3 лева за литър дизел до седмици

От: 3 лева за литър дизел до седмици

Хммм верно бе... добре аз за тая лъжа ще си призная и ще викам, ама искам и ти да викаш за твоите :)

Айде готов ли си да ходим? Отваряй джама и викай - аз съм бесепар и лъжа за бизнес климата :D
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Почвам да викам за всяко нещо за което докажеш че съм излъгал - а това с бизнес климата даже няма да го коментирам то е очевадно както това че ББ е мутра ЦЦ е с няколко гепени имота и тн.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Почвам да викам за всяко нещо за което докажеш че съм излъгал - а това с бизнес климата даже няма да го коментирам то е очевадно

доклад за бизнес климата през 2008 - http://news.ibox.bg/news/id_1943353373 - извод: КАТАСТРОФА
доклад за бизнес климата през 2012 - http://news.ibox.bg/news/id_248374969 - извод: първо място в Европа

Викай викай :)
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

За кое да викам че някакъв парцал е публикувал поредната измислена статия - то по тая логика ако гледам БТВ неяма да мога да си затворя устата

Работодателите не са оптимисти за наемането на нови служители през следващите месеци. „Засега няма изгледи бизнесът да наема нови освободени, защото след направената оптимизация на работната сила вече свикнаха да произвеждат продукцията си с по-ограничен човешки ресурс“. Това коментира за Investor.bg Камен Колев, заместник-председател на Българската стопанска камара (БСК).

Е що така не са оптимисти като в тия измислени статии сме на първо място
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

А да си дойдем на думата - деба тия боклуци, къде ги пишат тия доклади. И БСК и на ЕС уж най-авторитетната агенция, па всъщност шепа цървули....
Още при Станишев беше така - двойни стандарти ни налагат келешите ....

Добре че от БСП са тука, че да ни кажат каква е истината :)
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Абе тука се четат статистикита и проучванията като дявол тамян и едно си баба знае едно си баба бае :D.

Оти по времето на Виденов при адски силна България и бизнес и всичко фалирахме? И зако решитехте пък че във времена на криза БСП ще ни оправи - така ще ни оправи на всеки БСП-ар като му дава извънредно всеки месец бонусчета, ще го цъфнем като социалисите в Гръцко.

Айде аз имам един въпрос, който има мозък ще го вдене - ако нямаше толкова десетки изсипани милярди в икономиката прези 2005-2009 кво щеше да е сега :D щото няма абослютно никва разлика БСП и ГЕРБ само разликата е че едните са "творяли" във време на икономически бум и алчност от големите инвеститори за бързи възвращемости а другите "творят" във времена на икономическа рецисия която е 2ра за 3 години и при която големите инвеститори ги е страх за парите и стоят на кешовицата. Ако някой полуидиот може да го проумее това ще виде че никви месиии не са БСП, надаявам се полуидотите да са повече от идиотите, че иначе тази страна още ще имат да "творят" - не че ще се спре това творене от ГЕРБ или идните, но просто трябва си наясно как ти го слагат и лека по лека кво беше - от количествно към качествено изменение, може и се подобри статуктовто ни. А то несъмнено ще се подобри като повече вместо да мрънкат, се обърнат към тяхното инцииращо аз.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Ти заеби това. Изказването на Бардака е по-лошo - превантивен удар.

http://www.monitor.bg/article?id=328883
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Като човек с Нобелова награда за мир е малко агресивен :D
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

E той веднага като я спечели, колко десетки хиляди пехотинци дислоцира в Афганистан :D
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Блеки и ти изтрещя тотално като твоят приятел Агейнст

Къде във форума прочете такива неща та направи такива заключения - явно от дългото седене пред компютрите почва да ви се размива реалността

Оти по времето на Виденов при адски силна България и бизнес и всичко фалирахме? И зако решитехте пък че във времена на криза БСП ще ни оправи - така ще ни оправи на всеки БСП-ар като му дава извънредно всеки месец бонусчета, ще го цъфнем като социалисите в Гръцко

Къде видя някой да е написал че сме били добре при Виденов???
Къде видя някой да е написал че БСП ще ни оправи???
Наистина ли си мислиш че процесите които се развиват в Гърция имат нещо общо с Българската действителност???
Не мислиш ли че инвеститорите си мятат парите когато поне си мислят че в дадена държава има стабилност???
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Ех ех скивай кон с капаци - след Виденов се привтиризраха активи за десетки милярди на безценица, разпра се селското стопансство лека тежка промишлност и се продаваха на килограм или за теб това е нищо. Преди хиперинфлаицята и девалвацията Българина имаше кинти, смномния си братовчедите ми имаха по 30к дето можеха си купят по 2 апартамента и точно след 1 година едвам имаха пари за сони плейстейшън, а сега и пари за това нямат :D

