и повече. Защото едно са импресии в abv.bg, друго са на сайт със таргетиран трафик.
 
С такъв тлафик наистина най-добре сам си управлявай рекламите - от там ще дойдат истинките пари. Слагай отсега един OpenAds и го пазучавай, за да не си играеш после като ти дойдат истинските клиенти.
 
Защо не станеш афлейт на някой БГ програма поне има вариант за плащане при доставка аз лично така бих направил и примерноможе
да рекламираш с банер с каквото искаш маратонки такива работи
дори телефони ДРЕХИ ! защото аз бих си купил от интернет блуза примерно защото в моя град няма такава...
 
coolboy каза:
Вие сте невероятно.Благодаря за съветите и предложенията.Сайта е ТИЙН нишата, но е качествен и харесван.Не си представяйте, че съм направил поредната готова портална система с проедно име от типа на bgteen.info или нещо подобно.Опитвам се нещата да са качествени, подредени и от по-високо ниво.
Сайта е на 2 месеца и вече има редовни 1000 директни логвания дневно, другите 2500 са от партньорски сайтове и търсачки.
Как мога да се свържа с голяма компания и да станем рекламни партньори.
Интересно ми е например как svejo.net са се свързали с Неинфо и са скалючили изгодната сделка за 50 процента придобиване на сайта.
Благодаря отново!


Нищо не може да изкараш.... теен нишата е най-жалката ниша от всичките и носи ужасно малко приходи... никой нормален човек не иска да рекламира там, освен тези с онлайн игрите и различните платени със смс услуги. теен трафика за друго не става.


Другия вариант е ти да измислиш и интегрираш нещо което да ти го плащат със смс-та. с околко 3000 уникални не е проблем да се правят 600-700 лева месечно от смс-та, стига да имаш качествена услуга и тееновете да искат да си плащат за нея.
 
Това, че сайта е в teen нишата съм го пропуснал някак си. Там работата наистина е тегава.
 
MacTeP каза:
Нищо не може да изкараш.... теен нишата е най-жалката ниша от всичките и носи ужасно малко приходи... никой нормален човек не иска да рекламира там, освен тези с онлайн игрите и различните платени със смс услуги. теен трафика за друго не става.

много си прав колега! Напълно съм съгласен с теб.
В БГ историята има само един тийн сайт (изключвам сайтовете за запознанства), който е успял да достигне сумата от 12 000 лв => teenproblem.net, който беше купен от инвестор групата за доста повече от 12 000 лв 8)

dancho каза:
Едните са ташак
другите огромен ташак!
важното е ташак да става 8)
 

Горе