3 лева за литър дизел до седмици

От: 3 лева за литър дизел до седмици

Аз съм карал на пропан-бутан и нямаще проблеми с двигателя. Даже той беше най-здравото нещо на колата...
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Мен малко ми е смешно това с власта и доброто срещу лошото, няма коментирам писах по рано има обективни причини за всичко което сме сега, но трябва се свалят някой песеместични очила в следствие на черната пропаганда и някой розови в следствие на оптимизма, имам др въпрос.

Манта като дойде БСП+Доган на власт, щото викаш ще падне сегашното то лошо няма де ако дойде по кадърно, но го няма сега има само яко крадливо. Та въпроса ми е ако дойде пак на власт БСП и догана ти ще се върнеш ли в БГ щото явно ги бленуваш? Въпроса ми е сериозно щом са толкова перфектни и всичко е добро при тях не виждам поне обективно да не се върнеш в БГ, щото явно по тяхно време сериозно си се облажил, а сега си биеш камшика в странство? Разбира се може и да не ми отговориш
 
Последно редактирано:
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Разбира се че ще ти отговоря -
Първо казах когато падне това правителство - а то няма да е скоро защото е прост народа и те така добре са се окопали че ще стане като в Русия тоест накрая ще приключат с гражданска война.
Второ защо реши че като падне ГЕРБ задължително ще дойде БСП и Доган и с какво са по лоши БСП и Доган от ГЕРБ и Доган - Незнам дали си забелязал че последните 3г. Доган тихомълком работи за ГЕРБ - самият факт че Плевнелиев спечели е показателно за който има очи да го види.
Трето в БГ бих се върнал само когато видя че условията за бизнес са поне толкова добри колкото в УК - тоест май никога. И това не се определя от това кой е на власт а какво прави в посока подобряване на бизнес средата - факт е че при предишните две правителства условията за бизнес бяха по добри - Факт е че това е изключително некадърно и също толкова крадливо - това че ги казвам на глас тези факти ли ме прави комунист???

Ето ти и една задачка от мен - в икономиката има едно правило което ориентировъчно показва при колко % нарастване или намаляване на БВП съответно с колко % се очаква да се намали или увеличи безработицата - ако не си чувал за него го намери и прочети.
Та задачата е следната -
1. С колко процента е намалял БВП от идването на ГЕРБ на власт - ясно че кризата е виновна ГЕРБ никога - това е постулат тук няма да спорим
2. Ако във фискалният резерв нямаше 4милиарда за харчене колко щеше да е сега безработицата?
3. Сега като вече няма готови пари за харчене колко ще е безработицата догодина по това време?
 
От: От: 3 лева за литър дизел до седмици

- смачканяците от тройната софра трябваше да влеят парите в икономиката,а не в собствените си джобове. Ако започне да се използва цялата земя както трябва ще ни се увеличи производството на плодове и зеленчуци няколко пъти. Да, ама нали няма далавера. Що ни е? Заеби! По-хуу плевели да има!
Ако започнат да се строят или възстановяват фабриките, майката ще си ебе, ама що? Нали няма далавера!

Можем да започнем да работим и да си изградим бъдещето, което искаме, ама що... Нали няма далавера?...
Последните петнайсетина години в България са влезли 40 (четиридесет) милиарда евро. От приватизация са влезли само 2 (два) милиарда - за толкова Доган продаде българското.
Задачката е проста: Къде са останалите 38 милиарда? Плана Маршал налива в цяла Западна Европа 13 милиарда долара. Тури му 100% инфлация да станат 26 милиарда. Но за цяла Западна Европа. И тя се оправя, коя дъжава по-добре, коя по-зле, но се оправят!
А тук с 38 милиарда какво се случи???
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Е как какво, откраднати са по легален начин. Схемата е проста. Политиците от водещите партии имат фирми, които изпълняват различни държавни и общински поръчки. Печелят конкурс за асфалтиране на 100 километра пътища примерно. Вместо 30 см. асфалт слагат 15 и прибират в джоба 50% от парите директно. Никой не следи за качеството, защото всички са "наши" хора, а след една година новите пътища вече са картофена нива и се обявява нов конкурс. Става въпрос за стотици милиони левове крадени пари от отделните поръчки. Сметни за 15 години каква е общата сума. Това продължава и в момента. Не си мисли, че сега като са на власт ГЕРБ нещо се е променило.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Разбира се че ще ти отговоря -
Първо казах когато падне това правителство - а то няма да е скоро защото е прост народа и те така добре са се окопали че ще стане като в Русия тоест накрая ще приключат с гражданска война.
Второ защо реши че като падне ГЕРБ задължително ще дойде БСП и Доган и с какво са по лоши БСП и Доган от ГЕРБ и Доган - Незнам дали си забелязал че последните 3г. Доган тихомълком работи за ГЕРБ - самият факт че Плевнелиев спечели е показателно за който има очи да го види.
Трето в БГ бих се върнал само когато видя че условията за бизнес са поне толкова добри колкото в УК - тоест май никога. И това не се определя от това кой е на власт а какво прави в посока подобряване на бизнес средата - факт е че при предишните две правителства условията за бизнес бяха по добри - Факт е че това е изключително некадърно и също толкова крадливо - това че ги казвам на глас тези факти ли ме прави комунист???

