29 начина да останете креативни

stoineff

Well-Known Member
За последните няколко години често ми се случва да губя мотивация и да търся нови пътища в живота. Доста обрати ми се случиха като цяло. Фалира единия ми бизнес, почина баща ми и мой много добър приятел. За сметка на това пък жена ми ми роди двама здрави сина (Момчил и Борил), а другия бизнес потръгна и отделно се захванах и с онлайн проекти (сладки са спечелените пари от нета). Темата е друга.. Като се замисля, че времето което имаме е ограничено (няма как биология), всеки ден се старая да намеря поне 10 неща, които да ме накарат да се почувствам добре, усмихнат и доволен от живота. Така попаднах и на видеото:

[video=vimeo;24302498]https://vimeo.com/24302498[/video]

та викам дай да го споделя с вас.

Ако някой има проблем с английския има превод тук

Вие как се мотивирате? Кара ли ви работата да се чувствате щастливи и пълноценни? Споделете!
 
Добра статийка. Мен много ме мотивира екипа, с който работя, както и всяка една малка победа под формата на добър резултат. Точно те движат и бизнеса.

Мен лично ме мотивира работата, защото обичам това, което правя. Не бих се чувствал по-доволен ако работех нещо друго. Поне така го чувствам. А както казах, пълноценен се чувствам след края на всяка една задача и последвали резултати след това. ;)
 
От: 29 начина да останете креативни

Добро !

Неусетно съм минал през първите...
Нося си дневника навсякъде, опитвам да пиша. Започвам да си избирам околните, радвам се и благодаря че и гол и бос ме приехте в общността си :)
(за което допълвам листа с още 1, Но. 30 - запиши се във Форум и бъди активен, мъдростта на живота се крие в споделянето)

(недай си боже някой да ме чуе под душа...) :)


Благодарско
 
От: Re: 29 начина да останете креативни

Добра статийка. Мен много ме мотивира екипа, с който работя, както и всяка една малка победа под формата на добър резултат. Точно те движат и бизнеса.

Мен лично ме мотивира работата, защото обичам това, което правя. Не бих се чувствал по-доволен ако работех нещо друго. Поне така го чувствам. А както казах, пълноценен се чувствам след края на всяка една задача и последвали резултати след това. ;)

Точно това питах. Работата е минимум 8 часа дневно от живота ни. Ако я вършим с удоволствие, това ни осигурява 1/3 пълноценно съществуване дневно. Остават 8 - те часа почивка да са пълноценни и 8 - те часа сън, за да имаме 24 часова удовлетвореност дневно... Това е идеалния вариант, разбира се... мисълта ми беше, че усмихнати, или намръщени денят ви минава, разбирайте и живота...


Добро !

Неусетно съм минал през първите...
Нося си дневника навсякъде, опитвам да пиша. Започвам да си избирам околните, радвам се и благодаря че и гол и бос ме приехте в общността си
(за което допълвам листа с още 1, Но. 30 - запиши се във Форум и бъди активен, мъдростта на живота се крие в споделянето)

(недай си боже някой да ме чуе под душа...)


Благодарско

Под душа се чувствам добре, дори и да не пея.
 
Re: От: Re: 29 начина да останете креативни

Точно това питах. Работата е минимум 8 часа дневно от живота ни. Ако я вършим с удоволствие, това ни осигурява 1/3 пълноценно съществуване дневно. Остават 8 - те часа почивка да са пълноценни и 8 - те часа сън, за да имаме 24 часова удовлетвореност дневно... Това е идеалния вариант, разбира се... мисълта ми беше, че усмихнати, или намръщени денят ви минава, разбирайте и живота...
Трябва работата ти да ти носи не само кеф, но и да изпитваш вътрешно удовлетворение след постигане на добри резултати. След това неимоверно идват и одобрителните погледи и възхищение от професионалното отношение към нещата.

Винаги съм съчувствал на хората, които работят нещо, което не ги прави щастливи или отиват на работа с много голяма мъка в сърцето, защото просто сядат, правят някои неща и си тръгват, даже не се и докосват до същината на самата работа/проект/задачи. Те изглеждат зле и определено нещастни. Познавам такива и много ми е кофти за тях. Личи им, че се мъчат и не са щастливи с това, че го правят, но единствено парите и често и колектива ги задържа там. На мен ми се е случвало даже и знам какво е. Работех в един кол център преди много години и ако не бяха парите и най-вече хората, с които работех, нямаше какво друго да ме задържи. А да, част от мениджмънта беше готин, но до тук. Престиж нямаше; работата беше такава, че ако си ентусиаст да говориш нон стоп и то с усмивка на устата, то това е твоето призвание; не се усещаше как деня минава в нощ и обратното, защото бяха странни смени; отнемаше ми около час, за да стигна до там и кум други неща.

