16 грешки при SEO-то. Какви сте виждали вие скоро време?

Blinky

Owner
http://marketingland.com/16-common-site-seo-mistakes-might-making-right-now-220977

Позволявам си да стартирам тази тема, защото много неща последно време ми попадат като "изпълнения" и най-вече сайтове, които се водят, че са добре оптимизирани, а на практика в тях не е вложено много мисъл. Последното, което видях е сайт, който се отваряше адски бавно (светеше в дъното на червеното), но за сметка на това всичките му тагове, кл. думи и каквото се сетите по контента бяха на 6. Викам си, ей това е да си работиш добре, но да не виждаш общата картинка на нещата. Не, че не се класираше добре, но според мен тук играха и линкове и авторитет на домейна.
 
Последното, което видях е сайт, който се отваряше адски бавно (светеше в дъното на червеното), но за сметка на това всичките му тагове, кл. думи и каквото се сетите по контента бяха на 6. Викам си, ей това е да си работиш добре, но да не виждаш общата картинка на нещата.

Напротив, не си прав, това не е добра работа.
 
Тъкмо се чудех къде да го изтипосам това:

20637995_1798587970432270_88452328835938084_n.jpg
 
Хиляди грешки могат да се открият по сайтовете. Но и не са всички плод на seo грешки :) Дори да вземем горния пример - този сайт може да няма seo специалист, може в изработката на сайта да не е заложено попълването на това поле или просто да е пропуск на някой от изпълнителите. Причини - много и разнообразни, но наистина човек може да се позабавлява на нечии гръб ;)
 
За мен едно от основните неща, който забелязвам е трупането на текста в един огромен блок от по 1600 думи и нагоре, само защото са чули, че голямото съдържание помага за по-добро класиране. Даже не си правят труда малко да сложат параграфи, да го разделят малко тоя текст, да сложат подточки, някакви думички, които да накарат читателя да се застои малко повече на страницата, малко медия между текста. Липсата на такива техники със сигурност оказва влияние и посетители излизат бързо от сайта, което се отразява на класацията. Доста хора почнаха да се усещат.

Това с линковете също е валидно - използвайте къси линкове с точните ключови думи, а не фермани.

Това, че не се избират правилните ключови думи, по които да се налага даден уеб сайт даже сигурно го няма в повечето статии с основните грешки. Нов сайт и веднага се мята на думите с най-голяма конкуренция. Или пък продава плодове и зеленчуци, а прави реклама по думи "зеленчукова градина".
 
Поредната тъпа статия на някой велик оратор. Това ли са 5-те точки за които винаги ще се говори:
  1. Лоша структура
  2. Лоша архитектура на URL адресите
  3. Няма XML Sitemap
  4. H1 H2 H3
  5. форматиране на ключовите им думи
Каква архитектура на URL го гони тоя, има един куп сайтове, като imdb (не е точно пример) , на които урлите им са циври и букви. Г не оценя техническите части, а съдържанието. Не знам кой няма Sitemap? Всички ползват един и същи плъгини особено Yoast и All in One SEO Pack, а за какво си говорим? В кой век се намираме, да слагаме х2 х3, да шарим текста като някой циганин и да слагаме изходящи линкове, защото "така трябвало".
За мен нещата са свързан с пари, кадри и идеи. Аз искам толкова неща да направя, че вероятно ще ми трябват поне 20к лева + ентусиазирани хора, които да работят 2-3 годни постоянно, че да стане това, което искам. А каквото и да е то, въобще не е свързано с гореописаните неща. Който иска да се развива, да следва големите сайтове и силните конкуренти. Който ги плюе, ще говори цял живот за х2 х3.
 
Поредната тъпа статия на някой велик оратор. Това ли са 5-те точки за които винаги ще се говори:
  1. Лоша структура
  2. Лоша архитектура на URL адресите
  3. Няма XML Sitemap
  4. H1 H2 H3
  5. форматиране на ключовите им думи
Каква архитектура на URL го гони тоя, има един куп сайтове, като imdb (не е точно пример) , на които урлите им са циври и букви. Г не оценя техническите части, а съдържанието. Не знам кой няма Sitemap? Всички ползват един и същи плъгини особено Yoast и All in One SEO Pack, а за какво си говорим? В кой век се намираме, да слагаме х2 х3, да шарим текста като някой циганин и да слагаме изходящи линкове, защото "така трябвало".
За мен нещата са свързан с пари, кадри и идеи. Аз искам толкова неща да направя, че вероятно ще ми трябват поне 20к лева + ентусиазирани хора, които да работят 2-3 годни постоянно, че да стане това, което искам. А каквото и да е то, въобще не е свързано с гореописаните неща. Който иска да се развива, да следва големите сайтове и силните конкуренти. Който ги плюе, ще говори цял живот за х2 х3.

Е много ясно. Това е, защото тези сайтове са станали популярни с уникалното съдържание и там има голям click through, което се оценява. Ако създадеш нещо, в което си супер иновативен и добър, ок. Но ако говорим да градиш нещо от нулата, няма как да стане баш така. Все пак трябва да те открият първо ...
 
Поредната тъпа статия на някой велик оратор.

Не знам що @Blinky си е харесал този сайт, но това даже не е основната статия, автора на този сайт не разбира нищо, той е обикновен копи-пейстчик.
 
Не знам що @Blinky си е харесал този сайт, но това даже не е основната статия, автора на този сайт не разбира нищо, той е обикновен копи-пейстчик.
Еее, не е лош сайта. От доста време си го следя. Но не ми е любим. :) Едно време следях повече Mashable, но вече стана за всичко, откакто го купи CNN. А беше много добре специализиран в технологичната сфера.
 
Аз в скоро време следя сайта и подкаста на Brian Dean и Backlinko. Определено има какво да се научи, щом по ключови думи On-page Seo изпреварва Moz :)
 
Не знам дали това е темата но за да не пускам нова. Сложил съм YOAST Сео и ми дава нещо като конфликт с моя sitemap.xml и с sitemap на YOAST, и ми предлага да изтрия ръчния. ?

The following file is blocking your XML sitemaps from working properly. Either delete it (this can be done with the "Fix it" button) or disable Yoast SEO XML sitemaps.
 

Горе