Ето ти и една задачка от мен - в икономиката има едно правило което ориентировъчно показва при колко % нарастване или намаляване на БВП съответно с колко % се очаква да се намали или увеличи безработицата - ако не си чувал за него го намери и прочети.
Та задачата е следната -
1. С колко процента е намалял БВП от идването на ГЕРБ на власт - ясно че кризата е виновна ГЕРБ никога - това е постулат тук няма да спорим
2. Ако във фискалният резерв нямаше 4милиарда за харчене колко щеше да е сега безработицата?
3. Сега като вече няма готови пари за харчене колко ще е безработицата догодина по това време?

Мерси за отоговра, това очаквах да ми кажеш долу горе.
Да ти отоговря

1. БВП е на 3% от пика си по време на 3ните
2. Може би още по зле щеше да е, но тези 4 милярда не отидоха за нещо друго различно освен за закъпване на зеещите дупки в НОИ и касата, някоя др магистралка, публични проекти и последно сега около 500 милиона за изплащане на държавния дълг.
3. За една година на пред много неща биха се случили. Знам от моята професионална гледна точка, че ако анализираме бъдещето на базата на миналите действия, резултата може да е много различен от очаквания. Но да отоговря така хипотетично, ако не се вземат никви мерки и всичко е по старо му, много по лошо ще стане.

Искам питам защо по-време на твойте фаворите, бизнеса бе добре - дане би да е заради:
1. Отговорими тези десетки милярди ПЧИ, който се изляха в БГ що така не реформира нищо за да се подобри статуктовот, а просто се раздадоха и редица се записаха на щат и фиктовно се видна заетоста.
2. Или айде по-лесния въпрос, защо сегашното БВП по времена на криза и некадърност от страна на правителстовто е на 3% от пика когато бе икономическия бум - при толкова силни години толкова наляти милярди?
3. Защо в Декември месец 2008 фискалния резерв намаля с 2 милярда :D И не на последно място фисклния резерв е имено резерв за черни дни.
4. То сега разбираш ли тази ниска безработица, в следствие на кое била през 2008/9? Ще ти дам жокера просто тогава бе пика, на наливането на кинти - реално не се променила толкова бизнес средата в БГ на базата на политическа принуда от колкото макроикономическа - само не излизай с номера за касовите апарати, защото ПЧИ са големите пари дето едни кинти я за касов апарат, я за някоя допълнителна услуга нема бягат, щото не са се променили много изискванията за последните години, е в некои сектори малко повече, но не толкова фрапантно. Просто ПЧИ секна заради кризата, а що така ни се отразява - просто ние сме отворена икономика и се влиеям от нея. Големите инвестири от страх че са загубили част дърпат всичко за да лимитир загубите, щото нямат довоерие вече. Ей на 29 миналия, ЕЦБ напечата 530 милярда и ги отпусна на банките, щото ще насте ликвидна криза - просто банките ги е страх не само на бизнеса/домакинствата да дава пари, а ги е страх една на друга да си отппускат кинти.

Казал съм ти за герб че не са цвете за мирасене и че меко казано имат сериозни грешки, но това че БСП са били месии и бизнеса и всичко при тях беше 6+ понеже са пръскали тяхната червена магия и народната любов я отпивала с жадни глътки, е смешно - просто бяха на правилното място в правилния момент. Тогава който и да бе на власт нямаше кой знай колко различно да е. Пак ти казвам трябва да дойде отлива да се види, кой гол плува и кой с пояс плува. Пет пари не давам за власта, щото знам винаги е срещу народа, та затова се стремя да действам, не да мрънкам. За партиите - членувам само в една партия, тя е семейната. Айде стига по темата.

Та по темата момчета тази работа с протестите е ........ нали знаете на кого е царството господне :) на блаженните вярващи
 
Последно редактирано:
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Според мене точно с протести ще стане работата,но слаба е организацията, малко хора знаят за протестите, няма спонсори за реклама за протестите. Може би трябва да им помогнем , всеки който има място в сайта си да се спомене , а защо не и да се напише плъгин за лента както беше при АКТА ,това ще помогне много за да научат хората.
 
