15 годишен - печелене на пари ?

BloodwarBG

New Member
Здравейте, аз съм на 15 години и искам да започна да взимам парички по някакъв начин...
Искам да помогна на родителите ми и да не искам пари от тях за неща, като - лагер, дрехи, кино, джобни и т.н
Не искам изцяло да се издържам от интернет, но поне да помогна малко на нашите :)
С английския съм горе-долу добре, преди няколко месеца бях почнал да правя клипове на игри за Youtube, но после изоставих профила
Благодаря Ви предварително...
 
От: 15 годишен - печелене на пари ?

Принципно от цъкане на игрички за YouTube може да си изкарваш парички, но има няколк особености:

- Началото е изключително трудно докато почнеш да правиш някакви абонати и повечко гледания
- Трябва да използваш партньорска мрежа, за да заобиколиш някои ограничения на тубата, което ще ти отбие процент от печалбата
- Трябва да наблегнеш на видео коментара, който трябва да е на хубав английски, трябва да си забавен и интересен.
- Трябва ти хубаво интро и аутро за клиповете, добре изградени социални профили, като ти препоръчвам да започнеш с Туитър - най-лесно става и има много геймъри.

На първо четене за това се сещам.
 
От: 15 годишен - печелене на пари ?

Принципно от цъкане на игрички за YouTube може да си изкарваш парички, но има няколк особености:

- Началото е изключително трудно докато почнеш да правиш някакви абонати и повечко гледания
- Трябва да използваш партньорска мрежа, за да заобиколиш някои ограничения на тубата, което ще ти отбие процент от печалбата
- Трябва да наблегнеш на видео коментара, който трябва да е на хубав английски, трябва да си забавен и интересен.
- Трябва ти хубаво интро и аутро за клиповете, добре изградени социални профили, като ти препоръчвам да започнеш с Туитър - най-лесно става и има много геймъри.

На първо четене за това се сещам.

Коя партньорска мрежа да ползвам и как да използвам Twitter, за да популяризирам канала ми ?
 
От: 15 годишен - печелене на пари ?

Партньорска мрежа..хмм ами за начало някоя, която приема с по-малки изисквания, като например https://www.freedom.tm/ Изискванието им е 1000 гледания на месец, приемат всякакви канали (откъм съдържание). Ако канала те е наистина готин, правят изключение за гледанията. Целта е да не нарушаваш автоски права. Заплащането почва от 60% от това, което клипа прави като приходи. С времето нараства, ако си развиваш добре канала. Абе погледни им сайта да не пиша само неща, които са споменати там. Доста либерални и приятелски настроени са към партньорите си.

По отношение на Туитър, търси страници на гейм разработчици, които правят игри от типа, които заснемаш. Последвай хора, които следват тях и вероятно доста от тях ще те последват, ако имаш добре направен профил. За тези неща също има много описано и във форума, и иначе в Интернет. Аз бих ти препоръчал да изчетеш ето този блог - http://lazyassstoner.com Ще научиш основни неща за социалния маркетинг, правенето на wordpress блог и малко за афилиейт маркетинга.

И нещо друго да добавя за авторските парва. Има един сайт, в който пишеш играта, на която искаш да снимаш и ти изкарва дали разработчиците разрешават заснемането на игри, без да предявяват претенции. Не се сещам как беше, от доста време не се занимавам с клипчета, разрови се или попитай в чата на мрежата Freedom. Пак повтарям, не ртябва да засягаш ничии авторски права, ако искаш да сеподвизаваш дълго на сцената.

За сега това, дано навсякъде е ясно, защото бързам. Ако имаш някакви въпроси, питай в темата и ще ти отговоря, ако ми е по силите.
 
От: 15 годишен - печелене на пари ?

Какви други варианти за печалба освен YouTube може да ми преложите ?
 
От: 15 годишен - печелене на пари ?

Не знам колко се изкарва от такива истории с клипчета, но защо не се хванеш да бачкаш нещо истинско?Чети, научи се да правиш сайтове, помагай на някой ...ясно ми е, че нямаш време, то и на 15 по принцип трябва да влагаш времето в учене. Мани тези клипчета. Ей сега ще стане 20 май, даскалото ще свърши, поработи някъде лятото...
 
От: 15 годишен - печелене на пари ?

Ако не си закъсал доста финансово те съветвам да инвестираш времето си в учене, във форума има много полезни теми. Ако си я закъсал, по-добре бачкай лятото някъде или ако можеш сега започни да пишеш статии, все някакви интереси и знания трябва да имаш.
 
От: 15 годишен - печелене на пари ?

Ми за финансово закъсал неможе да се говори в никакъв случай... Задоволен съм с всичко, но просто искам да припечеля някой лев ?
 
От: 15 годишен - печелене на пари ?

С тия клипчета, както ги наричате, ако е добър може да изкарва наистина много пари. Това, че става на въпрос за игри, клипчета и YouTube, не трябва да ви кара да подценявате ситауцията.
 
Здравейте, аз съм на 15 години и искам да започна да взимам парички по някакъв начин...
Искам да помогна на родителите ми и да не искам пари от тях за неща, като - лагер, дрехи, кино, джобни и т.н
Не искам изцяло да се издържам от интернет, но поне да помогна малко на нашите :)
С английския съм горе-долу добре, преди няколко месеца бях почнал да правя клипове на игри за Youtube, но после изоставих профила
Благодаря Ви предварително...

Здравей и добре дошъл при нас. :)

Ако правиш добри ревюта на игри и някакви туториали, това е един не лош вариант да печелиш пари от реклама там. Нещо като водене на канала, доста големи канали печелят от това, но гледай да е за чуждестранния пазар. ;)
 
От: 15 годишен - печелене на пари ?

С тея клипчета се наводни пазара :D не искам да съм краен ама нищо не може да се печели от тях :-o съвета от мен е да учиш друго не мога да те посъветвам :shock:
 
Re: От: 15 годишен - печелене на пари ?

С тея клипчета се наводни пазара :D не искам да съм краен ама нищо не може да се печели от тях :-o съвета от мен е да учиш друго не мога да те посъветвам :shock:

Но най-важното е да са гледани, нищо. То и над 50 марки коли има (да не са и повече), но всеки иска да кара BMW, Audi, Mercedes, Ferrary, Bently. :)
 
От: 15 годишен - печелене на пари ?

Чудех са за нещо от сорта на сайт за ревюта, впечатления, класации на игри... Но има ли начин да направя такъв сайт без да купувам домейн ?
 
От: 15 годишен - печелене на пари ?

За някой неща си трябва да преоткриеш топлата вода, както се казва. Започни да четеш из форума, има много богато съдържание, виж кои теми най-много те влекат. Все пак форумът се казва предприемач- душата на предприемача е да се учи и да предприема, нали така? :)
 
Re: От: 15 годишен - печелене на пари ?

Мисля да се пробвам с един wordpress сайт, като за начало...

Давай смело. Имаш си всичко - дори ако не се чувстваш сигурен, почни на wordpress.com като начало, да го разгледаш и разджиткаш. ;)
 

Горе