Вярвам, че за да си бъдеш щастлив и това трябва да си си го "уредил" в живота. Иначе ще е много посредствен. Така си мисля, може и да бъркам. ;)
 
От: 29 начина да останете креативни

Винаги съм съчувствал на хората, които работят нещо, което не ги прави щастливи или отиват на работа с много голяма мъка в сърцето, защото просто сядат, правят някои неща и си тръгват, даже не се и докосват до същината на самата работа/проект/задачи.

Обикновено, когато работиш без ентусиазъм си и нископродуктивен, което води след себе си и ниска заплата... Затова обобщението е - намерете си работа, която ви носи удовлетворение и парите ще дойдат сами при вас :)
 
От: 29 начина да останете креативни

30. - Be yourself ;]
Много полезно и добро, може още да се добавя разбира се, но като базови правила за запазите себе си свеж и продуктивен са просто супер и най-вероятно неусетно сме преминали през поне 60% от гореописаните неща :)
 
От: 29 начина да останете креативни

30. - Be yourself ;]
Много полезно и добро, може още да се добавя разбира се, но като базови правила за запазите себе си свеж и продуктивен са просто супер и най-вероятно неусетно сме преминали през поне 60% от гореописаните неща :)

Повечето хора, които са стартирали бизнес, поели някаква инициатива, или са решени да успеят (каквито са повечето потребители на Предприемач), ползват съзнателно, или несъзнателно списъка... Хубаво е, че е систематизирано, ако някой пък прави нещо различно за да запази концентрация и мотивация не е лошо да сподели... винаги може да се поучим и да открием нещо ново сред хилядите повторения... :)

30. - Be yourself ;]
- много от хората в интернет се притесняват да бъдат себе си и се представят за нещо, което не са... така, че съветът ти е ценен!
 
От: 29 начина да останете креативни

Аз също харесвам много работата си и сам си намирам причини да израствам нагоре.
Много ме мотивират доволните клиенти... една добра дума, един мейл, а защо не и цяла статия /както беше написал един колега от форума за моята работа/. Това ме мотивира страшно много и в същото време започват повече да ме изневят дребните душички Новозагорски които се пазарят и искат да им робуваш и са вечно недоволни.
 
От: 29 начина да останете креативни

Аз се мотивирам основно от материалната страна на нещата, разбира се - резултатите ми действат надъхващо. А позитивната настройка към живота съм я имал почти през цялото време.
 
От: 29 начина да останете креативни

Много хубаво видео клипче :) Репче от мен
 
От: 29 начина да останете креативни

Много хубаво видео клипче :) Репче от мен

Одеве се замислих по точка 2 от списък Идна приятелка каза : "Няма грозни мъже, има -бедни" ..

Нося си дневника навсякъде, опитвам да пиша.

- и аз вместо да го запиша направо го шернах в Туитър.. дискусията стана ебаси мамаата, а трафика да не говорим... та може вместо да записваме в дневник да действаме.. 21 век е доста по - динамичен. Не напразно всички търсим спокойствие от потоците инфо. които ни залива ежесекундно..
 
От: 29 начина да останете креативни

31 Винаги, когато видите нещо наистина добро и го споделяте, го обогатете например много ме кефи:

296674_518371908188252_1483051069_n.jpg


но бих добавил и надписа : "Внимание, лакоми катерици! Пазете си лешниците" ... Това също веднага предизвиква дискусия, от която вие можете да черпите освен вдъхновение и дивиденти.. :)
 
Re: От: 29 начина да останете креативни

31 Винаги, когато видите нещо наистина добро и го споделяте, го обогатете например много ме кефи:

296674_518371908188252_1483051069_n.jpg


но бих добавил и надписа : "Внимание, лакоми катерици! Пазете си лешниците" ... Това също веднага предизвиква дискусия, от която вие можете да черпите освен вдъхновение и дивиденти.. :)
Тук бих допълнил и:

Водете активна, интересна и забавна дискусия с участниците проявили интерес и коментирали въпросната снимка, видео или друг материал. Въвличайте ги, като успеете да задържите вниманието и интереса им. Добре коментираните статуси и материали водят след себе си други, както и не е изключено той да стане причина за скриншот и постване в други профили, страници или групи (соц. и не само). Често сме виждали скриншотове на дискусия, която по една или друга причина носи интерес. Раждането на една в доста случаи дови и нови след себе си. ;)
 
От: 29 начина да останете креативни

Водете активна, интересна и забавна дискусия с участниците проявили интерес и коментирали въпросната снимка, видео или друг материал.
Май само ние двамата правиме асоциации при споменаването на катерица и лешник разлиана от - туране на туршия и зимни запаси...

Както и да е ... Като едно нещо не става трябва да се пробва с друго

551732_396096177094034_134158015_n.jpg
 

Горе