От: От: 3 лева за литър дизел до седмици

Последните петнайсетина години в България са влезли 40 (четиридесет) милиарда евро. От приватизация са влезли само 2 (два) милиарда - за толкова Доган продаде българското.
Задачката е проста: Къде са останалите 38 милиарда? Плана Маршал налива в цяла Западна Европа 13 милиарда долара. Тури му 100% инфлация да станат 26 милиарда. Но за цяла Западна Европа. И тя се оправя, коя дъжава по-добре, коя по-зле, но се оправят!
А тук с 38 милиарда какво се случи???

оууу дай разсад доматки за на лято ля?
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Блеки в общи линии нищо смислено не ми отговори - както и да е - догодина по това време пак ще си говорим
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

факт е че при предишните две правителства условията за бизнес бяха по добри - Факт е че това е изключително некадърно и също толкова крадливо - това че ги казвам на глас тези факти ли ме прави комунист???

Ако беше факт - нямаше да те прави комунист, ама понеже е целенасочена лъжа, това вече е друго нещо :)

Да се самоцитирам от другата тема:
доклад за бизнес климата през 2008 - http://news.ibox.bg/news/id_1943353373 - извод: КАТАСТРОФА
доклад за бизнес климата през 2012 - http://news.ibox.bg/news/id_248374969 - извод: първо място в Европа

И понеже си тъп и лъжлив (бивш) бесепар и пак ще ми кажеш за по-високата безработица - в момента сме на 5то място в ЕС по най-ниска безработица.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

И по друго сме на първо място в ЕС - по бедност, според Евростат. Преди 3 години сме били едва трети, но от тази година сме недостижими на върха в класацията за мизерия.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

И по друго сме на първо място в ЕС - по бедност, според Евростат. Преди 3 години сме били едва трети, но от тази година сме недостижими на върха в класацията за мизерия.

Брей, я дай линк нещо? Аз що си мислих, че още от време оно сме си най-бедната държава в ЕС?
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Агейнст ти си ми любимият форумен идиот
Ти даже не може да се квалифицираш и за лъжец щото искрено искаш да ги вярваш нещата които пишеш
Пето място по безработица ама вероятно отзад напред - както винаги неграмотен и заблуден
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Агейнст ти си ми любимият форумен идиот
Ти даже не може да се квалифицираш и за лъжец щото искрено искаш да ги вярваш нещата които пишеш
Пето място по безработица ама вероятно отзад напред - както винаги неграмотен и заблуден

Тъпляк, преди 2 дена дадоха класацията в новините на БНТ и още тогава си мислих да ти сипя, ама ме примързя :) Ако искаш си я изнамери отнякъде - беше нещо такова:
Средна безработица за ЕС: 10%
България 11%

Обаче има само 4 страни с по-ниска безработица от това, останалите са 15-20% и нагоре.

@Тест ама и ти послъгваш деликатно като типичен бесепар :) Значи 3ти сме били през 2005-та, а последни сме паднали 2009та - тоест пак по управлението на Доган.
Ей затова бесепар като ви каже нещо винаги трябва да се проверява.
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Агейнст искам да отвориш джама и да извикаш - аз съм тъпо и лъжливо герберче - така че да те чуя чак тук.
За пореден път те хващам в откровена лъжа аз ако бях на твое място нямаше да смея да се покажа по форума
За справка виж статистиката на Евростат за месец януари там сме на почетното 18 място зад нас са само страни като Гърция, Ирландия, Испания, Португалия тоест - страни почти във фалит - и ние до тях което трябва да те наведе на някои мисли
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Случайно ли е, че не пусна линк, ами само направи изводите? :) Дай линка да видим, не се стеснявай.

Ако е вярно това ще се изцепя през джама, ама утре, че да не събудим съседите сега. И повече няма да гледам новините на БНТ, щото явно са долна герберастка телевизия и лъжат в ущърб на честната Тройна коалиция :)

И кога па преди си ме хващал да лъжа?
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Сори забравих че си неграмотен и са ти настроили само сайта на ГЕРБ по дифоут
БЕЗРАБОТИЦА ЕВРОСТАТ

И викай по бързо че няма да те чакам на джама цяла нощ
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Нямате умора и двамата, честно! От де тая енергия в 2 часа по нощите ...
 
От: 3 лева за литър дизел до седмици

Ако я бяхме впрегнали да правиме сателити до сега да сме в космоса :)

ПП
При мен си е тамън полунощ - да му мислят тия дето са напред във времето :)
 

Горе