20% от фирмите с над 4000 лв. месечно за онлайн реклама ???

rds100

Premium
Според Тази статия 20% от фирмите в България отделяли по над 4000 лв. месечно за онлайн реклама. На вас струва ли ви се реално това? Защото на мен въобще не.

П.С.
Търсих по-подходяща секция, където да го пусна това, но не намерих. Модераторите ако преценят - да го преместят.
 
От: 20% от фирмите с над 4000 лв. месечно за онлайн реклама ???

Това не е реално, считам, че проучването е манипулирано, правено е само за рекламната мрежа Етаргет, както и си пише в статията.
 
От: 20% от фирмите с над 4000 лв. месечно за онлайн реклама ???

Я да смятаме бабешките сметки - да кажем 200к фирми 20% са 40к по 4000 лв = 160 милиона - приходите от реклама последно гледаме тук http://www.investor.bg/novini/261/a...iia-s-25-bruten-ryst-prez-2012-godina,147784/ и виждаме 45 милиона .....

Ами не е реално :)
 
От: 20% от фирмите с над 4000 лв. месечно за онлайн реклама ???

Разбира се, че не е вярно. Може би е казано, че 20% от българските фирми, които рекламират в интернет имат бюджет за там над 4 000 лв. И графиката това показва. Не става въпрос за всички фирми в България.
 
От: 20% от фирмите с над 4000 лв. месечно за онлайн реклама ???

да бе да как ли пък не, за това един клик е 0.03 цента. :lol:
 
От: 20% от фирмите с над 4000 лв. месечно за онлайн реклама ???

Не мисля, че са обективни тези числа. Ако има такъв % на фирми, които заделят повече или около 4000 лева на месец за реклама, регулярно, то тук ще е рай за онлайн бизнеса. Ако забележите и големите онлайн медии в БГ, рекламодателите не надхвърлят повече от 20, което ако е 20% от фирмите в България, направо не знам каква икономика имаме. :)

Това са обикновено големи имена като Nestle, Coca Cola, няколко банки (на не ги изреждам), 3те мобилни оператора и няколко автомобилни марки. За тях със сигурност мога да кажа, че заделят тези пари за онлайн реклама. Ако не регулярно, топ поне средно на месец отиват над 4К лева. Не знам какви са тези статистики, но ми се виждат странни. Да бяха намалили малко цифрата. Ние ако имаме 20% от бизнесите с месечен бюджет за интернет реклама от 4К лева, то реално сме стигнали почти западните държави като ръст в интернет естество. Според Пеиро, които имат обективни статистики, тя е реално (за 2012 година) 45,5 млн. лева, както си е и в статията на Инвестора. Не знам какви мерители са гледали хората с другите статистики. :)
 

Горе