Ами ти твърдиш нон стоп че БСП е било перфектно а ББ е фалит, по простата логика БСП излиза ще ни оправи :D

Абе така си е но по време на икономически бум алчността взима превез над разумността и не случайно стават фалити или ти мислиш че 2008 година кризата като дойде и се се спука балона, щот осе купваха яко CDO на килограм - инвесторите, с ясното знание че са купували струткрурани ценни книги който в оснвата са си били негри дето са нямали кинти да покраят нуждите си но са взели ипотеки и Уолстирит ги е стркуториал и продвал на инвестирои, мислиш че като дойде алността и глада за възвращемост и наличето на много пари са давали пет пари кво са купували, щото точно така беше купували са нещо което дава висока възращаемост, но в основата си са купували шитни. Това и ти казвам по време на бум инвестироите са по склони да купуват активи, че и то високо риксови
 
Последно редактирано:
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Блеки не клинчи и ми покажи точно с цитати къде ги видя да ги пише горните неща - писна ми на дедовия с Агейнст да си измисляте

Правитлеството на ГЕРБ с кое да го сравнявам с това на Меркел ли??? Много ясно че ще го сравнявам с предишните правителства и сухата статистика която вадя не е в негова полза - за пореден път питам това че някой го казва на глас прави ли го комунист???

Това което аз твърдя е че правителството не прави нищо в подкрепа на дребният бизнес и това нещо е ФАКТ - до момента не сте посочили нито една мярка за подкрепа на дребният бизнес от това правителство - Те нещата са свързани - Следва бум на безработицата и тн.

Ето ви и една статия по темата - Малките Фирми Фалират
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Да бе верно, това че на някой промиваш моцъка и накрая върши някво деяние не те прави виновен. ДОБРЕ от днес ти не си червен и няма повече ти казвам така.

Правилно ще го сравняваш с предишното, но няма го сравняваш селективно.

Хайде една проста гимнастика ако приемем че 100 човек бачкат и вадят 100 единици продукция то по време на криза и шиткавост са заети не 100 а 50 човек и вадят почти 100 единици продукция, кво ще рече това че с по малко хора се вади една и съща продукция и че разходите са оптимизирани БВП си е красноречиво на 3% сме от пика по време на бума. Та в нашия случай тази безработица по времто на 3ните не е кой знай каква от фиктивнсот в следствие на кинти от вън, дето сега трява ги плащаме, щото секна кранчето или това не виждаш. Или викаш те са манипулили статистика да са надували всичко да е на щат, а ГЕРБ надува всичко да не е на щат.

Айде имам един въпрос заеби всичко това от мен, кажи ми кое направи толкова БСП да вдигне и стимулира бизнеса, но искам обективно(едно от това е плоския данък, а пък НДСВ-то ниския корп данък - тези неща са непроменени и сега), и какво направи толкова ГЕРБ да преебе бизнеса, пак искам обективно не някви си статии следствие на нещо, без да е спомената причина, щото за мен нема кой знай ква различка м/у двете парти просто една бе във времена на бум, че ГЕРБ не стуват факт си е но с БСП хептен ще цъфнем и вържем.

Мен ми е все тази, кво ще кажеш щото ми е през оно за БСП ГЕРБ и прочие, пак ти казвам по малко мрънкане повече инциативност
 
Последно редактирано:
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Блеки четеш много сложни неща а ти се губят елементарни - като например това че дребният бизнес генерира по голямата част от заетостта и по малката част от БВП за разлика от едрият бизнес който генерира голямата част от БВП и малка част от заетостта. От което следва че когато преебеш дребният бизнес няма да загубиш толкова от БВП но пък ще удариш яко безработицата. Точно това нещо се наблюдава в момента и ако кажеш че не е така спираме да говорим.

До тук добре самият ти успя да изброиш две добри неща в полза на дребният бизнес от предишните правителства
Сега се опитай да ми кажеш поне едно нещо което са направили ГЕРБ за три години поне едно положително - защото аз мога да ти кажа няколко отрицателни.
1. В опит да излъжат ЕУ за дефицита с идването си на власт 2009г. не разплатиха задълженията към частните фирми за публични проекти с което още в края на 2009 г. вкараха страната в тежка ликвидна криза.
2. Вместо обещаното намаляване на данъци те увеличиха минималните осигурителни прагове което дефакто е реално увеличение на данъците.
3. Въвеждат новите касови апарати които допълнително ще ударят дребният бизнес и ще извадят живи пари от обръщение.
4. Измислиха сумати нови щуротии за увеличаване на бюрокрацията - което реално също спъва развитието на бизнеса.
5. Казаха че ще въведат данък Богаташ - приеха Данък колиба

В общи линии всичките им действия са в посока тесла на дребният бизнес и както казах ефекта е на лице - и понеже питаш какво биха могли да направят е ти и няколко идеи

1. Въвеждане на минимален необлагаем доход - например до 12 000лв (УК прага е около 15000лв)
2. Рязко намаляване на осигуровките за собствениците на фирми - (в УК задължителните вноски са около 250лв за ЕДНА ГОДИНА)
3. Намаляване на осигуровките за работниците и реформа на осигурителната система.
4. Премахване на хилядите бюрократични спънки за развитие на бизнес в БГ ако нямаш един човек дето непрекъснато да обикаля по разни институции да дава разни справки и документи фирмата ще потъне в глоби.
5. Намаляване на таксите и улесняване на регистрацията на фирми - (в УК ако си средно грамотен можеш да си отвориш сам фирма през интернет и ще ти струва под 100лв - ако използваш услугите на счетоводна къща ще ти излезе около 200лв и става почти на момента)
6. За новите касови апарати няма да говоря - ефекта от тях ще го усетите догодина по формата на 10% увеличени цени и безработица над 12%

И пак те питам това че правителството за 3 ГОДИНИ по време на КРИЗА няма нито една мярка в подкрепа на дребният бизнес - не се ли нарича ПРЕСТЪПНА БЕЗОТГОВОРНОСТ - и това че го заявявам на глас ли ме прави Комунист???????????????
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Бе не знам аз к'во го фалите правителството ама самият факт, че ще оставят 1000 бензиностанции да затворят за да може да намаже една фирма за монтиране на измервателни уреди(до скоро беше една не знам да ли са станали повече) говори ясно, че им е през онази работа за дребния бизнес.

Не знам дали нещо съм се сбъркал понеже не гледам цени ама напоследък се усещам, че плащам за всичко двойно, което ако е вярно и не съм се объркал значи, че цените са скочили стабилно и народа яко ще го издуха и бизнеса покрай него.:)

ПС: Само да поясня понеже всеки, който каже нещо лошо за ГЕРБ е комунист аз не съм ни от БСП, ни от СДС ни от ГЕРБ, ни от никой и ми е през онази работа за политика (вие ме развалихте и затова сега пиша на такива теми хаха). :)
 
Последно редактирано:
От: 3 лева за литър дизел до седмици

ааа не верно, че всеки който пише против ГЕРБ е комунист - те тия си личат отдалече :) Комунистите са само мантата и Тест. nortrant нещо се опитваше да върви по техните стъпки, ама той е още младеж и се е заблудил нещо. Другите са си умерени анти-бойковисти, които скоро ще минат към светлата страна :D


Иначе гледам докато съм спал мантата пак са го хванали лудите и вика кога бил хвалил БСП..... манта, манта.... това като тия DOS-овските вируси навремето - ти го изчистиш от едно място, той се метне на друго... докато изчистиш от там, той се върне на старото и така до безкрай. Та и бесепарите така - луд умора нема, са казали хората и са погледнали към мантаман. Такива аргументи не ги бръснат - само с опакото на лопатата :)

Ей сега ще дойде и ще каже - абе агейст ти верно си идиот - кое е аргумент, че бизнес климата при БСП беше по-добър? :D :D :D
АБЕ ВЪРНИ СЕ ЕДНА СТРАНИЦА НАЗАД, ТАМ СЪМ ГО ОТГОВОРИЛ ТОВА БЕ :D
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Момчета, стига само сте се разправяли за глупости, кой гербераст, кой бесепараст и не знам още какви....

Политиците са идиоти без значение кой от коя партия е, единствения начин да оправим нещата е да ги разстреляме всичките, ама то като се замислиш не си струват куршумите. Така че вместо да го обръщате тука на епик сблъсък от ранга Амун vs. никс дайте или да си говорим за горива или да се съберем някъде (за софианци) и да ударим няколко бири. :) Peace!
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Я лъжливото овчарче Агейнст пак е на линия - що ме излъга та цяла сутрин вися на прозореца да чуя как викаш?
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Виках виках, ама явно си се надъхвал с на Гоце речите през това време, та не си ме чул :) Аз като сбръкам някъде си признавам, не съм като гиди дъртите бесепари да го замажем с лайна отгоре :)
 

Горе